Ramię w ramię dla Ani

  • 27.08.2021, 16:52
  • (tk)
Ramię w ramię dla Ani
Pod takim hasłem w niedzielę zostanie zorganizowana akcja w Centrum Sportu i Rekreacji

29 sierpnia w godzinach 17.00-19.00 w CSiR rządzić będzie zumba. Wśród instruktorów są Maria Hughes Potocka, Kamila Halat, Maksymilian Bańka, a także Dominika Bator-Wróbel. Zagra SWK Studio Damian Fudała, animacje dla dzieci poprowadzi Edu Point. Będzie też piana party oraz pokazy strażackie.

Nie interesuje cię zumba, a też chciałbyś pomóc? Nic straconego! Podczas imprezy odbędzie się również kiermasz ciast. Organizatorzy szykują wiele niespodzianek. - To wszystko "ramię w ramię dla Aneczki" - podkreślają.

Ania urodziła się 4 grudnia w Łodzi, ale wraz z rodzicami mieszka w Oławie. Wojowniczką była od samego początku. Obecnie zmaga się z małogłowiem, hipoplazją ciała modzelowatego (niewykształcenie w pełni struktury w budowie mózgu, odpowiadającej za przekazywanie informacji pomiędzy półkulami mózgu), hipoplazją nerwów wzrokowych oraz struktur oczu.

Ma niemal 2 latka, nie siedzi, nie chodzi, ale swoim uśmiechem udowadnia, że kocha życie i przyjmuje je takim, jakim jest, ze wszystkimi trudnościami. Jest dzieckiem dwojga ratowników medycznych, którzy na co dzień pomagają innym, a dziś sami potrzebują pomocy. 

Mama Ani - Agnieszka - zawodowo ratowniczka medyczna i pielęgniarka, obecnie zmuszona sytuacją i potrzebą sprawowania nieustannej opieki nad córką, musiała pozostać na bezpłatnym urlopie wychowawczym. Tym samym czteroosobowa rodzina utrzymuje się jedynie z wypłaty taty Ani - Grzegorza. To także ratownik medyczny i człowiek bardzo honorowy. Stara się w każdy możliwy sposób zapewnić byt swojej rodzinie. Co najważniejsze - nie przestraszył się napotkanych trudności, przyjął je wszystkie i walczy. Pracuje w Pogotowiu Ratunkowym w Oławie, pokrywa braki kadrowe we Wrocławiu, a po godzinach pomaga w pracach ogólnobudowlanych zainteresowanym ludziom. 

Ci, którzy świetnie ich znają, podkreślają, że to przemiła rodzina, która każdego dnia udowadnia, że wszystkie przeciwności losu i trudności życiowe można pokonywać z uśmiechem. To ludzie, którzy nigdy na głos nie prosili o pomoc, a zawsze ją okazywali. Teraz każdy z nas może pomóc im. 

(tk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe