Nie chcą być "wioską masztów"

  • 08.10.2020, 13:38
  • TuOlawa (AH)
Nie chcą być "wioską masztów" Biskupice Oławskie to miejscowość znana z imprezy "Biskupicki Złoty Kłos". Jej sołtys Marek Starczewski obawia się, że niedługo zostanie także "wioską masztów"
Sprzeciw. Na prywatnej działce w Biskupicach Oławskich ma powstać maszt 5G. Mieszkańcy walczą, by do tego nie doszło

We wrześniu wystosowali list do Rady Miejskiej: - Zwracamy się z prośbą o wsparcie naszych działań, które mają doprowadzić do zablokowania budowy stacji telefonii komórkowej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. W naszej miejscowości są już dwie bazy telefonii komórkowej, a budowa trzeciej będzie dla nas katastrofą w sensie poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego. Nasza wieś, co podkreślił też wojewódzki konserwator zabytków, ma wybitne walory oraz historię, której początki datowane są na rok 1265. W trudnych czasach komunizmy w 1957 roku, dzięki determinacji mieszkańców przesiedlonych z kresów wschodnich, wybudowano pierwszy po II wojnie światowej kościół. W ostatnim czasie wiele osób kupiło tu działki w celu budowy swoich domów i związania się z miejscowością na dłużej. Dlatego wiadomość o budowie kolejnej stacji bazy telefonii komórkowej, praktycznie w centrum wioski, jest dla nich i dla nas nie do przyjęcia. Omasztowanie miejscowości ma negatywny wpływ na nasze walory historyczne i turystyczne, a ponadto praktycznie zamyka drogę do rozwoju. Wysoka Rado, prosimy o wsparcie działań w celu zablokowania inwestycji. Chcemy żyć i pracować w spokoju, z gwarancją poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego. Co dalej z tą sprawą? Więcej w najnowszym wydaniu: TUTAJ

(kt)

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
5G
5G 18.10.2020, 10:00
Oława to Kraśnik 2? Wielu radnych blokuje te inwestycję bo mają w tym swój prywatny interes.
sąsiedzi
sąsiedzi 09.10.2020, 10:21
A kto tak chętnie zgodził się na dotychczasowy maszt T-Mobile koło remizy... Kto był wtedy radnym?
dce
dce 09.10.2020, 18:06
T-Mobile maszt też był w technologii 5G?
RODEC
RODEC 08.10.2020, 23:26
1 Sołtys albo jest (...) albo nie uważał na fizyce.2 jak się przywiąże do anten na samej górze masztu to coś tam szkodliwe będzie.3 wystarczy 1km od zabudowań i jest bezpiecznie.4 to wciąż te maszty które stoją tylko sygnał zwiększony.5 kuźwa mamy 2020 nie piramidy.
antyrodec
antyrodec 13.10.2020, 18:38
jak tak bezpiecznie to postaw u siebie w ogródku i przywiąż się do niego, a sołtysa to możesz co najwyżej w pompkę cmoknąć.
Z
Z 08.10.2020, 17:43
Budowa masztu zamyka im drogę do rozwoju czego? Bo rozwój technologii to właśnie sami blokują xD
Rysopis
Rysopis 08.10.2020, 17:12
Wieś chce mieć zasięg w telefonach i internet w domu ale nie chcą masztów! Proponuje ogrodzić wieś murem, odciąć prąd, gaz i bieżącą wodę i niech tam żyją jak w 1265 roku.
Telefonia komórkowa to nie tylko maszty, nadajniki są rozmieszczane na kominach, wieżach kościelnych, blokach mieszkalnych i wielu innych punktach, o których ludzie nie wiedzą i żyją. Zapewne część społeczeństwa gdyby o tym wiedziała, to zaczęłaby wymyślać sobie migreny i inne choroby na raku i covidzie skończywszy.
XXI wiek, a widać edukacja społeczeństwa marna, za to zabobony i inne gusła ciągle w modzie.

Pozostałe