Pęka wał!

  • 14.07.2021, 11:15
  • TuOlawa (AH)
Pęka wał!
Strażacy dostali informację w poniedziałek, że w Ścinawie Polskiej na wale pojawiły się pęknięcia. Sytuacja jest poważna

We wtorek wał zaczął się częściowo obsuwać, obecnie trwają przygotowania do jego zabezpieczenia. Sprawą zajmuje się straż pożarna oraz zespół zarządzania kryzysowego. - Doszło do bardzo poważnego uszkodzenia, pękła korona wału i obsuwa się do rzeki wraz ze 100-letnią wierzbą, która tam rośnie, i zagraża to trakcji energetycznej, która zasila wieś - mówi Zbigniew Golemo z zespołu zarządzania kryzysowego z oławskie Starostwa Powiatowego.  W tym momencie trwają przygotowania do wycięcia drzewa, które w tej sytuacji musi być usunięte w pierwszej kolejności. Po tym wał będzie dodatkowo zabezpieczany. To stary poniemiecki fragment wału, nie wiadomo na razie dlaczego doszło do uszkodzenia, będzie wykonana ekspertyza. Właścicielem wału są Wody Polskie. Jest absolutny zakaz wstępu na wał. Więcej informacji wkrótce... Aktualizacja godz. 13.40. Informacje i zdjęcia pod tym linkiem

TuOlawa (AH)

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Winicjusz
Winicjusz 15.07.2021, 13:49
Taka tandeta powstawała w czasie rządów platformy. Wszystko co zrobili zaczyna się sypać. Na szczęście nie zrobili za wiele, bo jak sławomir N. więcej zdążyli nakraść
nieotumaniony
nieotumaniony 15.07.2021, 10:40
Koledzy z PO na wały! Robić kampanię jak w czasie powodzi!
M
M 15.07.2021, 12:38
ci z PO to przynajmniej pieszo by tam weszli (co też byłoby głupotą), natomiast obawiam się, że znani z tendencji do parkowania w miejscach niedozwolonych działacze PiS by ten wał rozjeździli samochodem
M
M 16.07.2021, 07:47
Czemu piszesz pod tym samym nickiem M. Nie podszywaj się trollu.
Kazik
Kazik 15.07.2021, 17:48
Nie widzisz M że twoje komentarze są po prostu głupie i prymitywne. Kto ma zamiar wchodzić lub wjeżdżać. Nikt nie wchodzi teraz i nikt nie wjeżdża. Twój chory umysł widzi w tym wszystkim politykę PIS czy PO. Jak ty człowieku chcesz zostać radnym, jak masz tak prostackie komentarze, nie przystające w żadnym z tematów do treści. W żadnym. W kółko tylko powtarzasz. Burmistrz PIS starosta PIS. Duży dzieciak jesteś. Nie sprzyjam żadnej opcji, ale na twoje komentarze mam odruch wymiotny i wręcz wiele osób odstraszysz od głosowania na Koalicję Obywatelską, chyba że taki jest twój cel.
M
M 16.07.2021, 09:39
A kto powiedział, że ja chce radnym być? Nie mam takich planów. A co mnie obchodzi PO dla niepoznaki nazwane Koalicją Obywatelską? Taki sam szkodnik jak PiS, tylko, że PiS aktualnie ma co do tego większy rozmach.
M
M 15.07.2021, 06:49
To wina burmistrza i tego że jest w koalicji z PIS
M
M 15.07.2021, 12:36
Co ma burmistrz do wałów w Ścinawie?
PS: nie podszywaj się trollu ratuszowy.
Anonim
Anonim 15.07.2021, 21:38
M błaźnie zapomniałeś zmienić nick i teraz sam sobie odpisujesz trollu złodziejski
M
M 16.07.2021, 09:36
marna prowokacja
Siwy
Siwy 14.07.2021, 23:55
W 97 Domański obronił Oławe w tym roku zabrakło saperów w Lipkach
Anonim
Anonim 14.07.2021, 12:57
Odcinkowe pęknięcia występują także za oczyszczalnią w Oławie w kierunku Siedlec dlatego warto byłoby dokonać kontroli stanu wału nie tylko w Ścinawie.
wanda
wanda 14.07.2021, 14:49
oj potwierdzam, chyba musi dojść do tragedii żeby ktoś zainteresował się tematem.
P@weł
[email protected]ł 14.07.2021, 12:25
A co to jest "frakcja energetyczna"...?

Pozostałe