Będą uczyć o szczepieniach w szkołach? Ważny pomysł radnego

  • 30.07.2021, 14:33
  • (tk)
Będą uczyć o szczepieniach w szkołach? Ważny pomysł radnego
Podczas trwającej sesji Rady Miejskiej w Jelczu-Laskowicach, wiceprzewodniczący RM Ireneusz Stachnio apelował o przeprowadzenie w szkołach akcji edukacyjnej, dotyczącej korzyści wynikających ze szczepień przeciwko COVID-19

- W tej chwili szczepionkę można otrzymać praktycznie wszędzie - mówił Ireneusz Stachnio. - Można wyjść z domu i się zaszczepić od ręki. Niestety ruch antyszczepionkowy skutecznie dezawuuje istotę szczepień. Panie burmistrzu, dzieci we wrześniu wrócą do szkoły, a jak wiemy to one są wektorami wirusa. Często przechodzą go bezobjawowo, ale potem przenoszą na domowników i inne osoby. Skala zaszczepionych uczniów jest za mała, dlatego mam propozycję. Warto byłoby zorganizować akcję propagującą szczepienia w szkołach. Ważne, by ruszyła od września, nawet w trakcie lekcji. Szkoła jest nośnikiem wiedzy. Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach, a potem pozyskane informacje przenoszą do domu. W ten sposób można by było zwiększyć liczbę osób, które zdecydowałyby się zaszczepić. Bądź mądry przed szkodą, zaszczep się, zatrzymaj pandemię - tak mogłoby brzmieć hasło. Tak naprawdę można realizować taką akcję na różne sposoby. Podczas lekcji, przed lekcjami, w trakcie zebrań z rodzicami. Ważne też, by spotkania prowadziły osoby wykwalifikowane z zewnątrz. By przyszedł specjalista i w sposób ciekawy wszystko wytłumaczył.

Co na to burmistrz Bogdan Szczęśniak?

Więcej w papierowym wydaniu "Gazety Powiatowej".

(tk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Polak
Polak 02.08.2021, 16:46
Niech się odwalą od naszych dzieci. Jak się ktoś boi wirusa to niech sobie przyjmie 5 dawek szczepionki i nie zmusza do tej paranoi innych...
yol
yol 03.08.2021, 11:39
co za ciemnogród
Fayde
Fayde 31.07.2021, 21:21
To coś złego. A jak nie długo będą edukować LGBT to będzie Tobie pasowało.. HE he.
Y
Y 30.07.2021, 19:28
Niech Kuria zdecyduje...
pooschkin
pooschkin 30.07.2021, 17:28
pytam sie pana radnego jakim prawem uzurpuje sobie pan wzrastanie młodziezy w szkołach z "edukacją szczepionkową ". Radni gminy co najwyzej zapisali sie " złotym zgłoskami " w zakresie wiekszych i wzrastajacych kwartalnie cen za śmieci.
jasnowidz
jasnowidz 30.07.2021, 17:15
a mi się podobają te newsy w internecie:
,, Pandemia kontratakuje. Minister zdrowia zdradza, jaki jest najczarniejszy scenariusz dla Polski. Podał datę."

p.s.
a kiedy będzie koniec świata ?
ha ha
cześ
cześ 02.08.2021, 08:43
bo to jest działanie według scenariusza!!!

Pozostałe