Miejskie turbiny wiatrowe. Wiedziałeś?

  • 21.01.2021, 18:03
  • Źródło: UM Oława
Miejskie turbiny wiatrowe. Wiedziałeś? źródło UM Oława
Niewiele osób wie, że w Oławie funkcjonują miejskie wiatraki produkujące energię elektryczną, są to tzw. turbiny wiatrowe i znajdują się na terenie Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej
Miasto Oława od dawna inwestuje w odnawialne źródła energii, na dwóch oławskich szkołach zamontowane są instalacje fotowoltaiczne, podobne funkcjonują także w Termach Jakub, Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji oraz we wspomnianym już Miejskim Zakładzie Energetycznym. Ciągłe zmiany klimatyczne wymagają od nas wszystkich reakcji, którą stanowią m.in. coraz częściej używane odnawialne źródła energii. W Oławie funkcjonuje także Klaster Energetyczny, jest to rozwiązanie łączące wykorzystanie różnych odnawialnych źródeł energii przez firmy prywatne i instytucje, służy to lokalnemu bezpieczeństwu energetycznemu.
 
Źródło: UM Oława

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe