Ojciec Małgosi chciał wyłączenia jawności. Sąd się nie zgodził

  • 28.04.2021, 10:00
  • (tk)
Ojciec Małgosi chciał wyłączenia jawności. Sąd się nie zgodził
Sąd Apelacyjny rozpatruje sprawę miłoszycką

Proces rozpoczął się od dużych emocji. Oskarżyciel posiłkowy - ojciec Małgosi - wnioskował o wyłączenie jawności rozprawy. W piśmie do sądu wnioskował też, by utajnić akta sprawy na 50 lat, by nikt nie mógł z nich korzystać komercyjnie, np. przy produkcji filmu. Ewidentnie nawiązał tu do filmu o Tomku Komendzie, który rodzice zamordowanej nastolatki od początku próbowali zablokować.

Sąd nie zgodził się na wyłączenie jawności. Rozprawę, którą prowadzi sędzia Cezariusz Baćkowski, śledzi jednak tylko kilkunastu dziennikarzy, którzy zostali wpuszczeni do sali konferencyjnej, gdzie na telebimie oglądają jej przebieg.

Ireneusz M. już w pierwszym wystąpieniu zaatakował prokuraturę za manipulacje, jakich jego zdaniem dopuścił się prokurator. Chodziło o opis dziewczyny siedzącej na scenie, a zwłaszcza jej skarpetek, które mógł widzieć tylko sprawca gwałtu. Tymczasem oskarżony przekonuje, że opisywał wtedy zupełnie inną dziewczynę, nie Małgosie, a prokurator dobrze o tym wiedział. - Przysięgam Bogu, że ja tego nie zrobiłem - mówił Ireneusz M.

Norbert Basiura raz jeszcze podkreślił, że wyraża zgodę na publiczne wykorzystanie jego nazwiska i wizerunku, bo nie ma nic do ukrycia i - co konsekwentnie powtarza - jest niewinny.
 

(tk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Andrzej
Andrzej 03.05.2021, 10:23
Zawsze winny jest sprawca, każdy ma prawo chodzić gdzie chce...
M
M 04.05.2021, 10:41
zgadza się, co nie zmienia faktu, że w niektóre miejsca jednak lepiej nie chodzić
nie chcemalemuszem
nie chcemalemuszem 29.04.2021, 14:13
Dobrze Sąd zrobił moze wreszcie wezmą za d... prawdziwych morderców !
Sp
Sp 28.04.2021, 21:27
raptem wszyscy niewinni- spalic cala wies to zaraz powiedza !!!!!!!!!!!!

Pozostałe