Policja i sanepid sprawdzają sklepy, autobusy, siłownie, baseny

  • 30.12.2020, 13:24 (aktualizacja 30.12.2020, 13:47)
  • Źródło: policja dolnośląska
Policja i sanepid sprawdzają sklepy, autobusy, siłownie, baseny
- Oławscy policjanci wraz z innymi służbami stoją na straży bezpieczeństwa mieszkańców - mówi st. asp. Wioletta Polerowicz z KPP w Oławie

Sprawdzają m.in. czy osoby objęte kwarantanną nie potrzebują pomocy i czy przebywają w swoich miejscach zamieszkania oraz czy przestrzegane są obowiązujące przepisy m.in w klubach fitness, siłowniach i sklepach wielkopowierzchniowych.
Przypominamy, że od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia 2021 roku obowiązują nowe przepisy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienie określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. W związku z nowymi przepisami wiele miejsc takich jak baseny i siłownie nie powinny być dostępne dla mieszkańców.

Z uwagi na fakt, że nie wszystkie osoby stosują się do obowiązujących przepisów  oławscy policjanci systematycznie realizują czynności wspomagające dla Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Oławie. Podczas wspólnych działań stale sprawdzane są m.in. środki transportu i komunikacji miejskiej, sklep wielkopowierzchniowe oraz strefy fitness i  siłownie. Podczas kontroli funkcjonariusze zwracają uwagę oznakowanie w placówkach i na dostępność środków do dezynfekcji rąk, a także czy mieszkańcy pamiętają o zasłanianiu ust i nosa oraz o zachowaniu dystansu społecznego tam, gdzie jest to wymagane.

- Nadszedł okres zimowy, czas kiedy najczęściej chorujemy, przeziębiamy się, a w obecnej sytuacji jesteśmy jeszcze bardziej narażeni na szerzącego się niezwykle szybko wirusa - mówi asp. szt. Monika Kaleta z KWP we Wrocławiu. - Pomyślmy zanim wyjdziemy z domu, czy naprawdę musimy. Jeśli przebywamy poza naszym miejscem zamieszkania, zakryjmy nos i usta, zachowujmy bezpieczną odległość od innych ludzi, nie tłoczmy się jednym miejscu, unikajmy spotkań w większym gronie. Dbajmy o seniorów, którzy są w tzw. grupie ryzyka. Pomagajmy sobie wzajemnie. To wszystko jest naprawdę bardzo ważne dla naszego bezpieczeństwa. Szanujmy pracę służb, które pomagają nam na co dzień. Pamiętajmy, że oni są w samym sercu pandemii i narażają zdrowie własne i swoich bliskich, by ratować ludzi, by mieszkańcy byli bezpieczni, by wygrać z pandemią.

Źródło: policja dolnośląska

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bronek
Bronek 02.01.2021, 07:32
*** niech sobie sprawdzą czy czyste mają a nie szukają zarobku
konsument ( nie) senior
konsument ( nie) senior 31.12.2020, 13:31
Godziny dla seniora to przywilej czy nakaz ?
W Kwadraciaku na Chrobrego w tych godzinach (nie) senior ma zakaz wstępu , a po 12.00 seniorzy po sklepie dalej truptają.
konsument (nie) senior
konsument (nie) senior 31.12.2020, 16:15
a te kciuki w dół to co ?

prawda w oczy kole ?
::::::::::
:::::::::: 30.12.2020, 18:56
Nie policja tylko skurwiona PISLICJA.
JestemNaStoku
JestemNaStoku 30.12.2020, 14:35
Jakby mieli jaja to by się postawili tej pisowskiej władzy. A tak prezykładają rękę do bankrtuctwa ludzi.
1
1 30.12.2020, 14:16
Kościoły skontrolujcie,ale na to brak wam odwagi.

Pozostałe