"Świtezianie" na święta

  • 17.12.2020, 12:18
  • (tk)
"Świtezianie" na święta
Koncert świąteczny zespołu "Świtezianie" tym razem odbędzie się on-line 25 grudnia

Transmisję będzie można obejrzeć na kanałach www.facebook.com/mgckJLoraz YouTube.

Podczas występu zostaną zaprezentowane utwory, m.in. „Idą, idą kolędnicy”, „Szła kolęda”, „Nad Betlejem gwiazda lśni” oraz „Śliczna gwiazdka”, pochodzące z płyty pt. „Kolędy i pastorałki”. Krążek został wydany rok temu przez Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice i zawiera ścieżki dźwiękowe z najpiękniejszymi utworami bożonarodzeniowymi.
Zespół powstał w 1985 roku, przy MGCK działa od 12 lat. Jego dorobek jest imponujący. Zespół uczestniczył w wielu przeglądach wojewódzkich i ogólnopolskich, m.in.: Dolnośląskim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych im. ks. Jana Dzierżonia w Wojsławicach, Dolnośląskim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych w Piotrowicach, Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie, Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska w Operze Wrocławskiej, Międzygminnym Przeglądzie Grup Kolędniczych „Pastorałka” w Oleśnicy, czy w Przeglądzie Ludowych Zespołów Śpiewaczych „Śpiewanie nad wodą” w Mietkowie, podczas których uzyskali wiele nagród i wyróżnień. Zespół koncertował także na Ukrainie.
3 maja 2017 na uroczystej sesji Rady Miejskiej z okazji 30-lecia nadania praw miejskich Jelczu-Laskowicom, zespół „Świtezianie” został odznaczony przez burmistrza Bogdana Szczęśniaka statuetką Lwa Jelcza-Laskowic w kategorii Kultura.
9 czerwca 2019 zespół wygrał I nagrodę VII Przeglądzie Zespołów Ludowych „Biskupicki Złoty Kłos” w Biskupicach Oławskich. W czerwcu 2019 zespół zdobył także I miejsce na VI Festiwalu Kultury Ludowej w Wilkowie, a w listopadzie wyróżnienie za atrakcyjność przekazu scenicznego na „Wrocławskich Kluskwickach” – I Wrocławskim Przeglądzie Chórów i Solistów w repertuarze tradycyjnym. Ponadto zespół gościł na antenie Radia Wrocław w notowaniu „Listy Przebojów Ludowych”.
(tk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe