- Wpadłam w poślizg, koleżanka krwawi, rodzice mnie zabiją!

  • 22.02.2021, 13:58 (aktualizacja 22.02.2021, 21:16)
  • Źródło: KP PSP w Oławie www.gov.pl/web/kppsp-olawa
- Wpadłam w poślizg, koleżanka krwawi, rodzice mnie zabiją!
To był bardzo poważny wypadek, opel zatrzymał się na drzewie, pasażerka była uwięziona w aucie

Strażacy ostrzegają i apelują do kierowców o rozsądek. - Nagłe ocieplenie, z zapowiadaną maksymalną temperaturą nawet do 17 stopni, stanowi przyjemną odmianę po niskich temperaturach z pierwszej połowy lutego - mówi bryg. Krzysztof Gielsa z KP PSP Oławie. - Dodatkowo, promienie słoneczne i coraz wcześniejszy wschód słońca… mogą mylić kierowców. W nocy bowiem, temperatury wciąż spadają poniżej zera stopni. O poranku, na drogach zwłaszcza tych mniej uczęszczanych, biegnących przez las, jest bardzo ślisko.

„Miałam poślizg i wjechałam do lasu – moja koleżanka krwawi… rodzice mnie zabiją…” – tak brzmiało zgłoszenie, które trafiło do oławskiego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w poniedziałek o 9.30. Zgłaszająca była przytomna, prosiła o wezwanie na miejsce karetki pogotowia. Pomimo odczuwalnego w głosie zdenerwowania, bardzo rzeczowo opisała sytuację, odpowiadając na zadawane pytania. Zastępy z oławskiej JRG po kilku minutach dotarły do Bystrzycy, gdzie na drodze w kierunku Leśnej Wody doszło do wypadku.

Widoczne zniszczenia Opla Corsy, który wypadł z drogi i zatrzymał się częściowo na drzewie, mogły sugerować stan poważnego zagrożenia dla życia podróżujących pojazdem. Pomimo to, kierująca pojazdem, która sama zgłosiła zdarzenie była w szoku ale przytomna i bez widocznych urazów. By wydobyć z Opla pasażerkę, konieczne było usunięcie gałęzi i konarów drzewa. Następnie strażacy umieścili młodą kobietę na desce ortopedycznej i bezpiecznie wydobyli ze zniszczonego pojazdu – ona również była przytomna. Niezwłocznie została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który czekał już na miejscu. Można zakładać, że czołowe uderzenie w jedno z drzew, pomiędzy którymi zatrzymało się auto, oznaczałoby tragiczniejszy scenariusz. Pamiętajmy – w okresie wiosennym należy zachować szczególną ostrożność. Czarny kolor nawierzchni drogi może oznaczać, że jest ona bardzo śliska!

Źródło: KP PSP w Oławie www.gov.pl/web/kppsp-olawa

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
cześ
cześ 24.02.2021, 13:03
Jedyny plus jest taki że szkodę zrobiliście tylko same sobie bo mogły ucierpieć osoby niewinne!
Mieszkanka Oławy
Mieszkanka Oławy 23.02.2021, 08:18
Auto rzecz nabyta ważne że żyjecie rodzice będą szczęśliwi że jesteś cała Trzymajcie się 😉
Onyx
Onyx 22.02.2021, 14:24
Nie zabiją, to tylko auto. Najwazniejsze, ze Wam sie nic nie stalo (zakladam, ze kolezanka sie wylize). Zyjcie dalej na spokojnie, a auto to rzecz, nie ma co sie przejmowac. Tylko wyciagnij wniosek na przyszlosc i wiecej ostroznosci. Trzymta sie!

Pozostałe