NIE MA POBŁAŻANIA DLA PIJANYCH KIEROWCÓW!

  • 10.11.2021, 10:59 (aktualizacja 10.11.2021, 11:03)
  • Źródło: KPP w Oławie
NIE MA POBŁAŻANIA DLA PIJANYCH KIEROWCÓW!
Pomimo policyjnych akcji i zaostrzonych kar nadal są osoby, które decydują się na jazdę po alkoholu.

Minionego weekendu, na terenie województwa dolnośląskiego, na 189 przypadków zatrzymania osób na gorącym uczynku przestępstwa aż 56 to nietrzeźwi kierujący. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, minimum 5 000 złotych grzywny oraz zatrzymanie prawa jazdy.

PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, rozprasza uwagę i przede wszystkim powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację.

Jazda w stanie nietrzeźwości niesie ze sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

Źródło: KPP w Oławie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kazik
Kazik 19.11.2021, 07:37
zawsze można się odwołać od wyroku sądu
....
Becia focha walnęła.
za bardzo jezt wyrokiem skrzywdzona .
..... łapki opadają.
(...)
znafca
znafca 19.11.2021, 09:23
Becia dostała wyrok nakazowy (taki wydany bez rozprawy) od którego zawsze można złożyć sprzeciw i ona taki sprzeciw złożyła (z resztą prokurator chyba też), ale złożenie sprzeciwu skutkuje tym, że sprawa jest rozpoznawana na rozprawie na której równie dobrze może dostać karę łagodniejszą niż w wyroku nakazowym (co jest niezwykle rzadkie) ale może dostać również karę surowszą (co zazwyczaj ma miejsce).
Żenada a nie sprawiedliwość
Żenada a nie sprawiedliwość 10.11.2021, 19:16
Przykładem jest wyrok dla Beci Kozidrak
znafca
znafca 19.11.2021, 09:24
a jaka kara byłaby dla niej dotkliwsza niż zamiatanie ulic przez parę miesięcy?

Pozostałe