SOR w Oławie wciąż zamknięty! Gdzie szukać pomocy? We Wrocławiu i Brzegu

  • 13.09.2021, 13:42 (aktualizacja 13.09.2021, 13:48)
  • TuOlawa (AH)
SOR w Oławie wciąż zamknięty! Gdzie szukać pomocy? We Wrocławiu i Brzegu Fot. Starostwo Powiatowe w Oławie
W związku z koniecznością wymiany uszkodzonej instalacji hydraulicznej w pomieszczeniach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, przez okres najbliższych dni SOR pozostanie zamknięty zarówno karetek pogotowia, śmigłowców LPR oraz pacjentów zgłaszających się samodzielnie na SOR.

Pacjenci w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego zgłaszają się do najbliższych placówek SOR we Wrocławiu i okolicy. Poniżej adresy najbliższych szpitalnych oddziałów ratunkowych:

  • SOR - Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu, ul. Borowska 213, czynne całodobowo.
  • SOR - 4 Wojskowy Szpital Kliniczny we Wrocławiu, ul. Weigla 5, czynne całodobowo.
  • SOR - Brzeskie Centrum Medyczne w Brzegu, ul. Mossora 1, czynne całodobowo.

Pacjenci powiatu oławskiego, których karetki pogotowia ratunkowego będą przewozić do SOR-ów we Wrocławiu, w razie konieczności hospitalizacji po udzieleniu niezbędnych świadczeń ratujących życie i zdrowie, będą przetransportowani na wolne miejsca w oddziałach szpitalnych ZOZ w Oławie. O terminie otwarcia Oddziału po usunięciu awarii i jej skutków poinformujemy Państwa niezwłocznie.

Źródło: ZOZ w Oławie.

TuOlawa (AH)

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Merytoryczny Wśród Hejterów
Merytoryczny Wśród Hejterów 15.09.2021, 11:55
To nie jest wina PIS-u że rury są w złym stanie tylko jest to wina producenta / sprzedawcy którzy wcisnęli ekipie instalacyjnej rury niskiej jakości które miały być ocynkowane a nie były. Obecnie trwa wymiana rur na PP, ale niestety TVN i zwolennicy opozycji zrobili z igły widły oraz kolejny pretekst aby uderzyć w rząd PIS. Proszę o kulturalne odnoszenie się do mojego komentarza.
Kazik
Kazik 15.09.2021, 14:40
Nikt nic nikomu nie wcisnął.
Takie prace robi się w/ g projektu w którym są wytyczne.

P s.
PiS nie winny. , ale starosta z PiS , więc są skojarzenia
Macarena
Macarena 15.09.2021, 13:13
"Co złego to nie my". Nie widziały gały, co brały? Do własnych domów też takie "rozsądne" zakupy robią? Ta tu obiekt ważniejszy i za publiczny pieniądz...
M
M 15.09.2021, 13:12
A gdzie jest nadzór inwestorski właściciela (starostwa), który to odebrał? Gdzie jest nadzór właścicielski (starostwa), który to dopuścił do użytkowania? Gdzie jest nadzór właścicielski (starostwa), który dopuścił do takiego stanu jak na zdjęciach? Weź się nie kompromituj.
adela
adela 14.09.2021, 14:42
Tzw. Ochrona Zdrowia w naszym powiecie to kpina z chorych. Ani jednego lekarza endokrynologa a na wizytę do onkologa czekać trzeba do przyszłego roku.
Kazik
Kazik 15.09.2021, 10:08
lekarze pojechali na zachód .
idź na skargę do Jarka
Marek
Marek 14.09.2021, 12:47
SOR to nie przychodnia tylko oddział ratunkowy więc powinien przyjmować tylko karetki z wypadku lub nagłe przypadki.
Każdy traktował SOR jak przychodnię lekarską więc się nie dziwcie że żaden lekarz nie chce tam pracować.
Jakby ktoś nie wiedział to jest też pomoc nocna i świąteczna, gdzie dyżuruje lekarz i tam należy się zgłaszać, a w większości przypadków to walić do swojego lekarza. Wina jest systemu, że lekarze nie chcą pracować, albo nie muszą bo i tak czy się stoi czy się leży to kasa się należy. Jak kasa będzie inaczej płacona to może my chlebodawcy będziemy inaczej traktowani.
dc
dc 15.09.2021, 09:23
"Każdy traktował SOR jak przychodnię lekarską " ... chyba tacy jak ty!
Pol
Pol 14.09.2021, 09:49
Nie podobał wam się oławski SOR? To teraz nie będziecie mieli nic...tak właśnie władza dba o mieszkańców. Nie życzę nikomu ze starostwa, żeby musiał nagle jechać po pomoc do Wrocławia. A może by podać chociaż adresy najbliższych Oławie SORów? czy to za duże wymagania ????
pacjent
pacjent 14.09.2021, 14:05
Bez przesady i tak jeździło się do Wrocka, chyba że ktoś jest kamikaze:) Pozdrawiam.
M
M 14.09.2021, 07:32
Czyli osoby w stanie nagłego zagrożenia życia mają udać się w podróż do Wrocławia lub Brzegu. Brawo starosta, brawo pis, brawo bbs.
To może przenieśmy starostę do prosektorium (starosta nie widział w urzędowaniu tam pogotowia nic złego, więc jemu też to nie powinno przeszkadzać), a SOR do starostwa?
pacjenci
pacjenci 14.09.2021, 14:05
W razie zagrożenia życia i tak zawożą do Wrocławia.
Anonim
Anonim 14.09.2021, 13:03
Ta a kaczora na starostę pewnie.czy wśród radnych powiatowych jest ktoś na ospowiednim poziomie tak swoją drogą?

W pis zrozumieli że pieniędzy nie mogą przestać rozdawać, bo stracą, więc musi zmniejszyć się populacja emerytów czy rodziców. Trzynastki czternastki 500 plus bony turystyczne a i księża muszą swoje dostać. Rozdawnictwo musi trwać
rychu
rychu 14.09.2021, 07:29
Jak można instalację dopuścić do takiego stanu?
Zszokowana
Zszokowana 13.09.2021, 20:16
Dopiero po paru dniach taka informacja ?
towarzysz obywatelski
towarzysz obywatelski 13.09.2021, 19:08
Przyślijcie TVN może zamkną cały szpital.
alan
alan 13.09.2021, 18:31
Bo to się stało z dnia na dzień? Są przeglądy i konserwuje się takie instalacje, nie ma pieniędzy na takie akcje a dziadki się cieszą że na następny rok emerytura większa o parę złotych bo państwo im da, ciemnogród! Pora umierać :( ***** *** Tak nigdy nie było jak obecnie!
Gość xy
Gość xy 13.09.2021, 20:04
Nie należysz do osób myślących, duży szum w sprawie emerytur ma odwrócić twoją uwagę; przeanalizuj gdzie pieniądze idą i kto je dostaje no i kto ile wpłaca. Widać że jesteś człowiekiem wierzącym a nie wiedzącym.
Hydraulik
Hydraulik 13.09.2021, 15:56
Mnie skutki awarii nie interesują , tylko przyczyna




Pozostałe