Masz zdjęcia z pracy w czasach PRL? Wyślij i wygraj

 • 14.10.2020, 10:53
 • TuOlawa (AH)
Masz zdjęcia z pracy w czasach PRL? Wyślij i wygraj
Jeśli masz ukończone 50 lat i chcesz pokazać, jak się pracowało w PRL, weź udział w konkursie dla seniorów i prześlij fotografie z dawnej pracy!

Do zabawy zapraszamy mieszkańców woj. dolnośląskiego i opolskiego w wieku 50+. Chcecie podzielić się wspomnieniami i zagrać o atrakcyjne nagrody? Przesyłajcie swoje najciekawsze fotografie ze dawnej pracy w czasach PRL! Konkurs organizuje portal Aplikuj.pl

Pamiętacie telefony z korbką, pierwsze komputery albo jeżdżenie na wczasy pod gruszą? Codzienność w okresie Polski Ludowej była pełna absurdów, bezrobocie z pozoru nie występowało, ale i podporządkowana polityce gospodarka nie rozwijała się dobrze. A jak wyglądała wtedy praca w różnych zawodach? Skąd się wzięło powiedzenie "Czy się stoi, czy się leży, dwa tysiące się należy?". Co robili Polacy za ladą sklepów, w biurach, w kopalniach czy fabrykach?

Jeśli masz ukończone 50 lat i chcesz pokazać, jak się pracowało w PRL, weź udział w nowym konkursie dla seniorów i prześlij fotografie z dawnej pracy!
 


Cel konkursu

Konkurs Nasza praca w PRL ma na celu ukazanie, jak bardzo zmieniły się warunki społeczno-kulturowe i rynek pracy na przestrzeni ostatnich 30 lat. Chcemy przedstawić młodszym pokoleniom, jak w czasach PRL wyglądały stanowiska pracy, narzędzia i sprzęty.

Dla kogo?

Konkurs skierowany jest do osób powyżej 50. roku życia z województw dolnośląskiego i opolskiego, które mogą przesłać przez formularz internetowy fotografie związane ze swoją pracą wykonywaną w czasach PRL. Jeśli senior należy do lokalnego Klubu Seniora i uczęszcza do placówki kulturalnej, może podać jej nazwę w formularzu zgłoszeniowym, ale nie jest to warunek konieczny.

Jak wziąć udział

Aby uczestnik mógł wziać udział w konkursie, należy wypełnić formularz konkursowy. UWAGA: seniora może zgłosić dowolna osoba za jego zgodą i wypełnić w jego imieniu formularz. W zgłoszeniu trzeba wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz podać:

 • Imię i nazwisko uczestnika,
 • Dane kontaktowe,
 • Dane zgłaszającego (jeśli uczestnika zgłasza inna osoba)
 • Maksymalnie 3 pliki graficzne (skany/zdjęcia oryginalnych fotografii) przedstawiające osoby na starych fotografiach,
 • Można dołączyć opis zdjęć (co i kogo przedstawiają),
 • Dom Kultury/Klub seniora, do którego przynależy senior (opcjonalnie).

Czas trwania konkursu

Zgłoszenia można przesyłać od 12 października 2020 do 1 stycznia 2020.

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpią 12 stycznia 2020. Przez cały czas trwania konkursu można kontaktować się z organizatorem w razie problemów ze zgłoszeniem i innych – dane kontaktowe podajemy poniżej.
 

Do wygrania atrakcyjne nagrody!

Laureaci wybrani przez jury otrzymają:

 • Telefon Nokia 800 TA-1186
 • Telefon Panasonic KX-TU456EXRE 
 • Telefon Maxcom MM760

Lub dowolny inny sprzęt o takiej samej wartości ze sklepu internetowego wskazanego przez organizatora. Do tego laureaci otrzymają także książki i gadżety.

Przewidziana jest również

Nagroda Specjalna dla ośrodka kultury

Spośród placówek uczestniczących w projekcie Klub Seniora lub Dom Kultury, z którego napłynie najwięcej zgłoszeń do konkursu, otrzyma bon wartości 400 zł na zakup sprzętu w sklepie internetowym.

Zapraszamy do udziału w internetowej zabawie!

Wypełnij formularz zgłoszeniowy i pokaż nam, jak wyglądała #NaszaPracawPRL!

Ważne!

Pytania, wątpliwości i ewentualne problemy techniczne prosimy zgłaszać do organizatora konkursu poprzez adres e-mail:

[email protected]

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 14.10.2020, 11:17
termin 1 styczeń 2020 minął, gratulacje dla organizatora.

Pozostałe