Premier apeluje o zaniechanie przemocy antyszczepionkowej

  • 02.08.2021, 14:08 (aktualizacja 02.08.2021, 14:15)
  • TuOlawa JK
Premier apeluje o zaniechanie przemocy antyszczepionkowej Mateusz Morawiecki (FB)
- Walczmy z wirusem, a nie ze sobą nawzajem! - apeluje premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się tym do coraz częstszych fizycznych ataków antyszczepionkowców
Mateusz Morawiecki:
- Zeszłej nocy w Zamościu doszło do bandyckiego aktu wandalizmu i przemocy, w którym sprawca podpalił Państwową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną oraz punkt szczepień.
Będziemy działać stanowczo i z całą mocą aparatu państwa polskiego. Oznacza to zero tolerancji dla przypadków przemocy i osób popełniających przestępstwa różnego rodzaju motywowane rzekomym “zagrożeniem szczepieniami”! Polski rząd nigdy nie szczędził sił i środków na jak najbardziej transparentną i rzetelną kampanię związaną z naszymi planami szczepień i ich bezpieczeństwem. Doradzają nam najlepsi polscy eksperci, a wzorujemy się na światowych autorytetach w dziedzinie medyny. Od czasu wybuchu epidemii Covid-19 wielokrotnie podkreślałem, jak ważna jest właściwa edukacja i polityka informacyjna w kwestii szczepień, i jak niebezpieczne są dezinformacja i fake newsy rozsiewane przez różnego rodzaju strony antyszczepionkowe, pseudonaukowców, czy też agencje i służby obcych państw.
Za przykład premier przywołał wydarzenia z Francji, gdzie dziennikarze powiązali kampanię dezinformacji o szczepionkach z rosyjską agencją PR. Nawiązał też do afery z łapówką dla znanego brytyjskiego “antyszczepionkowca”  i do ustaleń amerykańskich, w których okazało się, że za większość fałszywych informacji odnośnie szczepionek w internecie odpowiada zaledwie... 12 osób.
- Podkreślam z całą mocą - mówi Mateusz Morawiecki - osobisty sprzeciw wobec szczepień nie może być podstawą do usprawiedliwiania, pochwalania i inspirowania działalności osób, które niszczą punkty szczepień, atakują lekarzy, wdzierają się na oddziały szpitalne czy obrażają urzędników działających dla dobra wspólnego i zdrowia Polaków.
TuOlawa JK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
antyszczep
antyszczep 06.08.2021, 17:01
Brawo Zamość!
Polak
Polak 02.08.2021, 16:33
"Doradzają nam najlepsi eksperci"... Kpina jakaś... Zarówno Simon jak Gut brali pieniądze od firmy pfizer więc na pewno są "niezależni". Skorumpowani jak ta cała naczelna rada lekarska, która prześladuje prawdziwych lekarzy mówiących prawdę i leczących pacjentów (większość nie chce leczyć tylko wyszczepiać i na tym zarabiać). Żenada.
edd
edd 06.08.2021, 19:33
Żenada to twój komentarz i tego d.rnia nad twoim komentarzem.

Pozostałe