Problem z autobusami. - Musiałam w deszczu wracać na nogach z wózkiem z półrocznym dzieckiem

  • 08.06.2021, 12:20 (aktualizacja 08.06.2021, 13:23)
  • TuOlawa (AH)
Problem z autobusami. - Musiałam w deszczu wracać na nogach z wózkiem… Zdjęcie ilustracyjne
Mieszkanka Oławy zgłasza problem z komunikacją miejską

- Czy orientują się państwo, gdzie się udać, do kogo się zwrócić w sprawie autobusów podmiejskich (na terenie Oławy), do których nie nie ma szans wsiąść matka z wózkiem dziecięcym? - pisze pani Agnieszka. - Jestem osobą, która bardzo często korzysta z komunikacji miejskiej i przynajmniej dwa razy w tygodniu zostaje postawiona w sytuacji, kiedy przyjeżdża autobus nieprzystosowany, aby można było wsiąść z wózkiem (albo są strome wąskie schody, albo drzwi tylko z przodu i wózek blokowałby wejście innym pasażerom) i np. ze szpitala oławskiego na drugi koniec miasta (mieszkam prawie w Godzikowicach) musiałam z wózkiem z półrocznym dzieckiem w deszczu wracać na nogach.... No chyba coś z tym trzeba zrobić i gdzieś trzeba to zgłosić, bo podejrzewam, że nie ja jedna mam takie kłopotliwe sytuacje... Pani Agnieszce proponujemy sprawę zgłosić do Oławskich Przewozów Gminno-Powiatowych - kontakt - http://opgp.olawa.pl/kontakt/ lub do Urzędu Miejskiego w Oławie

