Nowa ekspertyza obciąża Norberta Basiurę i Ireneusza M.

  • 22.09.2021, 09:33 (aktualizacja 22.09.2021, 09:45)
  • TuOlawa JK
Nowa ekspertyza obciąża Norberta Basiurę i Ireneusza M. Jerzy Kamiński Proces odwoławczy przed Sądem Apelacyjnym we Wrocławiu rozpoczął się parę miesięcy temu
Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Gazeta Wyborcza", nowa ekspertyza śladów DNA znalezionych na miejscu zamordowania 15-letniej Małgosi z Jelcz-Laskowic obciąża oskarżonych Norberta Basiurę i Ireneusza M. Obaj za tzw. zbrodnię miłoszycką zostali skazani nieprawomocnie na 25 lat więzienia, Teraz wyrok ocenia wrocławski sąd apelacyjny

Jak podaje "Wyborcza", nowa ekspertyza, którą przesłano kilka dni temu do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, powstałA w renomowanym krakowskim Instytucie Ekspertyz Sądowych i może mieć kluczowe znaczenie do oceny, czy dwóch oskarżonych mężczyzn można uznać za winnych zabójstwa 15-latki, do którego doszło w sylwestra 1996/1997.  Przypomnijmy, że to właśnie ślady DNA były głównym dowodem w sprawie brutalnego gwałtu i morderstwa 15-letniej Małgosi w Miłoszycach.

Więcej w najnowszym wydaniu "Gazety Wyborczej", a kolejna rozprawa przed Sądem Apelacyjnym już w przyszłym tygodniu.

TuOlawa JK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Podejrzany, Ryszard-Jan Zawlodzki
Podejrzany, Ryszard-Jan Zawlodzki 09.10.2021, 20:50
Basiura i Irek nie musza sie wywijac, oni nie maja nic wspolnego ze sprawa Malgosi. Kiedy w koncu Gluszak i Rybak odbzykaja sie od sprawy Miloszyckiej i kiedy zostana ukarani za mieszanie ta sprawa, wymyslanie coraz to nowych glupot. To tak wyglada jakby w organach scigania nie bylo normalnych ludzi, tylko jakies niedorobki SB-eckie. Gluszak, a moze chcesz jeszcze moje DNA???, Swoje DNA podales juz czy jeszcze nie?.
Linda
Linda 09.10.2021, 14:59
Basiura nie wywinie się
Oficer
Oficer 26.09.2021, 09:02
Tutaj jest mocniejszy materiał o gościu z Oławy
https://vod.tvp.pl/video/magaz…
sendzia
sendzia 23.09.2021, 10:41
"Wybiórcza" ale autorytet ! lepsze informacje mozna usłyszeć w lokalnym radiowężle dla bezdomnych u Brata Alberta !!!
pisssss
pisssss 23.09.2021, 18:00
Dla takich jak ty "ałtorytetem" są wydawnictwa ks. rydzyka , sakiewicza i braci karnowskich, fe.
znafcaMuch
znafcaMuch 24.09.2021, 10:11
nie ks. ino " łojca" "alfabeto" z kieleckiej wsi
pisssssss
pisssssss 24.09.2021, 14:35
Widocznie jest twoim ojcem bo nie moim, kiepie.
medyk
medyk 23.09.2021, 09:53
Bzdura -nowa ekspertyza ? materiał DNA nie mozna poddać ponownie badaniom ponieważ uległ zniszczeniu. Ekspertyza z jednego osrodka w Krakowie to stanowczo za mało zeby była pewna na 100% takie ekspertyzy wykonuje sie na świecie zawsze w dwóch niezaleznych ośrodków a pisanie renomowany nie ma w tym wypadku żadnego znaczenia do prawdziwosci !!!
o!
o! 22.09.2021, 21:55
jakoś mnie to nie dziwi, czyli jednak biedny Norbercik winny!
Pol
Pol 22.09.2021, 20:28
Ta sytuacja obnaża rozmiar patologii w naszym systemie sądowniczym.
Pinky
Pinky 22.09.2021, 18:18
Jak wyrok sie uprawomocni to zaraz wsypią trzeciego kolege
ek
ek 23.09.2021, 08:12
jak się uprawomocni to już będzie za późno, zostanie 25 lat do odbębnienia. Basiura tak widzę koło czterdziestki to akurat w okolicach wieku emerytalnego wyjdzie, tylko co mu zostanie po 25 latach w pace, na emeryturę raczej nie odłoży. Teraz jakby sypnął trzeciego to może coś by się zmieniło w jego sytuacji, prokurator mógłby wystąpić o złagodzenie kary
Libia
Libia 22.09.2021, 09:59
Ciekawe skąd gazeta wyborcza ma takie informacje? Skoro eksprtyza trafiła do Sądu zaledwie kilka dni temu to zapene jeszcze nie zdążył zapoznać się z nią nawet skład orzekajacy....
cyceSalci
cyceSalci 24.09.2021, 10:13
Mychnik miał widzenie
pissssss
pissssss 24.09.2021, 14:37
rydzol miał widzenie
Noname
Noname 22.09.2021, 11:15
Tak jak napisali - NIEOFICALNIE się dowiedzieli . Czyli po prostu plotka :)
Marek
Marek 22.09.2021, 14:11
Gazety mają swoje wtyki, tak jest na całym świecie. Z drugiej strony duchy dziewczyny nie zgwałciły ani kosmici, tylko ktoś z obecnych na dyskotece, to chyba jest oczywiste dla każdego.

Pozostałe