Weź i zasadź drzewo

  • 18.09.2020, 11:44 (aktualizacja 18.09.2020, 11:49)
  • Źródło: Nadleśnictwo Oława
Weź i zasadź drzewo Fot. Sławomir Szczerba
- Sadzonki leśnych drzewek rozchodzą się jak ciepłe bułeczki - czytamy na profilu Nadleśnictwa Oława. - Przed chwilą odwiedziły nas dzieci z bystrzyckiej szkoły oraz "maluch", któremu drzewko "pomagało" stać. Z jakiej to okazji to całe zamieszanie?

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Z inicjatywy Prezydenta RP i Pierwszej Damy po raz kolejny trwa dziś akcja #sadziMY.

Sadzonki są rozdawawane także w Nadleśnictwie Oława w Bystrzycy przy ul.Lipowej 8 - od godz. od 10:00 do 15:00.

Źródło: Nadleśnictwo Oława

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe