Kontroli ciąg dalszy...

  • 07.01.2021, 08:52
  • Źródło: dolnośląska policja
Kontroli ciąg dalszy...
Sklepy, autobusy, galerie - te miejsca policjanci sprawdzają najczęściej

- W tym szczególnym okresie policjanci wykonują swoje ustawowe obowiązki, sprawdzając między innymi czy przestrzegane są procedury bezpieczeństwa związane z obostrzeniami - mówi nadkom. Kamil Rynkiewicz. - Jednym z elementów tych działań jest weryfikacja, czy zachowane są wymogi sanitarne związane z sytuacją pandemiczną w sklepach wielkopowierzchniowych, strefach fitness i komunikacji miejskiej. Wszystko to dla ochrony naszego zdrowia i życia.

Dolnośląscy policjanci realizują czynności wspomagające dla służb sanitarnych, które stale prowadzą działania w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego. W tej niełatwej dla wszystkich sytuacji, funkcjonariusze cały czas realizują swoje ustawowe zadania, zatrzymują sprawców przestępstw i wykroczeń, a także obsługują interwencje dotyczące zgłoszeń od mieszkańców. Wszystkie te czynności mundurowi muszą podejmować przy wzmożonych środkach bezpieczeństwa. W razie jakiegokolwiek kontaktu z osobą objętą kwarantanną lub z osobą, co do której istnieje prawdopodobieństwo, że jest nosicielem wirusa, policjanci przekazują taką informację odpowiednim służbom oraz postępują zgodnie z zaleceniami inspektorów sanitarnych. W ramach podejmowanych działań sprawdzane są też między innymi sklepy wielkopowierzchniowe, strefy fitness i siłownie, środki transportu i komunikacji miejskiej oraz inne miejsca, których dotyczą obowiązujące procedury wprowadzone na czas pandemii.

Policjanci kolejny raz apelują do Dolnoślązaków o dostosowanie się do obostrzeń, o zachowanie środków ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pandemia w naszym kraju trwa od marca ubiegłego roku. Okres zimowy to czas kiedy najczęściej chorujemy, przeziębiamy się, a w obecnej sytuacji jesteśmy jeszcze bardziej narażeni na szerzącego się niezwykle szybko wirusa. Pomyślmy zanim wyjdziemy z domu, czy naprawdę musimy. Jeśli przebywamy poza naszym miejscem zamieszkania, zakryjmy nos i usta, zachowujmy bezpieczną odległość od innych ludzi, nie tłoczmy się jednym miejscu, unikajmy spotkań w większym gronie. Dbajmy o seniorów, którzy są w tzw. grupie ryzyka zakażenia. Pomagajmy sobie wzajemnie, by ograniczyć ryzyko zakażenia.

 

Źródło: dolnośląska policja

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kate
Kate 08.01.2021, 14:01
Trzeba przypominać o wirusie bo jeszcze by się okazalo że gdyby ludzie przestali oglądać tv , chodzić bez masek po Bożym swiecie i spotykali się z rodzinami i znajomymi to covid by zniknąl. I ta cala panika z nim związana. I jak tu przejąć kontrolę nad umyslami skoro kazdy odważylby się oddychać pelną piersią?
Agnes72
Agnes72 07.01.2021, 16:39
Widać wieści z Warszawy-o propozycji obciążania policjantów personalnie za bezprawnie wystawione mandaty czy kierowanie sprawy do sanepidu-jeszcze nie dotarły do oławskiej komendy.

A policja w Oławie nie dość, że z przepisami na bakier,to jeszcze mocno nadgorliwa. Oczywiście tylko wtedy,gdy dotyczy to noszenia masek czy innych pandemicznych obostrzeń.
Resztę swoich zadań-chocby ochronę mieszkańców przed agresywnymi psami i ich właścicielami-ma głęboko w poważaniu.
JestemNaStoku
JestemNaStoku 07.01.2021, 14:43
Do normlanej roboty niech się wezmą nieroby.
Obserwator
Obserwator 07.01.2021, 09:27
To jeszcze powinni kontrolować kościoły, bo tam nikt nie przestrzega limitów . Ale tam się boją lub mają zabronione kontrole.
Czytelniczka
Czytelniczka 07.01.2021, 18:13
Osoby, które nie uczęszczają do kościoła, nie powinny wypowiadać się na temat przestrzegania tam limitów. Chodzę systematycznie i nigdy nie zauważyłam, żeby były tam łamane przepisy. Czuję się bezpiecznie i nie widzę większego zagrożenia niż w innych publicznych miejscach. Wszyscy mają maseczki i zachowują dystans. W kościołach i przed pandemią nie było tłoku, a tym bardziej teraz go nie ma. To jest nieodpowiedzialne nastawianie ludzi przeciwko sobie.
M
M 08.01.2021, 07:50
głupszego wpisu już dawno nie czytałem.
Rozumiem, że ci co uczęszczają do kościoła to tam załatwiają wszelkie sprawy życiowe, urzędowy, zaopatrują się w żywność itd?
Czytelniczka
Czytelniczka 08.01.2021, 14:19
Nie pomyślałam o tym, że nie wszyscy wiedzą do czego służy kościół i będą mieli trudności ze zrozumieniem. W kościele , do którego uczęszczam, obowiązują limity osób na metr kwadratowy oraz maseczki . To wszystko jest zawarte w ogłoszeniu, wywieszonym na wejściu. Pisze dokładnie, ile osób jednorazowo może przebywać w kościele. Podobnie jak wszędzie, gdzie obowiązują maseczki i dystans.
Nauczyciel
Nauczyciel 08.01.2021, 10:17
Nie samym chlebem żyje człowiek. Pamiętaj że wiara przenosi góry, a silna psychika działa lepiej niż niejedno lekarstwo.

Pozostałe