Nasi na mistrzostwach Nordic Walking

  • 13.07.2021, 14:14 (aktualizacja 13.07.2021, 14:20)
  • TuOlawa (AH)
Nasi na mistrzostwach Nordic Walking Fot. arch prywatne i https://www.facebook.com/pucharnw
10 lipca w Polanicy Zdrój odbyły się Otwarte Górskie Mistrzostwa Polski Nordic Walking. W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 osób, z czego 5 z Oławy i okolic

Wzięcie udziału poprzedzało wcześniejsze zapisanie się elektronicznie i niewielka opłata. Dystanse, w których można było startować  to 5 i 10 kilometrów. - Trenuję już od dwóch lat. Kijkami zaszczepił mnie Tomasz, nasz trener z Janikowa, który prowadzi dla nas  zajęcia w pobliskim lesie. Zaczynałam od małych dystansów, bo było to 5 km. W tygodniu trenujemy dwa razy. Wtedy staramy się robić 10 kilometrów, natomiast w weekendy planujemy dłuższe trasy. Mają ponad 20 kilometrów. Idziemy od Janikowa aż po Jelczańskie stawy, Kopalinę i Nowy Dwór. Pierwsze zawody na jakie poszłam to Zimnar 2019. Po rocznej przerwie ze względu na epidemię zapisałam się na Mistrzostwa w Polanicy.- mówi pani Ania z Oławy. - Bywałam  już w Polanicy na zawodach, ale te były mistrzostwami, dlatego było ciężej niż na wcześniejszych. Wraz ze znajomymi zapisaliśmy się na trasę 10 km. 2 km stanowiły przewyższenia na jednej pętli (5km). To wymagało naprawdę dobrej kondycji. Uczestnicy byli z różnych kategorii wiekowych. Zaczynało się od 13, aż do ponad 80 roku życia. Na trasę pięć kilometrów szło więcej osób.

Trasa pani Anny zajęła jej trochę ponad godzinę.

- Żeby przejść taką trasę jak ja trzeba mieć bardzo dobrą kondycję. Nie wystarczy samo chodzenie na kijkach, ale też wędrówki górskie pomagają zdobyć więcej siły - dodaje.

Przed zawodami uczestnicy zrobili dziesięciominutową rozgrzewką z instruktorką fitness Edytą Kędzierską.

- Na zawodach oprócz mnie, mojej koleżanki i jej męża spotkaliśmy dwie panie, Beatę z Oławy i Małgorzatę z Jelcza-Laskowic. Co prawda nie zajęliśmy pierwszych miejsc, ale też nie byliśmy ostatni! W takich wydarzeniach liczy się, to że daliśmy sobie świetnie radę i przywozimy masę wspomnień oraz zdobywamy nowe doświadczenia - wspomina Anna.

W tym sporcie liczy się wytrwałość. Nie każdy lubi tyle chodzić, ale to zdrowa aktywność na świeżym powietrzu, do której zachęcają miłośnicy nordic walkingu.

https://www.facebook.com/pucharnw

Oliwia Jankowska

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe