Bezpieczne święta Bożego Narodzenia

  • 28.12.2020, 17:58
  • tuOlawa BS
 Bezpieczne święta Bożego Narodzenia
Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia będą nieco inne. Obostrzenia i zalecenia wynikające z panującej pandemii pokrzyżują plany wielu osób. W tym roku należy zwrócić szczególną uwagę na seniorów, którzy będą spędzać święta w domu. Jak bezpiecznie podejść do tematu i zachować ostrożność?

Świąteczna dieta

Wielu seniorów cierpi na problemy wynikające z wolniejszego metabolizmu czy chorób układu pokarmowego. Święta są okresem, w którym cieszymy się ze spotkań i wspólnego spożywania wyjątkowych potraw. Warto pamiętać, że nawet kilka dni bez dedykowanej diety może przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia. Jeżeli opiekujesz się seniorem, musisz zwrócić szczególną uwagę na to, co podajesz starszej osobie. Smażoną rybę warto zastąpić pieczoną, grillowaną lub gotowaną na parze. Sałatki z majonezem można zamienić na zdrowszą wersję z jogurtem naturalnym, a zamiast dużych ilości soli i cukru postawić na znacznie zdrowszy zamiennik, na przykład zioła czy ksylitol.

Spotkania z bliskimi

Święta Bożego Narodzenia w Polsce mają religijny charakter. Przede wszystkim oznaczają jednak spotkania z bliskimi. W tym roku warto jednak pozostać w domu. Dzięki temu można ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa i zmniejszyć ryzyko zakażenia. Jeżeli senior mieszka sam i chcesz go odwiedzić – koniecznie zrezygnuj z całowania na powitanie czy podawania ręki. Po wejściu do mieszkania koniecznie zdezynfekuj lub umyj dłonie. Chociaż to niełatwe- trzeba również zachować dystans. Dopilnuj, by każdy miał swoją szklankę i komplet sztućców.

Święta w domu seniora

W domu seniora jego podopieczni spędzają ten czas w ciepłej i przyjaznej atmosferze. Troskliwą opiekę zapewnia wykwalifikowany personel. Na przykład prywatny ośrodek senioralny – Rezydencja Senioralna „Słowik” (położona na terenie Jedliny-Zdroju, woj. Dolnośląskie, https://www.rezydencja-senioralna.pl/) nieustannie dba o to, by senior czuł się komfortowo i bezpiecznie. Nowoczesny dom opieki zapewnia wszelkie udogodnienia dla starszych osób. W związku z aktualną sytuacją, każdy podopieczny przebywa w osobnym pokoju. Personel i seniorzy są regularnie badani pod kątem obecności wirusa. Dzięki dostępowi do internetu starsze osoby mogą bez przeszkód skontaktować się z rodziną i poczuć ich bliskość również w tym szczególnym czasie. W skład wykwalifikowanego zespołu wchodzi także psycholog, który w razie potrzeby udzieli koniecznego wsparcia.

(tekst sponsorowany)

 

Zważywszy na panującą na świecie sytuację, warto ograniczyć kontakty z rodziną jedynie do najbliższych osób, z którymi mieszka senior. Jeżeli i takiej możliwości nie ma, to dzięki technologii można skorzystać z wideorozmowy, która będzie bezpieczną formą kontaktu. Warto zachować wszelkie środki ostrożności, by zminimalizować ryzyko zakażenia i zagwarantować zdrowie osobie starszej.

 

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe