Czy ten piękny gmach ożyje już w tym roku?

  • 14.01.2021, 11:48 (aktualizacja 14.01.2021, 11:57)
  • Źródło: FB Słoneczna Kraina w Oławie
Czy ten piękny gmach ożyje już w tym roku? FB Słoneczna Kraina w Oławie
Takie są plany. Na profilu FB Słoneczna Kraina w Oławie czytamy, że we wrześniu 2021 w tym starym budynku będzie miejsce opiekuńczo-pielęgnacyjne i wychowawczo-edukacyjnego w strukturze żłobka i przedszkola dla dzieci od 20 tygodnia życia do 7 lat
Na tym samym profilu czytamy też: - Obecnie - mało atrakcyjne miejsce, pod adresem ul. Generała Sikorskiego 8, znane jako przychodnia zdrowia od 50 lat XX w. a starszym mieszkańcom kojarzy się z tartakiem. W 1919 r. firma Deutsche Holzbauwerke Carl Tuchscherer AG. wybudowała reprezentacyjny czterokondygnacyjny biurowiec, któremu jego obecny właściciel zamierza przywrócić ówczesny urok i blask. Nas natomiast urzekło jego położenie, wyjątkowe nasłonecznienie, a w połączeniu z planami architektonicznymi właściciela pozwoliło stworzyć wizję atrakcyjnego dla dzieci i ich rodziców miejsca.
I piętro zajmą dzieci w wieku żłobkowym, przestronne sale pobytu z dostępnymi sanitariatami, sypialnią, jadalnią, wózkarnią i kuchnią oraz funkcjonalne szatnie.
II piętro to królestwo dzieci w wieku przedszkolnym, sale zajęć edukacyjnych z kącikami przeznaczonymi do wypoczynku, sala do ćwiczeń ruchowych i zajęć tanecznych, dostosowane sanitariaty, szatnie i kuchnia.
III piętro zostanie przeznaczone na poradnie specjalistyczne: logopedyczną, wczesnego wspomagania rozwoju oraz leczenia metodami niedyrektywnymi, a także dla Szkoły Rodzenia.
Całość połączy nowoczesna i funkcjonalna winda.
W tym kompleksie każdy zainteresowany znajdzie dla siebie coś wyjątkowego i niespotykanego.
*
Czy to się uda? Zobaczymy we wrześniu. Dobrze, gdyby taki piękny budynek wreszcie ożył i ponownie zaczął służyć ludziom. 
Źródło: FB Słoneczna Kraina w Oławie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
007
007 2 dni temu, 22:12
Weźmie się dotacje , ubezpieczenie na wysoką sumę potem się podpali tak jak zamek w Zabardowicach.
Zbyszek
Zbyszek 2 dni temu, 10:31
Polecam ten link na YouTube o tym budynku :-)
https://www.youtube.com/watch?…
Wrona
Wrona 2 dni temu, 09:09
Budynek nie jest używany od około 30 lat, a już wtedy jego stan techniczny był bardzo niedoskonały. Pamiętam uginające się podłogi np. Nie ma fizycznej możliwości doprowadzić ten budynek do stanu bezpiecznej używalności do września 2021. Oby nie okazało się, że ktoś weźmie dotacje , pożyczki hipoteczne i zwieje na Zanzibar, a miasto zostanie z kolejnym "kwiatkiem" , jak z hotelem Perła np.
Wojtek Karlo
Wojtek Karlo 14.01.2021, 20:29
żeby tylko ten blask nie wyglądał jak nowy rynek. Szkoda zniszczyć tak piękny budynek a my mamy jako oławianie do tego talent
Gosio
Gosio 14.01.2021, 18:52
Budynek bardzo ciekawy, ale ten termin, jak na taki zasięg remontu i adaptacji, to chyba jakiś żart.
Pol
Pol 14.01.2021, 13:37
Oby się udało zatrzymać degradację tego pięknego budynku. W mieście niszczeje także budynek po starym sądzie. Ciekawe kto ma w tym interes, żeby ten zabytkowy gmach uległ dewastacji? Do kogo należy ta nieruchomość?

Pozostałe