Co z odkomarzaniem w Oławie?

  • 09.06.2021, 09:09
  • TuOlawa (AH)
Co z odkomarzaniem w Oławie? Fot. AgnieszkaHerba
Od kilku dni komary dają się we znaki. Wraz z nimi pojawia się pytanie - kiedy rozpocznie się odkomarzanie?

- Czy posiadacie państwo informację na temat odkomarzania w Oławie? - pyta pan Rafał Jaros. - Jest początek czerwca i komary zaczynają się już pojawiać w mieście, a mając w pamięci zeszłoroczne lato, kiedy była wręcz plaga i zbyt późno podjęte przez Urząd Miejski działania nie przyniosły efektów, komary kąsały nawet w pełnym słońcu. Myślę, że zdecydowanej większości mieszkańców zależy na tym, aby zeszłoroczny problem z komarami się nie powtórzył. Proszę o interwencję w tej sprawie.

Kiedy rozpocznie się akcja odkomarzania w mieście ? - Zawarto umowy na obszarze gminy miasto Oława dotyczące zwalczania komarów metodą naziemną zarówno z wykorzystaniem środków biologicznych jak i chemicznych - informuje Lilla Rzadkowska, sekretarz UM w Oławie. - W ramach tej umowy wykonawca już w maju rozpoczął zwalczanie larw komarów na wodach zastoiskowych. Zwalczanie komarów metodą chemiczną planujemy rozpocząć jeszcze w tym tygodniu. W pierwszej kolejności metodą chemiczną opryski będą wykonane w rejonie Zwierzyńca, Zaodrza oraz parku miejskiego i teren tzw. "Miasteczka ruchu". W ramach tych zabiegów użyte środki chemiczne służyć będą również zwalczaniu kleszczy. Miasto podpisało też umowę na zwalczanie komarów metodą agrolotniczą. Zgodnie z nią obszar objęty tą metodą to ok. 620 hektarów. Jednakże należy pamiętać, że zabiegi agrolotnicze mogą być wykonywane jedynie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych (bez opadów deszczu, wiatru oraz przy odpowiedniej temperaturze) w godzinach wieczornych. Kiedy więc dokładnie zacznie się odkomarzanie tą metodą na razie jeszcze nie wiadomo.    

AKTUALIZACJA godz. 12.00. 9, 10 i 11 czerwca po godzinie 20.00, przy sprzyjających warunkach pogodowych, przeprowadzone będzie odkomarzanie metodą naziemną, z zastosowaniem preparatu ASPERMET 200 EC. Pierwszego dnia akcja obejmie rejon Zwierzyńca Dużego. W dniu następnym planowane są zabiegi w rejonie tzw. Zaodrza oraz Parku Miejskiego i tereny rekreacyjne tzw. „Miasteczko Ruchu”, zaś w dniu 11 czerwca zabiegi zaplanowane są na terenie polderu w rejonie rzeki Oława, stadionu miejskiego oraz łąk w rejonie ul. Żeromskiego i ul. Rybackiej. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i unikanie dłuższego przebywania na tych obszarach w godzinach oprysku i bezpośrednio po nim.

(WK)

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
olo
olo 2 dni temu, 20:50
Prosimy Gazete o zapytanie w sprawie odkomarzania w gminie !!?
Do Anety
Do Anety 2 dni temu, 20:46
Ty Anetka połóż sie spać i nie dyskutuj o czymś o czym nie masz pojęcia !Za tydzień dwa z domu nie bedzie można wyjść, tyle będzie komarów !!
Aneta
Aneta 2 dni temu, 09:27
W części iwaszkiewicza nie odczułam w tamtym ani tym komarów.
Bolo
Bolo 09.06.2021, 19:15
Oława i gmina Oławy sto lat za murzynami !!
Sko
Sko 09.06.2021, 12:50
Woda stoi w lesie za Odrą w rowach, w okolicy Bystrzycy rowy i bagienka pełne wody. Zanosi się na plagę komarów.
Olga
Olga 09.06.2021, 10:11
A co z odkomarzaniem w gminie Oława,też czekamy na odpowiedż!!!!W Bystrzycy już do lasu wejść nie można !
Śmiechu warte. ... Na razie nie wiadomo
Śmiechu warte. ... Na razie nie wiadomo 09.06.2021, 09:59
Hiiiii

Pozostałe