Policjant po godzinach maluje. Można oglądać jego obrazy

  • 24.05.2021, 13:06 (aktualizacja 24.05.2021, 13:28)
  • Źródło: http://mgck-jl.pl/
Policjant po godzinach maluje. Można oglądać jego obrazy http://mgck-jl.pl/
Prace Krystiana Okolity można oglądać w Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach (ul. Oławska 46) . Poniżej kilka słów o autorze

Krystian Okolita ur. 04.01.1979 w Strzelinie – artysta, miłośnik sztuki oraz społecznik od urodzenia związany z powiatem oławskim, a od 2019 r. ściśle związany z miastem Jelcz-Laskowice. Od 2016 r. absolwent Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna. Od czerwca 2019 r. związany z Komisariatem Policji w Jelczu-Laskowicach, gdzie jako dzielnicowy aktywnie wspiera  mieszkańców.

Student Szkoły Malarstwa Klasycznego powstałej z inicjatywy fundacji Renaissance, która oprócz kształcenia zgodnie z akademicką szkołą plastyczną, ma na celu popularyzowanie aktywności kreatywnej i artystycznej. Pod okiem mentorki Natalii Buczackiej – absolwentki szkoły artystycznej w Odessie – pogłębia stale swój warsztat artystyczny i dopracowuje techniki malarskie, w szczególności ulubione malarstwo na płótnie farbami olejnymi. Miłośnik sztuki, który inspiracji szuka w najbliższym otoczeniu, głównie w pięknie natury.

Mając na uwadze słowa Pabla Picassa „Wszyscy chcą rozumieć malarstwo, dlaczego nie próbują rozumieć śpiewu ptaków?”, Krystian Okolita w swojej twórczości pragnie zwrócić uwagę odbiorcy na to, co dla współczesnego człowieka powinno być w obecnych czasach najistotniejsze – tajemnicę życia zaklętą w naturze, jej pięknie i uniwersalnej, ponadczasowej wartości, która zawsze skłania do refleksji.

Źródło: http://mgck-jl.pl/

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kazik
Kazik 24.05.2021, 18:47
super
jaj przyjdzie czas na emeryturę , zajęcie jak znalazł

Pozostałe