Odzyskali skradzione auto i zatrzymali dwóch braci podejrzanych o jego kradzież

  • 24.09.2021, 08:32 (aktualizacja 24.09.2021, 08:38)
  • Źródło: KPP w Oławie
Odzyskali skradzione auto i zatrzymali dwóch braci podejrzanych o jego…
Policjanci pionu kryminalnego z KP w Jelczu-Laskowicach ustalili i zatrzymali dwóch braci w wieku 24 i 37 lat, podejrzanych o kradzież samochodu Citroen Berlingo o wartości kilku tysięcy złotych. Zatrzymani to mieszkańcy Jelcza-Laskowic, dawaj bracia w wieku 24 i 37 lat. Policjanci odzyskali skradziony pojazd, wraz z umieszczonymi w nim elektronarzędziami Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat , ponieważ obaj podejrzani dokonali przestępstwa w warunkach tzw. recydywy. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

17 września br. właściciel samochodu Citroen Berlingo zadzwonił do Komisariatu Policji w Jelczu-Laskowicach i poinformował, że nieznana osoba bądź osoby ukradły mu samochód z elektronarzędziami. Policjanci pionu kryminalnego, mając na uwadze okoliczności zgłoszenia natychmiast podjęli czynności wykrywcze. Sprawdzili większość miejsc, w których sprawcy mogliby zbyć skradziony towar. W jednym z takich miejsc funkcjonariusze zauważyli auto należące do zgłaszającego, a przy nim dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok policjantów podjęli ucieczkę. W bezpośrednim pościgu funkcjonariusze zatrzymali jednego z nich, drugi trafił do aresztu policyjnego następnego dnia. W toku podjętych czynności procesowych okazało się, że zatrzymani mężczyźni do dwaj mieszkańcy Jelcza-Laskowic, bracia w wieku 24 i 37 lat. Najprawdopodobniej wykorzystali nieuwagę właściciela samochodu, któremu kluczyki wypadły z kieszeni. Przy ich użyciu odpalili samochód zamierzając go zbyć przy najbliższej, nadarzającej się okazji. Ich plany zostały pokrzyżowane przez policjantów. Obaj mężczyźni przyznali się do kradzieży auta i elektronarzędzi znajdujących się w jego bagażniku. Odzyskany samochód z całą jego zawartością policjanci przekazali właścicielowi.

Podejrzanym grozi zaostrzona kara pozbawienia wolności, nawet do 15 lat. Obaj popełnili przestępstwo w warunkach recydywy.

Źródło: KPP w Oławie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe