Kulturalna niedziela z MGCK

  • 15.10.2021, 13:14
  • (tk)
Kulturalna niedziela z MGCK
W planach są dwa eventy w Jelczu-Laskowicach

17 października o godz. 17.00 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury wystąpi teatr tańca współczesnego "B`cause Dance Company" ze spektaklem "Kepler 22b"

Występ będzie można obejrzeć w ramach programu Teatr Polska, którego celem jest ułatwianie dostępu do najlepszych przedstawień teatralnych mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny. Popularyzuje on sztukę oraz działa na rzecz niwelowania barier ekonomicznych w dostępie do teatru, szczególnie w miejscowościach, oddalonych od dużych ośrodków teatralnych.

"B`cause Dance Company" to teatr tańca współczesnego, którego celem jest tworzenie spektakli na najwyższym poziomie tanecznym i artystycznym, jednocześnie poruszając tematy aktualne, ważne i warte komentowania. Przedstawienie "Kepler 22b" łączy fantastyczne widowisko taneczne i wzruszającą̨ historię, która z pewnością̨ wzbudzi w widzach wiele ważnych pytań́ o naszą tożsamość́ i otwartość́ na inne kultury. Naukowcy już znaleźli możliwą drugą przystań dla człowieka - planetę "Kepler 22b". To właśnie tam rozgrywa się akcja spektaklu, gdzie budowniczowie nowego ustroju próbują stworzyć nowy, lepszy świat.

Program Teatr Polska jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano go ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Bilety w cenie 20zł są dostępne na stronie www.mgck-jl.pl oraz w biurze MGCK.

Miejsko-Gminne Centrum Kultury zaprasza również na koncert papieski.

- To będzie muzyczno-słowna opowieść ku czci Karola Wojtyły w kościele M.M. Kolbego w Jelczu-Laskowicach - mówią organizatorzy. - Podczas koncertu będzie można usłyszeć m.in. Barkę, ulubioną pieśń Jana Pawła II. Choć setna rocznica urodzin papieża Polaka przypadała na rok 2020, z uwagi okoliczności epidemiologiczne jej obchody zostały przełożone na ten rok. Dlatego w niedzielę 17 października 2021r. o godzinie 19:00 w kościele M. M. Kolbego w Jelczu-Laskowicach odbędą się "Koncertowe Pieśni Sakralne dla Papieża Polaka". W czasie koncertu będzie można wysłuchać ulubionych pieśni Jana Pawła II, jak również takich utworów jak: Ave Verum, Ave Maria i wielu innych.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Podczas koncertu zaśpiewa sopranistka Monika Gruszczyńska, wszechstronnie uzdolniona i wykształcona muzycznie wrocławianka. Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, dr sztuki wokalnej, pedagog, aktorka Wrocławskiego teatru Komedia. Artystka prowadzi czynną działalność koncertową w kraju i za granicą. Uczestniczy w prestiżowych wydarzeniach, jest wielokrotnie zapraszana do nagrań w TVP.

(tk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe