Powrót Maćka w wielkim stylu

  • 29.12.2020, 09:10
  • Źródło: gminadomaniow.pl/
Powrót Maćka w wielkim stylu
W kończącym się 2020 roku wychowanek UKS „Orlica” Domaniów, Maciej Grynienko, powrócił do rywalizacji na skoczniach wzwyż po ubiegłorocznej kontuzji

Zawodnik ostatni rok startuje w kategorii U23 i ambitnym planem na ten rok było zdobycie medalu w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

W ramach przygotowań do docelowych zawodów Maciej, obecnie zawodnik WKS „Śląsk” Wrocław,  jako żołnierz sportowiec wziął udział w wojskowym 20 Memoriale E.Listosa w Oleśnicy. W zawodach uczestniczyło wielu znanych sportowców, medalistów mistrzostw świata i Europy, którzy podobnie jak Maciek są etatowymi wojskowymi. W rywalizacji wzięli udział również zawodnicy klubowi, ale nagrody za zwycięstwo otrzymywali tylko wojskowi. Maciek zwyciężył w tych zawodach pokonując B.Krzywińskiego, który był drugi i trzeciego I.Fijałałę. Obaj zawodnicy reprezentują LUKS Namysłów.

Kolejnym etapem przygotowań był start w Mityngu Kwalifikacyjnym OZLA w Opolu. Poziom zawodów był bardzo wyrównany i o kolejności miejsc zadecydowały strącenia. W konkursie zwyciężył K.Chmielewski z KS AZS AWF Wrocław, drugi był J.Bujak z AZS KU Politechniki Opolskiej, a Maciek zajął ostatnie miejsce na podium.

We wrześniu odbyły się MMP w Białej Podlaskiej, w których po ambitnej walce zawodnik WKS „Ślask” Wrocław zajął drugie miejsce, zdobywając po rocznej przerwie srebrny medal. Mistrzem Polski w kategorii U23 został A.Kordoński reprezentujący LKS Fenix Słupsk, trzeci był J.Bujak.

Obecnie trwają przygotowania do rywalizacji w 65. Halowych Mistrzostwa Polski, które odbędą się 20 lutego w Toruniu.

Życzymy wszystkim szczęśliwego Nowego Roku.

Szczególne podziękowania i życzenia dla zaprzyjaźnionego klubu LKS Polwica Wierzbno. Zdrowia i sukcesów w nadchodzącym 2021 roku.

Tekst i foto: Lilla Mikoda

Źródło: gminadomaniow.pl/

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe