Prawa kobiet i osiem gwiazdek na sesji RM

  • 21.11.2020, 12:37
  • TuOlawa (AH)
Prawa kobiet i osiem gwiazdek na sesji RM Radny Albert Zieliński, szef klubu radnych "Obywatelska", podczas sesji Rady Miejskiej on-line pokazał osiem gwiazdek, czyli ocenzurowaną wersję wulgarnego hasła
Koalicja i Obywatelska oraz Bezpartyjnego Bloku Samorządowego uważają, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego jest zły i trzeba go zmienić. Zdaniem rajców Prawa i Sprawiedliwości sędziowie orzekają zgodnie z prawem

Na wniosek Magdaleny Ziółkowskiej, przewodniczącej klubu radnych "Obywatelska", do porządku obrad październikowej sesji Rady Miejskiej - głosami 13 radnych za, 4 wstrzymujących się i 1 przeciw - wprowadzono punkt pod nazwą "oświadczenie w sprawie praw kobiet".  

Oświadczenia radnych nie były jedynymi gestami w odniesieniu do ostatnich wydarzeń w kraju. By podkreślić swoją solidarność ze strajkującymi kobietami i wyrazić sprzeciw wobec polityki rządu w kwestii aborcji, wszyscy radni klubów Koalicja i Obywatelska wystąpili na sesji w czarnych strojach. Na tym jednak nie koniec. W trakcie obrad Albert Zieliński pokazywał kartkę, z narysowanymi ośmioma gwiazdkami  ***** ***. Jedynym, który na to zareagował, był radny BBS Waldemar Turzański. Prosząc o wyjaśnienia zapytał Zielińskiego:

- Co to jest? Sygnał dla wszystkich radnych czy może tylko dla kolegów z klubów "Koalicja" i "Obywatelska"? ARTYKUŁ W CAŁOŚCI dostępny w e-wydaniu gazety TUTAJ

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Artur
Artur 22.11.2020, 09:25
Alberciku przedstawicielu skretyniałej nowoczesnej mamy dość takich klaunów.
Albert Zielinski
Albert Zielinski 21.11.2020, 20:31
Drodzy komentujący! Podpisujcie się imieniem i nazwiskiem, to chętnie podejmę dyskusje. Obecnie brzmicie jak grupa obrażonych przedszkolaków :)
alina
alina 21.11.2020, 21:33
Ale o czym z Panem dyskutować? O ośmiu gwiazdkach?
alina
alina 21.11.2020, 18:55
Państwo radni z KO i BBS - albo wezmiecie sie do roboty na rzecz mieszkańców Oławy albo ... jak wrzeszczy wasza liderka w......ć
acr
acr 22.11.2020, 11:02
Znów dał "mądry" głos niejaki alina.
M
M 21.11.2020, 17:06
A może by tak radni zajęli się tym do czego zostali powołani i skupili na zadaniach samorządu określonych w ustawie i tyczy się to obu stron. Ja rozumiem, że znacznie łatwiej się wypowiadać na takie tematy niż ogarnąć finansowanie na budowę dróg osiedlowych czy placów zabaw, ale radni pobierają diety a burmistrz wynagrodzenie nie za ideologiczne kwestie a realizację zadań do których jest powołany tenże organ samorządu.
PS: A zachowanie radnego Zielińskiego co najmniej żałosne, a miała być nowa jakość.
Bogna
Bogna 21.11.2020, 18:32
Dobry pomysł. Może takie zadanie dla radnego (gazeta też może się zająć i sprawdzić): jak wygląda przestrzeganie w Oławie Ustawy o wychowaniu w trzeźwości w kontekście zachowania odległości między punktami sprzedaży alkoholu a miejscami przebywania dzieci (placówki edukacyjne i inne wychowawcze/miejsca przebywania dzieci i młodzieży).
Na początek polecam ul. Sportową (szkoła podstawowa, boiska i hala sportowe, sala zabaw dla maluchów, miejski plac zabaw). Czas start!
Matka
Matka 22.11.2020, 12:20
Niestety odległość zachowana....liczy się do wejścia sklepu do furtki na teren szkoły. Takie są przepisy
daron
daron 21.11.2020, 17:03

mózg się zlasował radnemu zielińskiemu
Harry Hay
Harry Hay 21.11.2020, 15:11
Na jakiej podstawie prawnej ci debile niezaradni podejmują uchwały w sprawie wyroku TK?! Niech się wezmą do roboty, bo za to biorą pieniądze podatników.
Popieram PiS
Popieram PiS 21.11.2020, 14:18
Radny powinien udać się do lekarza.Orzeczenie zgodne z obowiązującą konstytucją. Zoll i Rzepiński tak samo uważali jak obecny trybunał.

Pozostałe