Ilu pijanych kierowców w weekend?

  • 08.11.2021, 12:59
  • TuOlawa (AH)
Ilu pijanych kierowców w weekend?
Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, minimum 5 000 złotych grzywny oraz zatrzymanie prawa jazdy. Pomimo policyjnych akcji i zaostrzonych kar nadal jest sporo osób, które decydują się na jazdę po alkoholu. Minionego weekendu, na terenie województwa, na 189 przypadków zatrzymania na gorącym uczynku przestępstwa aż 56 osób to nietrzeźwi kierujący

- Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, rozprasza uwagę i przede wszystkim powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację - mówi st. asp. Wioletta Polerowicz.  Jazda w stanie nietrzeźwości niesie ze sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.
 

TuOlawa (AH)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Takie mamy prawo w polszy
Takie mamy prawo w polszy 10.11.2021, 19:14
,, Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, minimum 5 000 złotych grzywny oraz zatrzymanie prawa jazdy."

Nie dotyczy Beci Kozidrak

6 miechów prac społecznych , mała wpłata dla potrzebujących i jazda po rauszu wybaczona

Pozostałe