Prawidłowe przechowywanie broni palnej

  • 15.02.2021, 10:53 (aktualizacja 15.02.2021, 11:01)
  • tuOlawa BS
Prawidłowe przechowywanie broni palnej
O fakcie, że zakup i posiadanie broni strzeleckiej (krótkiej lub długiej) wiąże się z szeregiem obostrzeń, wymogów i dużą odpowiedzialnością nie ma potrzeby nikogo przekonywać. Niezależnie czy ktoś jest myśliwym, czy osobą fizyczną posiadająca jedną sztukę krótkiej broni palnej do celu jakim jest samoobrona, czy też ktoś buduje swoją kolekcję broni palnej - wszystkie te osoby muszą prawidłowo się z nią obchodzić. Powyższe tyczy się także przedsiębiorców posiadających koncesję na obrót bronią.

Obowiązki właściciela lub posiadacza broni palnej

Obowiązki właścicieli czy posiadaczy broni zaczynają się od posiadania potwierdzonej umiejętności posługiwania się bronią i jej obsługi. Muszą także bezwzględnie dbać o stan posiadanej broni i przeprowadzać regularne kontrole jej stanu technicznego.

Na tym jednak nie koniec. Osoby dysponujące bronią palną muszą zapewnić jej przechowywanie we właściwych warunkach. Do tego celu powinny one używać specjalistyczne szafy pancerne na broń. Konstrukcje tego typu są przystosowane do przechowywania ważnych, newralgicznych przedmiotów, jak broń palna, amunicja, kosztowności czy tajne dokumenty.

Czym charakteryzuje się szafa na broń s1?

Dobrej jakości szafa na broń s1 pancerna wytworzona jest w specjalnej technologii, która gwarantuje spełnienie wymogów bezpieczeństwa przewidzianych dla produktów ze wspomnianej wyżej klasy bezpieczeństwa s1. Szafa taka posiada specjalne zamki (szyfrowe lub kluczowe), które są niemożliwe do niepowołanego (w tym wytrychowego czy siłowego) otwarcia. Sama szafa na bron s1 zbudowana jest z materiałów, które zapobiegają zniszczeniu szafy w celu dostania się do jej zawartości. Dodatkowo szafy tego typu posiadają system specjalnych kotwień. Poprzez otwory w szafie przepuszcza się kotwice, które w trwały sposób przytwierdzają szafę do podłoża i tylnej ściany pomieszczenia w którym umieszczono szafę lub sejf. Gwarantuje to niemożność ukradzenia szafy wraz z zawartością.

Gdzie kupić dobrą szafę pancerną na broń?

W Teteo magazyny Broni i Sejfy można nabyć wspomniane powyżej konstrukcje. Ten profesjonalny sprzedawca akcesorów związanych ze strzelectwem i militariami posiada w swojej ofercie szeroki wybór szaf. Znajdą tam Państwo produkty takie jak szafa pancerna na bron myśliwską.

Produktami godnymi polecenia jest szafa Novcan G3 S1 4 czy szafa Novcan G3 S1 8. Produktem wartym uwagi jest także SEJF POLASZEK HIT-1 KLASA S1. Wszystkie te produkty spełniają wymogi stawiane klasie ochrony S1, co znajduje potwierdzenie w przyznanym im certyfikacie, wydawanym rzez Instytut Mechaniki Precyzyjnej. Wszelkie szafy na broń czy sejfy wyposażone są w specjalne zamki kluczowe klasy A wg klasyfikacji normy ENV 1300. Oznacza to, ze zainstalowane w szafie zamki są w pełni bezpieczne i odporne na próby siłowego sforsowania.

Biorąc pod uwagę jakość wspomnianych produktów a także wagę zagrożeń wynikających z niewłaściwego przechowywania broni palnej stwierdzić należy, że ceny za ww. szafy na broń są w pełni adekwatne do ich istotnej roli i wysokiej ochrony, którą gwarantują.

(tekst sponsorowany)

 

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Leszek
Leszek 16.03.2021, 18:36
Porządny kawał stali nie to co w markecie, mam to od roku około i jestem zadowolony, Polska produkcja z Wrocławia

Pozostałe