Kto dostał kasę na drogi?

  • 21.04.2021, 16:53
  • Źródło: Paweł Hreniak - Poseł na Sejm RP
Kto dostał kasę na drogi?
Dziś ogłoszono wykaz gmin i powiatów, które otrzymają wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W ten sposób rząd wspiera remont i budowę nowych dróg w gminach i powiatach dzięki Rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg. Wszystko po to, żeby na polskich drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej.
Oława na tej liście ma zapisane 593 tys. zł - na budowa drogi gminnej na osiedlu Nowy Otok w Oławie - ul. Gajowa - kontynuacja.
Domaniów⬅️
Domaniów ma więcej, bo 1 mln 708 tys. zł - na przebudowę drogi gminnej w miejscowościach Polwica, Kuny, Brzezimierz
 
Źródło: Paweł Hreniak - Poseł na Sejm RP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stef
Stef 23.04.2021, 11:38
Pewnie tylko nowy otok a morze w końcu jakieś drogi w Bystrzycy , Oława- Janików masakra po co płacimy wam podatki
Zainteresowany
Zainteresowany 23.04.2021, 06:49
W samej rzecxy wlodarze naszego powiayu nie dostrzegaja bardxo polnej potrzeby by podjac zdecydowane i skutecxne dzialania aby wyremontowac odcinek drogi Olawa Jelcz-Laskowice. To jeden z naj ardziej uczesxczanych a tym samym zniszczonych szlakow komunikacyjnych o czy juz pisał - miesxkaniec. Dlatego gorąco namawiam Staroste ZB, by podkal temat. XAINTERESOWANY
Kierowca
Kierowca 23.04.2021, 01:10
Za tą dotację powstanie kilometr drogi potęga.
mieszkaniec
mieszkaniec 22.04.2021, 14:50
Dzień dobry. Szanowni Państwo jako mieszkaniec Oławy i kierowca również wyrażam swoje zaniepokojenie, że jedna z najgorszych dróg w powiecie, która łączy Oławę i Jelcz-Laskowice szczególnie ze względu na zlokalizowana tam podstrefę ekonomiczną powinna być naprawiona a właściwie wykonana ponownie już dawno. dziwię się, że Dolnośląska Służba, która jest za ten odcinek odpowiedzialna nie widzi problemu. Nie widzi problemu bo nikt z naszego powiatu pewnie nie interweniuje w tej kwestii. Jeśli interweniuje to chyba nie za bardzo - bo ta droga od dawna woła o pomstę do nieba.
Również nie wiem, czy władze Jelcza zabiegają o popraw stanu tej drogi. Starosta ZB powinien doskonale wiedzieć jako były pracownik Powiatowego Zarządu Dróg, że każdego dnia ludzie naprawdę tysiące osób dojeżdża do pracy. Również tym samym odcinkiem drogi każdego dnia przemieszcza się transport ciężarowy (to on głownie winny jest za stan nawierzchni), który do podstrefy dostarcza zasoby a z drugiej strony zabiera z zakładów wytwarzane tam elementy. Niestety za taki stan rzeczy winię też naszą Policję, która również powinna w związku ze stanem nawierzchni zwracać właścicielowi drogi (Dolnośląskiej Służbie) uwagę a nawet OSTATECZNIE zawnioskować o zamknięcie tego odcinka z względu na zagrożenie bezpieczeństwa. Tylko w takim przypadu potrzebne są ..ja :):) - mieszkaniec powiatu.
Kierowca Zawodowy
Kierowca Zawodowy 22.04.2021, 14:18
Panie Brezden nie jest Panu wstyd za drogę nr 455 Oława-Jelcz-Oława? Do ilu musi jeszcze dojść wypadków żeby stan nawierzchni był zgodny z normami...
Z powiatu oławskiego :(
Z powiatu oławskiego :( 21.04.2021, 22:42
O drodze powiatowej do Miłocic znowu zapomnieli. Resztki asfaltu, na tym odcinku przed wsią, wyglądają jak kratery wygasłych wulkanów :(
waga75
waga75 22.04.2021, 09:20
Kasę otrzymały Chwalibożyce to sie chwali. Trzeba tu wspomniec o drodze głównej .. Oława -Grodków... Same dziury mało tego to i hopki .
Sanki
Sanki 21.04.2021, 21:02
A pozostałe gminy, JL?

Pozostałe