Prawie wszyscy skontrolowani znacznie przekroczyli prędkość

  • 17.05.2021, 10:47
  • TuOlawa (AH)
Prawie wszyscy skontrolowani znacznie przekroczyli prędkość Zdjęcie ilustracyjne dolnośląska policja
14 maja policjanci z oławskiego ruchu drogowego przeprowadzili akcję „Prędkość”

Jak informują celem było zmniejszenie ryzyka wypadków, poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. - Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko wypadków - mówi podinsp. Alicja Jędo. - Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym. W przypadku potrąceń, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.n

Policjanci z KPP w OŁAWIE skontrolowali 49 pojazdów, z czego aż 45 kierujących przekroczyło znacznie prędkość. Wobec kierowców łamiących przepisy funkcjonariusze w 42 przypadkach zastosowali postępowanie mandatowe, w stosunku do 3 kierujących sprawę skierowano do rozpatrzenia sądu w trybie postępowania wyjaśniającego w sprawach o wykroczenia.

Jeden z kierujących w sposób rażący naruszył przepisy ruchu drogowego, jadąc motocyklem w miejscowości Łęg, przekroczył dozwoloną prędkość  o 52 km/h. 40-latek dostał mandat karny, 10 punktów karnych i na trzy miesiące zatrzymano mu prawo jazdy.

Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a w szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami prawnymi.

- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności - mówi podinsp. Jędo. - Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań. Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe