"Psia grypa" rozkłada policję!

  • 07.11.2018, 09:30
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
"Psia grypa" rozkłada policję!
OŁAWA. - Nowy wirus w policji rozprzestrzenia się bardzo szybko. To prawdziwa epidemia. Trzeba izolować chorych. Nazwaliśmy tego wirusa "psia grypa H1 L4" - tak humorystycznie o sytuacji w policji mówią funkcjonariusze z oławskiej KPP, chociaż - jak podkreślają - wcale im do śmiechu nie jest - Każdy się dziwi, co ja tutaj robię? Znajomi pytają, dlaczego się nie zwolnię - mówi oławski policjant. - Zostało mi jeszcze niewiele do emerytury, więc doczekam, skoro już tyle czasu poświęciłem i tyle zdrowia. Na zarobki w policji funkcjonariusze skarżą się od dawna. Mówią, że obowiązków przybywa, a pieniądze wciąż takie same. Nie ma chętnych do pracy, dlatego niektórzy muszą pracować za dwóch. Policjanci z naszego powiatu są zdeterminowani. Mówią, że mają dość, są zmęczeni i rozżaleni. Ze mną rozmawiają bez oporów. Mówią, że przed dziennikarzem nie będą niczego ukrywać, chcą, żeby ludzie znali prawdę, proszę jedynie o zachowanie anonimowości. Absurdalnymi sytuacjami sypią jak z rękawa, podkreślając, że bycie policjantem dzisiaj, to tak jak występowanie w czarnej komedii... *** Policjanci z naszego powiatu również masowo poszli na zwolnienia. We wtorek, m.in z 12 policjantów ruchu drogowego w pracy został tylko kierownik. Mundurowi zapowiadają, że będą walczyć o swoje przywileje. Uważają, że zarobki są zbyt niskie. Nam powiedzieli o swoich oczekiwaniach. Obszerny materiał na ten temat publikujemy w najnowszym papierowym wydaniu "Powiatowej". W sprzedaży już dziś (7 listopada) wieczorem. Gazeta będzie do kupienia również on-line. Tutaj: https://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2018-11-08
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
RIKI
RIKI 10.11.2018, 09:13
Kto chce poczuć miodu w Policji to są przyjęcia, a jak ktoś, nie ma pojęcia o tej służbie to lepiej się nie wypowiada
Emerytura
Emerytura 09.11.2018, 14:41
Do Leona