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rodzic
Rodzic 2 dni temu, 20:17
Problem z komunikacją miejską? Rodzice niech przejrzą a na oczy i wejdą na spottted Jelcz Laskowice, instagram co ich dzieci wypisują...
nieoszukany
nieoszukany 09.06.2021, 19:35
Sie poprawi i zrobi przystanek obok Netto tak jak przejścia przez tory i wyda się znów kasę. Przecież nikt za nic nie odpowiada.
PASAŻER
PASAŻER 09.06.2021, 10:51
Koło Netto przystanek jest niezbędnie potrzebny w stronę szkoły Nr 8.Ponadto wypadałoby poprawić dostępność rozkładu jazdy komunikacji miejskiej , bo to co jest to jakaś kpina.
Matka 3
Matka 3 09.06.2021, 10:21
Zwiększa się dostępność autobusów niskopodłogowych w Oławie. Ale na to potrzeba czasu. Co mają nagle zrobić z dobrymi autobusami. I nie wyskakujcie z Wrocławiem, bo porównywanie Oławy z jednym największych miast w Polsce jest debilizmem. 500 plus jest na dzieci a więc również po to by pojechać z dzieckiem do domu. 20 zł to nie jest chyba dużo na przejazd taksówką.
Matka 4
Matka 4 09.06.2021, 16:18
Po warunkiem że byłyby to jednorazowe sytuację... A skoro kobieta pisze, że codziennie korzysta z komunikacji kilka razy dziennie to wtedy te przysłowiowe 20zl razy kilka przez cały tydz to by i 500 plus braklo.... Bądźmy wyrozumiali... Nie każdy oplywa w luksusy i nie ma trzech kont w bankach.... A skoro pks jest to fajnie byłoby gdyby każdy potrzebujący (w tym osoby płacące za bilet) mógł skorzystać.....
Jan
Jan 09.06.2021, 11:39
co się zwiększa, jak od wielu lat te same jeżdżą, przecież jeżdżę po mieście to widzę, nie kłam
M
M 09.06.2021, 08:08
We Wrocławiu to nie jest problem, do jazdy po mieście są autobusy miejskie odpowiednio dostosowane, tylko nasz PKS odwala takie dziadostwo, że po mieście jeżdżą autobusy ni to miejskie ni to kursowe i jeden radny ma tu pożywkę do obrażania wszystkich dookoła, gratuluje wyborcom.
Anonim
Anonim 09.06.2021, 10:17
A widzisz różnicę. Wrocław ma prawie milion aglomeracja, Oława 35 tys. I na przystanek na zamówienie nie przyjeżdża autobus po jedną osobę przepraszam dwie matka z dzieckiem
M
M 09.06.2021, 11:42
I po Wrocławiu jeździ setki autobusów i odjeżdżają co 10 minut w godzinach szczytu, a jak po Oławie jeżdżą 3-4 autobusy, to one akurat też mogłoby być niskopodłogowe. Skala inna ale problemy i rozwiązania te same.
Z resztą skoro komunikacja miejska nie służy mieszkańcom to po co ją dotować z miejskiego budżetu?
Anonim
Anonim 09.06.2021, 12:31
Mojej mamie emerytce służy wiec nie mów za wszystkich
Adam
Adam 08.06.2021, 17:27
Ciężko będzie później wrócić takim matkom na rynek pracy, które myślą, że wszystko należy się. Wychodzi matka ze szpitala, od razu ma być autobus podstawiony i ma zqieźć pod dom. Krzywdę robicie matkom tym państwem opiekuńczym. One później nie będą znały życia. Jedna z drugą będą myślały, że idąc do fabryki na produkcję będą mogły pracować zdalnie w domu
Medi
Medi 09.06.2021, 08:24
Chyba nie zrozumiałeś w czym jest problem. W nieprzystosowaniu pojazdów do wózków, mogą to także być wózki dla osób niepełnosprawnych, albo dla starszych ludzi, którzy maja problemy z wchodzeniem po schodach. A o matki i rynek pracy się nie martw- zdecydowana wiekszosc kobiet od kilkudziesięciu lat ogarnia te role. I osobiście nie znam żadnej niepracującej kobiety, która ma dzieci. No chyba, ze ma ich pięcioro to przy takiej ilości na prace po prostu nie ma czasu. Te prace wtedy ma w domu.
Matka 2
Matka 2 09.06.2021, 07:37
Matka która napisała z prośbą o zwrócenie na ten temat uwagi akurat cały czas pracowała i będzie pracować a to że niby pks jest a Nie można z niego skorzystać bo wózek dziecięcy się nie mieści to jakaś kpina... Autobusy są dla ludzi.... A później płacz bo biedni kierowcy bo malo ludzi jeździ.... Jak sie połowę pasażerów na przystankach zostawia bo autobus nie przystosowany to do kogo żale??? Popieram matki które walczą o swoje.... I ludzie którzy potrafią powiedzieć żeby jechać taksówka za 500 plus to albo dzieci nie mają albo dawno zapomnieli jak to jest być rodzicem z małymi dziećmi "na rękach"
Marek
Marek 08.06.2021, 17:10
Ale są autobusy spod szpitala, może nie jadą na godzikowice ale po Oławie na pewno. Czasami myślę, że tym te 500+ czy inne rozdawnictwo z prawej i lewej to już za mało. Dla takiej autobus ma pod nią podjechać i zawieźć do Godzikowic. Co jeszcze? Jeszcze im mało. Nie rozumiem, dlaczego matka z dzieckiem nie może wsiąść do taksówki i podjechać pod dom.
Ale to przecież musi być darmowy autobus niskopodłogowy. Jak pamiętam lata 80. i gdy jeszcze auta nie miałem. Jedno do żłobka drugie do przedszkola i nie było tyle narzekania. Ktoś chyba obrósł w piórka. Taxi było by w kilka minut. Ile by zapłaciła ze 20 zł. Ale po co? Lepiej pisać durne listy.
Matka
Matka 09.06.2021, 07:31
Tak się Składa drogi Panie , że matka która zgłosiła problem nie Ma darmowych autobusów, jeździ nimi kilka razy dziennie i za każdym razem płaci za bilet po 3 zł (co w rezultacie daje jakieś 12-15zl dziennie) natomiast uważam że 500 plus nie po to jest, żeby wozić *** taksówka tylko na potrzeby dziecka (mleko, pieluchy, kasza, ubranka itp).... I nie problemem jest to że matka chciała DARMOWY AUTOBUS tylko to że jeżdżą autobusy nie przystosowane zarówno do wózków dziecięcych jak i osób niepełnosprawnych... A każdy ma prawo skorzystać z autobusu bo po to to jest....
Justyna
Justyna 08.06.2021, 13:01
Ja mieszkam na ulicy Iwaszkiewicza niedaleko Netto. Tutaj również jest problem. Autobus ,ktory zatrzymuje sie przy rondzie zazwyczaj jedzie z Wroclawia do Olawy a najbliższy przystanek podmiejski ,miesci sie przy szkole podstawowej numer 8. Ze względów zdrowotnych nie moge jeździć autem a i nie mam mozliwosc dojścia do najbliższego przystanku.
Również prosze o zwrócenie uwagi na brak przystanku w okolicach netto.
anonim
anonim 08.06.2021, 12:46
Są przecież taksówki. Po coś te 500+ dostajecie
Dmjskj
Dmjskj 09.06.2021, 08:27
Tak, przede wszystkim 500+ na taksówki. Dziwne, ze na to wcześniej nie wpadłam. Dzięki.
Oławianka,
Oławianka, 08.06.2021, 19:12
No i zabłysnął anonim jak chrząstka w salcesonie.
Zapierdzielaj na wybory i nie głosuj na szaleńców.Ból *** mnie . Nie pozdrawiam.
Niekastowy
Niekastowy 08.06.2021, 17:32
Dałeś anonim do wiwatu. Kazać matce z dzieckiem siadać do taksówki. Przecież to 25 zł pod dom w Godzikowicach podwiezie. I jeszcze wózek taksówkarz schowa do bagaźnika. Nie może być. Przecież po matkę z dzieckiem ma podjechać autobus i zawieźć ją tam gdzie chce. Rośnie nam następna nie pracująca kasta matek roszczeniowa wobec wszystkich.
Nie Anonim
Nie Anonim 08.06.2021, 16:22
Po coś ten rozum dostałeś, dlaczego go nie używasz??? Odważny się znalazł!!
Anonim 2😂
Anonim 2😂 08.06.2021, 13:30
Szanowny anonimie.
Polecam przeczytanie raz jeszcze programu 500+ . Pisać głupoty i to anonimowo każdy potrafi. Zachęcam do gorącej dyskusji pod postem,gdzie poznamy wybiórcze zdanie Pana/Pani osoby. A jeżeli ktoś ma problem ze świadczeniem rozdawanym przez nasz jakże cudowny i wspaniałomyślny rząd ,to zachęcam udać się do Warszawy na ul. Wiejską i tam wylewać swoje gorzkie żale.
Pozdrawiam i życzę cudownego dnia 🙂
Ewa
Ewa 08.06.2021, 13:12