Nowy komisariat coraz bliżej... Stary to już historia. ZDJĘCIA

  • 16.02.2021, 12:15 (aktualizacja 16.02.2021, 12:21)
  • TuOlawa (AH)
Nowy komisariat coraz bliżej... Stary to już historia. ZDJĘCIA
Policjanci z jelczańskiego komisariatu kilka tygodni temu przenieśli się do tymczasowej siedziby. Stary komisariat to już historia, został wyburzony. Rozpoczyna się kolejny etap, na który funkcjonariusze czekali od dawna

Przypomnijmy, że 9 grudnia 2020 wybrano firmę, która odpowiada za prace budowlane przy ulicy Witosa 35. W miejscu starego komisariatu powstanie nowy, dwukondygnacyjny. Do przetargu ogłoszonego przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu przystąpiło 10 firm. Najważniejszym kryterium wyboru była cena. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma LK INWEST z Wrocławia - wykona zadanie za 3 661 710,00 złotych brutto.

Starania o budowę nowego komisariatu podjął w 2018 roku były już komendant powiatowy policji w Oławie nadkom. Paweł Urbańczyk. Podkreślał, że różnica pomiędzy wybudowaniem nowego obiektu a modernizacją starego jest nieznaczna, dlatego zdecydowano się na pierwszą opcję. Dzięki pomocy samorządu powiatowego wykonano projekt.  Pomysł jest prosty, w miarę tani, ale funkcjonalny. Budynek, w którym przez lata pracowali jelczańscy policjanci, pochodzi z lat 60. Fundamenty są w bardzo złym stanie, był więc problemem z zalewaniem piwnic. Stary budynek został wyburzony, a w jego miejsce powstanie nowy, z garażami. Teren będzie wyłożony kostką betonową. Przewiduje się też 11 miejsc parkingowych (5 miejsc dla interesantów i 6 dla pracowników komisariatu). Dodatkowo w budynku garażowym i pod wiatą będą 4 miejsca postojowe. W pobliżu komisariatu planuje się nasadzenia 82 tui i czterech drzew liściastych. Przed komisariatem stanie też 10 metrowy maszt flagowy. Nowy komisariat będzie podzielony na powiązane ze sobą strefy: część ogólnodostępną poczekalnie, toalety. Część administracyjno-biurową, z częściowym ograniczeniem dostępu dla osób nieupoważnionych. Wydzieloną część biurową na piętrze z ograniczeniem dostępu. Część socjalno-higieniczno-sanitarną na piętrze, są to szatnie, toalety, pomieszczenia socjalne.

Wysokość budynku nie przekroczy 12 metrów, a jego powierzchnia użytkowa wyniesie na parterze - 221,98 m2, na piętrze - 225,38 m2.

Gdzie na czas budowy przenieśli się policjanci? Do budynku przy Alei Młodych 72. Od połowy stycznia mieszkańcy tam mogą zgłaszać problemy.

(AH)

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wiesiek
Wiesiek 16.02.2021, 15:58
kogo to .....

Pozostałe