Jakby pracowali w Toyocie , albo w Elektroluxie , to szybkoby na emeryturę nie poszli.
Listonosz
Listonosz 08.11.2018, 19:49
Trzeba nie mieć ambicji,żeby iść do Policji.
Bo było by mi wstyd przejrzeć się w lustrze.
Pitrek
Pitrek 08.11.2018, 18:34
Banda nierobów jak im mało jest,to zapraszam na budowę poszukuję dobrych pracowników i jestem w stanie dobrze zapłacić za pracę a nie chowanie się za murem co to za policja jestem w szoku oni żądają pieniędzy i tak mają za dużo ludzie weście się za Pracę
Leon
Leon 08.11.2018, 08:54
Panowie Policjanci !!! Nikt nie zmusza was do pracy w Policji przez te 25 lat. Zawsze możecie iść do np. Elektroluksu lub Toyoty na linie montażowe na 40 lat pracy i gwarantuje wam ,że w tej robocie nie da rady robić za dwóch tak jak to twierdzicie że robicie obecnie bo dla jednego jest tyle roboty ,że po dup....e się nie idzie podrapać. Sprawa waszych zwolnień to zwykły szwindel za ,który my wszyscy musimy płacić.
Czytałem wypociny waszego listu do ministra i o ile mogę zrozumieć kwestie płacowe i warunków pracy ( kasta nie może godnie żyć za 10 tysięcy to wam trudno się w tej sytuacji dziwić) to kwestie uprawiania polityki i komentarze ,oceny które tam się znalazły uważam za nieporozumienie.
Polityka dla cywilów a rozkazy dla mundurowych.
07.11.2018, 20:06
Za lewe zwolnienia wszyscy powinni dostać dyscyplinatki i proces w sądzie
Kkk
Kkk 07.11.2018, 16:33
Bardzo chcę pracować w policji, ale podobno nie mogę bo jestem karany
anonim
anonim 07.11.2018, 16:32
ja bym chciał iść do policji wyłapałbym wszystkich bandziorów ALE JESTEM KARANY
Bez żartów!
Bez żartów! 07.11.2018, 12:45
Hulaj dusza,piekła nie ma, czyli można jeździć jak się chce? Proszę o oświadczenie komendanta powiatowego Policji w Oławie, w jaki sposób jest teraz gwarantowane bezpieczeństwo na drogach. Tak serio,to co się teraz dzieje w KPP to jakiś cyrk! Czy ktoś nad tym panuje i za to odpowiada???
bater
bater 07.11.2018, 12:27
nie psia grypa tylko NOSÓWKA!!!!!
Andzien
Andzien 07.11.2018, 12:20
kazdy marudzi na policje ale jak cos sie dzieje to gdzir biegniecie?! wlasnie do nich.. dramat tak marudzic,wejdzcie w ich buty i zobaczcie z czym na codzien sie spotykaja.. przywwileje i uprawnienia okej,jak kazdy zawod.. ale ile maja obowiązków.. za byle gowno teraz postepowania i zabierana kasa z wypłaty a dzieci jesc musza,i do szkoly tez chodza..
A dla madrych ppczytac troche ze ZUS i mundurowka nie ida w parze..
TRZYMAC LINIE..!!
Zpracowana
Zpracowana 07.11.2018, 11:52
Jaką oni mają teraz ciężka pracę? Pilnują pomniki, barierki, spisują i filmują tych co stoją przed Sądami bądź wznoszą okrzyki LECH WAŁĘSA czy też KONSTYTUCJA. Bez przesady! Jaka praca taka płaca!.
Kreon
Kreon 07.11.2018, 11:39
Podstawowa sprawa, że w policji powinni pracowac ludzie, którzy naprawde się do tego nadają. To nie jest zawód dla kazdego, a teraz czasy są takie, że beda przyjmować wlasnie kazdego, nawet tych co maja dwie lewe rece. Policjant powinien zarabiac godnie, bo ma chronic nasze zycie i narazac swoje. Tam powinni pracować najlepsi a selekcja wsrod kandydtaow powinna być bardzo surowa. A teraz strach się bac. Powinni im podniesc pensje bezwglednie, zeby odczuli, że warto się poswiecac.
Dana
Dana 07.11.2018, 11:34
I bardzo dobrze wcale im się nie dziwię.. jak lekarze, pielęgniarki strajkują to brak sarkastycznych komentarzy jednak wielkie halo kiedy człowiek który każdego dnia jest narażony na śmierć, pracuje ma zmiany Świątek piątek czy niedziela za marne pieniądze bo nawet z dodatkami i przywilejami to nie jest dużo bo już nie jeden "menadżer" zarabia więcej nie poświęcając swojego zdrowia ani życia....powinniśmy ich wspierać bo to oni na codzień muszą użerac się z patologia, psycholani i Bóg wie co jeszcze. Z nimi Wam tak źle to zobaczcie co bez z nich będzie. Szkoda ze wszystkich choroba nie zaatakowała. Może wtedy by inni docenili jak bardzo powinniśmy być im wdzięczni. Tak uprzedzajac pytania i krytykę...tak owszem trafiają się policjanci którzy nie powinni być policjantami ale tak samo jest wszędzie czy w kościele czy w slozbie zdrowia, zawsze trafi się zły człowiek na złym stanowisku.
Monia
Monia 08.11.2018, 08:32
Tu nie chodzi o to że policjanci strajkują tylko w jaki sposób strajkują bo pójście na lewe L4 to zwykłe tchurzostwo i nie powinna mieć miejsca taka sytuacja, jeżeli chcą strajkować to niech to robią w legalny sposób a nie pobierają świadczenia pieniężne za chorobowe w ogóle nie będąc chorym i jeszcze oficjalnie mówiąc że są to lewe zwolnienia chorobowe to plucie w twarz obywatelom i kolejny raz pokazywanie że NAM TO WOLNO i nikt nic nam za to nie zrobi a ja uważam że sprawa powinna być zgłoszona do odpowiedniego organu a Ci którzy poszli na niesłuszne L4 powinni ponieść kary i tyle w temacie
09.11.2018, 20:21
Bilkade! Służby mundurowe nie mogą strajkować.
cześ
cześ 07.11.2018, 10:51
jest tyle innej pracy dookoła no ale jak się ma lewe ręce....
Adam
Adam 07.11.2018, 10:35
Trzeba było sie uczyć
Julka
Julka 07.11.2018, 11:17
To smieszne, ze nadal funkcjonuje ten stereotyp. Poznalam kilku policjantow olawskich, ktorzy faktycznie inteligencja i madroscia nie grzesza, ale mysle, ze takie przypadki mozna spotkac w kazdym zawodzie. Wiekszosc z nich to wyksztalceni, inteligentni ludzie. Popieram ich protest, uwazam, ze powinni zarabiac wiecej, za to jakie maja warunki pracy.
Marian
Marian 07.11.2018, 10:14
Niech pokażą wydruki swoich zarobków, ile na rączkę dostają.
Niech powiedzą ile lat pracują i co potem z takim emerytem.
Niech powiedzą o dodatkowych przywilejach.
07.11.2018, 10:32
nabór trwa cały rok, jak to taka miła, lekka i przyjemna praca (w dodatku dobrze płatna), że wywołuje u ciebie zazdrość to zawsze się możesz zgłosić
Jasiu
Jasiu 07.11.2018, 14:02
Analogicznie można odpowiedzieć, że jak się nie podoba, jak warunki złe (w tym finansowe), to zawsze można zmienić pracę.
A co do samego protestu - to nie protest a oszustwo brać lewe zwolnienia i iść na chorobowe. Strajki/protesty należy organizować zgodnie z prawem.
Frezer
Frezer 07.11.2018, 10:07
Do Anonim

,,Wietrząc" internet można spotkać się z dwoma pojęciami:
1. Praca w Policji
2. Służba w Policji

P.s.
Jedno i drugie mi nie pasuje ..... , wolę być frezerem.
07.11.2018, 09:42
Przeciętny obywatel, który idzie na lewe L4 narażony jest na spore nieprzyjemności ze strony ZUSu. W tym przypadku ZUS wie, że te zwolnienia to ściema. Więc ciekawe, czy zdecyduje się na kontrolę obłożnie chorych na psią grypę...
Zasada
Zasada 08.11.2018, 08:39
Racja
Maks
Maks 07.11.2018, 10:55
A co ma ZUS do L4 policjantów, skoro mundurowi mają swój Zakład Emerytalno Rentowy i do niego są odprowadzane składki a nie do ZUS
07.11.2018, 16:42
Swój powiadasz? I po 25 latach pracy dostają więcej emerytury od ludzi ktorzy przepracowali do swojego wieku emerytalnego? Czyli po 40stce są to spracowani fizycznie i umysłowo ludzie. Szczególnie ci z drogówki. 20 lat stania w krzakach z suszarką to naprawdę wielkie wyzwanie. Wytężenie oka czy trafię i napięcie mięśnia czy utrzymam to w bezruchu.
Michał.
Michał. 07.11.2018, 21:58
Wyobrażasz sobie 65 letniego policjanta biegnącego za nastoletnim złodziejem, który właśnie zabrał ci anonimie portfel?
07.11.2018, 22:23
Wyobrażam sobie 65letniego policjanta, ktory na brak reakcji złodzieja oddaje strzał w jego kierunku. Nie musi biegać.
07.11.2018, 22:21
Nie. Nie wyobrażam. Ale jest wiele innych stanowisk, na które ten ganiający mógłby przejść po dostaniu zadyszki. Ale niestety nie przejdzie, bo nie ma elementarnej wiedzy do siedzenia za biurkiem "do momentu uzyskania wieku emerytalnego".
07.11.2018, 13:58
Tak czy owak zwolnienia są lewe i "składkobiorca" ( czy to ZUS czy inny zakład ) powinien zrobić z tym porządek
07.11.2018, 14:10
zwolnienia są wystawione przez lekarza, a nie jakiegoś anonimowego głupka, który pluje w necie, jak masz dowody to idź do prokuratury, a jak nie to zamilcz i się nie kompromituj
indor
indor 07.11.2018, 18:26
Pan mi L-4 a ja Panu mandatu po setce nie wystawie.Pewnie tak to wyglada?

Pozostałe