Tu zbudują. Jest przetarg na przystanek Oława Zachodnia

  • 23.11.2021, 17:52
  • Źródło: Wszystko dla Oławy (FB)
Tu zbudują. Jest przetarg na przystanek Oława Zachodnia Tu powstanie przystanek Oława Zachodnia
Kilka dni temu, PKP PLK S.A. ogłosiły przetarg w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”, dotyczący nowego przystanku Oława Zachodnia, który ma zostać zlokalizowany na szlaku Oława - Święta Katarzyna linii kolejowej nr 132 w km 157,100 - poinformowało dziś stowarzyszenie "Wszystko dla Oławy"

Realizacja zadania prowadzona będzie w systemie „projekt i budowa”. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie oraz budowa dwóch nowych jednokrawędziowych peronów o długości 200 m – przystanku kolejowego Oława Zachodnia (nazwa robocza) na linii nr 132 wraz z wykonaniem odwodnienia, dojść do peronów, przejścia podziemnego pod torami o odpowiednim standardzie dostosowanym do warunków lokalnych oraz innymi niezbędnymi robotami w branżach towarzyszących. Całość przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie następujących elementów: dokumentacji projektowej niezbędnej do prawidłowego wykonania wszystkich robót budowlanych i uzyskania dla niej wszystkich wymaganych opinii, uzgodnień, dopuszczeń, warunków, decyzji i pozwoleń; wszystkich robót budowlanych zgodnie z zakresem zamówienia na podstawie opracowanej przez Wykonawcę i zatwierdzonej przez zamawiającego dokumentacji projektowej, o której mowa w ww. pkt 1 oraz wszystkich robót przygotowawczych niezbędnych do wykonania zakresu umowy oraz wykonania wszelkich czynności wymaganych prawem; przeprowadzenie oceny zgodności podsystemu strukturalnego „Infrastruktura” oraz „Sterowanie – urządzenia przytorowe” objętych zakresem zamówienia na każdym etapie (projektowania, budowy i końcowych prób podsystemu). Na realizację powyższych prac będą 24 miesiące. Oferty w przetargu można składać do 22 grudnia 2021 r. Jedyne kryterium wyboru stanowi cena.  

*

Stowarzyszenie odniosło się też do publikacji "Gazety Powiatowej - Wiadomości Oławskie" na temat przystanku. Chodziło o cytowaną tam wypowiedź burmistrza Oławy, którą skomentowano. Przede wszystkim jednak 'Wszystko dla Oławy" dziękuje: 

- Szanowni Państwo, wszyscy cieszymy się, że ten obiekt powstanie. Jest to jednak w dużej mierze zasługa głównie mieszkańców, którzy widząc nieudolność i obojętność władzy w tym zakresie wzięli sprawy w swoje ręce. Daleko idąca determinacja polegająca na ciągłym wywieraniu presji, pisaniu dziesiątek pism, uczestniczeniu w spotkaniach, poświęcaniu wiele prywatnego czasu, doprowadziła do tego, co mamy. W sprawę mocno zaangażowana była radna Magdalena Ziółkowska, były interpelacje posła Jarosa. Na wymienianie więcej nazwisk i podziękowania przyjdzie czas po wybudowaniu obiektu. Na obecnym etapie sukces mamy bezprecedensowy w najnowszej historii Oławy. Otóż powstanie tak strategicznego komunikacyjnie obiektu staje się faktem. Jest postępowanie przetargowe, jest realny termin (oddanie za dwa lata). To coś czego w Oławie brakuje. Miasto o tak wielkim potencjale, czeka na mosty (lista rezerwowa), na obwodnicę (czekamy kilkadziesiąt lat, jakaś szansa jest, ale ok, 2028 r.), a tu nagle po kilku letniej walce mieszańców będzie przystanek, który sprawi, że skończy się wykluczenie kolejowe oławian zamieszkujących największe oławskie osiedle mieszkaniowe i zachodnią stronę miasta. Już po kilku minutach od wyjścia z domu wsiądziemy do pociągu, który w 20 minut dowiezie nas do centrum Wrocławia. Jak wiele korzyści to przyniesie nam wszystkim, doskonale wiemy, będziemy o tym jeszcze nie raz wspominać. Jednocześnie deklarujemy, że już myślimy nad wywarciem wpływu u Marszałka Województwa, aby od rozkładu jazdy pociągów 2023/2024 na trasie Oława - Wrocław kursowały w godzinach szczytu dłuższe składy, tak aby podróżni wsiadający na przystanku Oława Zachodnia mogli w godnych warunkach wsiąść do pociągu i kontynuować podróż do stolicy województwa.

