„Aerofony” - wystawa inspirowana muzyką

  • 31.08.2021, 17:16
  • Źródło: mgck j-l
„Aerofony” - wystawa inspirowana muzyką
Wyglądają oryginalnie i niezwykle. Tak lokalni artyści twórcy zafascynowani organami i ich dźwiękiem, przełożyli budowę instrumentu i klasyczne brzmienie na formę przestrzenną. Tak powstała wystawa instalacji artystycznych pt. „Aerofony”, które można obejrzeć przy kościele pw. M.M. Kolbego w Jelczu-Laskowicach

Inspiracją dla artystów był Międzynarodowy Festiwal Wokalno-Organowy, który odbywa się w mieście już po raz 8. Wystawa powstała, by ukazać niekonwencjonalne połączenie muzyki sakralnej i sztuki współczesnej. Festiwal i wystawa to jeden organizm, jedno współbrzmienie. Autorami prac są:

Waldemar Czech – praca „Chwilami niebieski”

Marzena Niżyńska, Jan Partyka – praca „Aero-ciag-muzyczny”

Marcin Pawlicki – praca „Księga nut”

Wojciech Roskosz i Ewa Każmierczak – praca „Florafon”

Grupa artystyczna virtualAtelier – praca „Konsonans I i II”

Myśl przewodnia jest prosta: odzwierciedlić muzykę w sposób plastyczny przy wykorzystaniu plastikowych rur, których kształt nawiązuje do piszczałek organowych. Nie minęło dużo czasu od powstania pomysłu, gdy zaproszeni do projektu lokalni artyści rozpoczęli realizacje swoich wizji. Wszystkie dzieła szybko stanęły na swoich przeznaczonych miejscach. W sumie powstało 6 instalacji. Większość z nich zbudowana jest z rur PP (100 % recyklingowego plastiku) od lokalnych producentów i dystrybutorów – firmy Dyka oraz PSP Mrówka. Pozostałe są wykonane z metalu. Koncepcja przerodziła się w ciekawe wydarzenie artystyczne, które będzie zwieńczone finisażem okraszonym grą iluminacji świetlnych, muzyką oraz tanecznym performancem Małgorzaty Kozłowskiej.

Źródło: mgck j-l

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe