SEP - co oznacza ten skrót?

  • 23.07.2021, 08:59
  • tuOlawa BS
SEP - co oznacza ten skrót?
Wiele wykonywanych prac w branży elektrycznej oraz energetycznej wymaga od przyszłych pracowników specjalistycznych uprawnień m.in. certyfikaty SEP. Ten certyfikat potwierdza posiadanie wysokich umiejętności praktycznych oraz wiedzy w zakresie elektryki.

Co oznacza skrót SEP?

Skrót SEP pochodzi od pełnej nazwy Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Członkowie niniejszego stowarzyszenia mają możliwość udziału w różnych kursach, które podnoszą kwalifikacje zawodowe, ale nie tylko członkowie mogą z tego korzystać.

Korzyści płynące z przystąpienia do kursu oraz egzaminu SEP

Ukończenie kursu elektryka, a także zdanie egzaminu z pozytywnym wynikiem daję osobie możliwość wykonywania w pełni legalnego zawodu elektryka. Kurs na elektryka pozwala na zdobycie różnych uprawnień, ponieważ taki kurs jest podzielony na kilka grup w zależności od konkretnej kwalifikacji.

Gdzie zgłosić się na kurs i egzamin SEP?

Kursy SEP odbywają się w placówkach Stowarzyszenia Elektryków Polskich, ale również organizowane są przez organizacje szkoleniowe, które posiadają do tego uprawnienia. Kursy mogą odbywać się stacjonarnie w siedzibach SEP w całej Polsce bądź przez internet. Wszystko zależy od twoich możliwości czasowych oraz aktualnego miejsca pobytu. Jeśli wolisz uczysz się na miejscu udaj się do najbliższego ośrodka SEP, jeśli jednak wolisz załatwić to online wybierz firmę, która udziela takie uprawnienia. Egzamin SEP może zostać napisany stacjonarnie bądź online, a oceniać go może tylko komisja SEP.

Uprawnienia SEP mają ważność 5 lat. Później należy je odnowić ponownie zapisując się na kurs oraz egzamin SEP. Certyfikat elektryka może zdobyć każda osoba, która ukończyła 18 lat i ma wykształcenie minimum średnie.

Czy warto zapisać się na kurs na uprawnienia SEP?

Zdecydowanie tak. Możesz wybrać sobie czy wolisz kurs stacjonarny czy online, a najważniejsze jest to, że dzięki ukończeniu szkolenia oraz zdaniu egzaminu otrzymuje się wspomniany certyfikat, który potwierdza cenne kwalifikacje. Dokument ten, bowiem zdecydowanie podniesie takiej osobie pozycję na rynku w czasie szukania pracy i nie tylko. Kursy od wielu lat cieszą się dużą popularność, a teraz kurs online zyskał jeszcze większy rozgłos wśród elektryków i przyszłych elektryków bo uzyskanie certyfikatu czy podniesienie już istniejących kwalifikacji daje lepsze możliwości w branży.

Czytaj także czym są uprawnienia pomiarowe.

(tekst sponsorowany)

tuOlawa BS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe