Skromna reprezentacja, ale z medalami!

  • 14.12.2020, 09:22
  • TuOlawa (AH)
Skromna reprezentacja, ale z medalami!
Z zawodów w Wałbrzychu przywieźli kilka medali

Pod koniec listopada w lekkoatletycznej hali w Wałbrzychu odbyły się Wojewódzkie Halowe Zawody LDK. Pomimo covidowej rzeczywistości udało się bezpiecznie zorganizować zawody dla dzieci w kategoriach wiekowych 2006 – 2009, trenujących w ośrodkch LDK na Dolnym Śląsku. Etap wojewódzki zawodów miał służyć wyłonieniu najlepszych młodych lekkoatletów do finału ogólnopolskiego. Jednak już wcześniej podjęto decyzję, że ze względu na pandemię reprezentacja Dolnego Śląska nie weźmie udziału w finałowych zawodach w Toruniu. Na zawody w Wałbrzychu została wyłoniona skromna (ze względu na obostrzenia), 7-osobowa reprezentacja dzieci z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Orlica” Domaniów, na co dzień uczestniczących w programie Lekkoatletyka Dla Każdego. Starty ze względu na bezpieczeństwo odbyły się w dwóch sesjach: przedpołudniowej i popołudniowej. Po zestawieniu wyników okazało się, że nasza reprezentacja zdobyła kilka medali w skoku wzwyż i konkurencji rzutowej:

Skok wzwyż w kategorii chłopców:

I miejsce Antoni Janicki

II miejsce Jakub Mielczarek

Skok wzwyż w kategorii dziewcząt:

II miejsce Amelia Ciecierska

IV miejsce Anita Graj

Rzut piłką lekarską 2 kg w kategorii dziewcząt:

II miejsce Kinga Sucharska

III miejsce Laura Moroz

IV miejsce Emilia Ciecierska

Warto zaznaczyć, że wyniki w rzutach dawały miejsce na podium w finałach ogólnopolskich. Kinga Sucharska (2009), która jest rocznikowo młodsza rzuciła 12 m, a w Toruniu wygrała dziewczynka z wynikiem 9 m. Amelka Ciecierska z wynikiem 125 cm w skoku wzwyż również plasowałaby się w czołówce finałów ogólnopolskich.

Rodzicom bardzo dziękuję za zaangażowanie, a dzieciom za start w zawodach pomimo tak trudnego czasu. 

Tekst i fot: Lilla Mikoda

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe