Aż 49 zawodników. Rywalizowali o puchar prezesa

  • 02.06.2021, 10:19
  • TuOlawa (AH)
Aż 49 zawodników. Rywalizowali o puchar prezesa
W przyjemny ciepły wiosenny poranek 29 maja Oławski Klub Strzelecki LOK zorganizował drugie w tym roku zawody strzeleckie o „Puchar Prezesa OKS LOK” i jednocześnie II rundę Oławskich Otwartych Mistrzostw Strzeleckich Powiatu Oławskiego w konkurencji „karabinek sportowy na 50m w pozycji leżąc”. Zawody odbyły się na strzelnicy sportowej przy ul Rybackiej

Ciekawym urozmaiceniem było połączenie konkurencji karabinka i pistoletu. Po trzech najlepszych strzelców z grupy powszechnej, juniorów i seniorów rywalizowało ze sobą w konkurencji strzelania z pistoletu sportowego.  Pomimo krótkiego dystansu 25 metrów i dużej tarczy wielkości 500mm, trzeba mieć oko, żeby z pistoletu sportowego trafić 10.  Dla porównania do karabinka w pozycji leżąc na dystansie 50 metrów używamy tarcz o średnicy 154,4mm.             
- Na zawody przybyło aż 49 zawodników, bardzo się cieszymy, że frekwencja dopisała i już zapraszamy na następne zawody 12 czerwca 2021 organizowane z okazji „Dnia Koguta” - mówią organizatorzy. - Nagrody dla zwycięzców były zapewnione przez Prezesa OKS LOK Oława Witolda Niemirowskiego, zwycięzcy dostali również upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe Oława, a wszystkie dzieci dostały słodki upominek.  Zawodnik, który uzyskał najwyższą sumę punktów z karabinku i pistoletu został nagrodzony specjalnym „Pucharem Prezesa”.
W poszczególnych kategoriach zawodnicy zajęli miejsca:
Młodzik
Kowalska Anna    73p.
Dołowicz Krzysztof    72p.
Hanisz Radosław    71p.

Junior
Bajor Daniel        90p.
Choptiany Damian    87p.
Łoziński Wiktor    78p.

Grupa powszechna (kluby sportowe oraz posiadacze licencji na broń)
Syguda Krzysztof    91p.
Szuba Henryk        89p.
Świderski Jerzy    87p.

Senior amatoror oraz Seniorzy zrzeszeni w LOK
Sharapenko Roman    83p.
Połchowski Marek    83p.
Tulej Jarosław    83p.
„Puchar Prezesa” – najlepszy strzelec z karabinku i pistoletu
Syguda Krzysztof (karabinek 91, pistolet 45) suma 136p.

- Gratulujemy wyników wszystkim zawodnikom. Zawody są przyjemnym zwieńczeniem treningu, więc zapraszamy na zajęcia doskonalące strzelanie z pistoletu i karabinku na strzelnicy pneumatycznej LOK przy „Miasteczku ruchu drogowego”. Fotorelację z tego wydarzenia przygotował Wiktor Łoziński. Dziękujemy wszystkim osobom z LOK, które pomogły w przygotowaniach oraz bezpiecznie i sprawnie przeprowadzili całe zawody - Zarząd LOK Oława

 

TuOlawa (AH)

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
do robin
do robin 02.06.2021, 23:23
Jeśli ktoś ma własny karabinek sportowy kaliber 22lr może z niego strzelać, ponieważ to oznacza że ma licencję na broń i jest zrzeszony w klubie sportowym. Rekreacyjnie może wziąć udział każdy i strzela wtedy z "broni klubowej".
robin
robin 02.06.2021, 16:07
czy żeby wziąć udział w zawodach należy mueć karabinek własny czy też są do dyspozycji klubowe ?
anonim
anonim 02.06.2021, 18:12
przede wszystkim należało przyjść z własnym mózgiem, także nie mógłbyś wystąpić niestety

Pozostałe