Źródło: Wszystko dla Oławy (FB)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Xawi
Xawi 25.11.2021, 22:34
To teraz korki będą jeszcze większe .i będzie tak jak na przejeździe przed Brzegiem oczekiwanie pon5 min na pociag , tu by się przydał przejazd podziemny dla pociągów lub ciągu pieszo/samochodowego
Anonim
Anonim 24.11.2021, 19:45
Pamiętajcie Stowarzyszenie Wszystko dla Oławy by rok przed przetargiem na budowę pierwszego odcinka obwodnicy zbierać podpisy i będziecie później mówić, że to dzięki wam powstało, a że przez kilka lat odpowiedzialni za to zbierają zezwolenia i dokumentację projektową to przecież to nie sprzedaje się.
Burmistrz błąd popełnił, że tak nie sprzedaje tego medialnie, bo hieny pozbierają podpisy w trakcie tworzenia dokumentacji i od razu mówią że to ich sukces. Dowiedzieliście się, że burmistrz zaczyna tworzyć dokumentację, to szybciutko zbieramy podpisiki i mówimy, że to dzięki nam.
Infantylny jest pan panie Drabiński.
Obwodnica Oławy powstanie w rzeczywistości około 2035 roku, więc co najmniej rok przed tym musicie zacząć zbierać podpisy, odwrotu nie będzie, planowo nigdy nic w Polsce nie powstaje, zawsze z opóźnieniem.
zxc
zxc 25.11.2021, 09:14
Jednak faktycznie prz..upas!
Winicjusz
Winicjusz 24.11.2021, 19:24
Prawda jest taka, że to partia rządząca przy nacisku władz miasta wpisała to na listę inwestycji. Nikt o zdrowych zmysłach nie liczy się z pismem jakiegoś tam stowarzyszenia, tym bardziej grupki mieszkańców.
To za rządów tej nielubianej przez naszą "swojską " gazetę partii najwięcej inwestycji powstaje - 2 obwodnice i przystanek kolejowy. Marzenie lokalnych polityków od kilkunastu lat.
Wiesiek
Wiesiek 24.11.2021, 14:44
Ale co tak naprawdę zrobiliście ty Marek albo dziewczyny. Zbieraliście podpisy i tylko tyle. Kto odpowiada za projekt przecież wy tego nie zaprojektowaliście? Od lat wiele osób było w to zaangażowanych, ale poza zbieraniem podpisów, jako zwykli mieszkańcy jak Marek czy radne z Platformy jakim sposobem mogliście przybliżyć się do budowy przystanku? Takie nachalne przy pomocy Gazety Kamińskiego wmawianie, że tylko dzięki wam ten przystanek powstaje, da efekt odwrotny.
Nie jesteście architektami, by zaprojektować ten przystanek?
Nie jesteście inżynierami od transportu kolejnictwa, by cokolwiek móc doradzić w czymkolwiek, nawet konduktor zna się na kasowaniu biletów, ale na kolejach zna się?
Nie jesteście żadnymi majętnymi ludźmi, by partycypować w kosztach budowy przystanku?
Nie jesteście po ekonomii, by w jakikolwiek sposób zrobić porządną wycenę?
Pozyskaliście jakiekolwiek pieniądze z funduszy albo partnerstwa publiczno prawnego?
Anonim
Anonim 24.11.2021, 10:14
Ale kłamiecie z tym stowarzyszeniem Wszystko dla Oławy. Co stowarzyszenie stanęło do przetargu? Może stowarzyszenie wybuduje ten przystanek? Pan Drabiński zapomina, że to Anna Leszczyńska i Magda Ziółkowska już długo wcześniej zbierały podpisy za nowym przystankiem.
Tutururututu
Tutururututu 23.11.2021, 20:47
Zaraz, a lotniska nie bedzie? Jaka szkoda 🤣🤣🤣. Jaka krotkowzrocznosc 🤣🤣. Po to stowarzyszenie chce budować żeby mieć na co narzekać. To jest myslenie przyszłościowe 🤣🤣🤣
Zainteresowany
Zainteresowany 23.11.2021, 18:50
Dojazd do tego miejsca, przynajmniej według map, jest możliwy jedynie polną drogą. Jak rozumiem razem z przystankiem kolejowym wybudowana zostanie również nowa droga? Jeśli tak, to czy powstanie również nowy przejazd kolejowy?
olaf
olaf 24.11.2021, 15:39
Jaki dojazd? Piechotą lub rowerem na przystanek, To ma być przystanek dla ludzi z Osiedla i okolic.
Kazik
Kazik 24.11.2021, 07:37
nie widzę potrzeby budować tam nowy przejazd kolejowy
Supernova
Supernova 23.11.2021, 22:52
Widziałeś kiedyś przejazd kolejowy na peronie kolejowym? j nigdzie czegoś takiego nie idziałem.
lub
lub 24.11.2021, 19:36
a weź się przejedź pociągiem do Wrocławia
Mieszkaniec
Mieszkaniec 23.11.2021, 22:19
Tomek bierz się do roboty!
aw
aw 23.11.2021, 20:03
Jest napisane ze będzie tunel pod przystankiem, przejazdu nie będzie..

Pozostałe