Basiura opuścił już areszt. Wiemy, dlaczego wyszedł

  • 12.10.2020, 17:07
  • TuOlawa JK
Basiura opuścił już areszt. Wiemy, dlaczego wyszedł Jerzy Kamiński
- Nazywam się Norbert Basiura, jestem niewinny i wierzę w sprawiedliwość - to były jego pierwsze słowa do kamery, jakie wypowiedział po opuszczeniu aresztu tuż po godzinie 17.00

Znamy już wstępne, ustne uzasadnienie decyzji o wypuszczeniu Norberta Basiury z aresztu. Zgodnie z naszymi przypuszczeniami, sąd podzielił zdanie obrony i uznał, że nie przesłanek ogólnych ani szczególnych dotyczących stosowania  aresztowania tymczasowego.

- I w ogóle jakiegokolwiek środka zapobiegawczego wobec mojego klienta - dodaje wyraźnie zadowolona mecenas Renata Kopczyk. - Sąd przychylił się do tego, co znalazło się w naszym zażaleniu. Mój klient w trakcie tego postępowania wielokrotnie wykazał, że nie utrudniał, nie utrudnia i nie ma zamiaru utrudniania jakiegokolwiek postępowanie, nie ma zamiaru mataczyć, a tym bardziej ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości. Temu dał wyraz przez całe 19 miesięcy, kiedy był na każdej rozprawie, stawiał się na każde wezwanie, był także przy ogłaszaniu wyroku. Sąd Okręgowy twierdzi, że zagrożenie wysoką karę jest w tym przypadku samoistną przesłanka do zastosowania aresztu tymczasowego, jednak Sąd Apelacyjny był odmiennego zdania.

 

TuOlawa JK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Żenujące
Żenujące 14.10.2020, 09:16
Bo teraz jest grzeczny? A co obchodzi to co teraz robi N.B rodziców Małgosi. Sąd ocenił to co zrobił ponad 20 lat temu tej biednej dziewczynie. On dobrze wie co wydarzyło się tamtej nocy.
wiemznam
wiemznam 12.10.2020, 20:06
Sie dzieje z tymi Miłoszycami ale mecenas Kopczyk jak widać nie poddaje swojego klienta . Racjonalnie analizując wyrok ona ma rację same poszlaki .
Ol...
Ol... 13.10.2020, 07:16
DNA z nasienia to raczej nie jest poszlaka.
prafnik
prafnik 13.10.2020, 10:57
DNA z nasienia na czyjej sukience ? Trzeba być prawnikiem ,zeby to wszystko ogarnąć
Kick
Kick 15.10.2020, 18:28
Dokładnie, na czyjej sukience?
Dziwne że na sukience nie ma dna jej właścicielki a jest jego i to po 20latach w idealnym stanie...
Podejrzany
Podejrzany 15.10.2020, 20:25
Kick i prafnik, macie racje. Pomijajac inne rzeczy mozna zadac pytanie? w ilu sukienkach Malgosia byla na Sylwestra?. Jedna sukienke policja dala rodzicom Malgosi zeby zabrali do domu, ale rodzice Malgosi natychmiast oddali policji i powiedzieli ze napewno bedzie potrzebna do prowadzenia sledztwa ( cos w tym rodzaju), W jakies sukience rodzice ja tez pochowali, I to co ja wiem jest jeszcze jedna sukienka.
D
D 12.10.2020, 19:32
Norbi ,złap prawdziwego sprawce ,to szansa dla Ciebie . Nie zmarnuj jej.

Pozostałe