Dwie grupy, jeden cel

  • 24.08.2021, 11:08
  • (tk)
 Dwie grupy, jeden cel
W sobotę 28 sierpnia odbędzie się VIII Gminny Rajd Rowerowy

Rowerzyści spotkają się o godz. 8.50 przed UMiG w Jelczu-Laskowicach, by wyruszyć stamtąd około godz. 9.00. Pierwszy przystanek zaplanowano pod dębem "Słowianin" w Dębinie. Kolejne przy Kamieniu Napoleońskim oraz przy wjeździe na drogę asfaltową Miłocice-Posadowice. Dojazd do wieży przeciwpożarowej w Miłocicach planowany jest około 11.00-11.30.

Równolegle około 9.50 spotka się druga grupa na placu przed remizą strażacką w Wójcicach. W trasę wyruszy około 10.00 w kierunku Celiny. Postoje zaplanowano przy zjeździe z drogi asfaltowej na leśną w stronę Celiny, potem w Celinie przy zjeździe do lasu oraz trzecie przy skrzyżowaniu dróg leśnych. Wycieczka będzie się kierowała na północ do skrzyżowania leśnych dróg Miłocice-Minkowice. Dalej już prosto do wieży przeciwpożarowej w Miłocicach, gdzie rowerzyści powinni dojechać około 11.00-11.30.

- Punktem finałowym dla obu grup jest wieża przeciwpożarowa w Miłocicach - mówi jeden z organizatorów rajdu Jacek Mikołajczyk. - Tam będziemy czekać na obie grupy, a po połączeniu udamy się do oddalonego o ponad kilometr cmentarza żydowskiego. Po zwiedzeniu i zapoznaniu się z historią cmentarza pojedziemy leśnymi drogami w kierunku Minkowic i dalej do hubertówki koła łowieckiego Diana przy drodze Minkowice-Wójcice. Na miejscu planujemy ognisko z pieczeniem kiełbasek. W jedzenie należy się zaopatrzyć indywidualnie, choć Koło Gospodyń Wiejskich w Wójcicach przygotuje też grochówkę. Odbędzie się także losowanie fantów, ufundowanych przez dział promocji UMiG w Jelczu-Laskowicach, firmę Toyota, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miejski w Oławie. Następnie grupy pojadą oznaczoną trasą w kierunku domu. 

Celem rajdu jest integracja społeczna mieszkańców miasta i gminy Jelcz-Laskowice, propagowanie kulturalnego spędzania czasu na łonie natury, przybliżenie uczestnikom ciekawostek historycznych, przyrodniczych oraz walorów krajobrazowych występujących w naszej okolicy, jak również promocja miasta i gminy.

- Każdemu uczestnikowi wycieczki zapewniamy znaczek pamiątkowy, turystyczną pogodę, spotkanie integracyjne przy ognisku, nowe przyjaźnie i znajomości, moc niezapomnianych wrażeń, grochówkę oraz wypieki przygotowane przez panie z KGW Wójcice - dodaje Jacek Mikołajczyk. W organizację zaangażował się UMiG Jelcz-Laskowice, a także KGW Wójcice, Centrum Sportu i Rekreacji oraz grupa Rowerem przez Jelcz.

Autorem trasy jest nasz rozmówca we współpracy z Agnieszką Rygielską.

*

Osoby, które nie posiadają roweru, mogą go wypożyczyć w CSiR.

(tk)

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe