Od dziś mogą zawyć syreny

  • 17.05.2021, 12:24 (aktualizacja 17.05.2021, 18:39)
  • Źródło: Starostwo Powiatowe w Oławie
Od dziś mogą zawyć syreny
Jak informuje starosta oławski Zdzisław Brezdeń w dniach 17-21 maja na terenie całego kraju prowadzone będą ćwiczenia RENEGATE/SAREX-21, w których udział wezmą Siły Zbrojne RP oraz administracja rządowa i samorządowa. Na terenie powiatu oławskiego mogą zostać włączone syreny alarmowe w ramach systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej

Na terenie naszego powiatu może nastąpić uruchomienie syren alarmowych i wyemitowanie sygnału „OGŁOSZENIE ALARMU" sygnał akustyczny - modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut informujący o zagrożeniu oraz „ODWOŁANIE ALARMU” - ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut odwołujący zagrożenie.

Wyemitowanie dźwięków uzależnione jest od informacji przekazanych przez organizatorów ćwiczenia.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Oławie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe