Nowy przystanek i inne plany

  • 07.10.2018, 14:24
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Nowy przystanek i inne plany
Na terenie dworca PKP w Oławie odbyła się konferencja prasowa Komitetu Wyborczego Oławskie Forum Rozwoju. Dotyczyła ona sprzeciwowi wobec planów budowy przystanku kolejowego w okolicy Osiedla Sobieskiego. Przedstawiono również założenia programu wyborczego. Więcej szczegółów w najbliższym wydaniu "GP-WO". (GK)
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ładna wiola
ładna wiola 11.10.2018, 10:09
Ja wole samochod lub samolot
11.10.2018, 10:08
ładna para także pani nieurodziwa a takze cała ich ekipa nie korzystają z pkp
Anonim
Anonim 11.10.2018, 17:16
Magda ty już z pracy czy jeszcze w urzędzie siedzisz
Jaśka
Jaśka 10.10.2018, 19:49
Taaaaak.PO obiecuje przystanek kolejowy,a PIS za chwilę obieca nową obwodnicę.Dla mnie osobiście jest to obrażanie inteligencji wyborców.Więc uwaga na tanie kiełbaski wyborcze.
Fan Lema
Fan Lema 10.10.2018, 14:40
Stanisław Lem też powiedział: "można osiągnąć dno bez przechodzenia przez głębię" i twórcy tego pomysłu właśnie dotarli do dna ?
ja wam to obiecam
ja wam to obiecam 10.10.2018, 14:39
Z kiełbachą wyborczą przystanek będzie tak, jak z obietnicą pewnej obwodnicy. Polecam lekturę, krótkiego artykuły w GPWO
z 2015r. A wizjonerzy, pokroju Mistrza Lema, mają to do siebie, że realizacja ich wizji wymaga dziesięcioleci, a my mówimy o najbliższych 5 latach.
https://gazeta-olawa.pl/news/3…
ja wam to obiecam
ja wam to obiecam 10.10.2018, 11:59
Primo
Przystanek to melodia przyszłości dalekiej, bo nie ma na to kasy, to nie na nasz budżet, bo to z całą infrastrukturą, dojazdem, parkingami, chodnikami, kablami itp, itd, grubo ponad 100 milionów złotych, musi dać rząd i PKP, poza tym na ostatniej sesji rady miejskiej, było wyraźnie, kto wyświadczył niedźwiedzią przysługę tej inwestycji i dlaczego jest jeszcze bardziej skomplikowana w realizacji

Secundo
Drugi przystanek TAK, ale tylko w połączeniu z bezkolizyjnym przejazdem przez wiejską (wiadukt, tunel), inaczej na odcinku 7km Oława - Lizawice, będziemy mieć trzy stacje, które jeszcze bardziej zablokują przejazd

Terzo
Tereny za Odrą to tereny zalewowe i budowanie tam jest zabronione

Marzyć można, obiecywać, też. Kampania się skończy i będzie jak teraz. Obwodnica obiecana - nie zrealizowana, z przystankiem będzie podobnie.
Kto tak lubił najbardziej obiecywać obwodnicę, a teraz przystanek?
kogo to Andrzej
kogo to Andrzej 10.10.2018, 13:42
Witam, terenami zalewowymi było także Chrobrego i Kozanów, który nie był z tego powodu zalany, ale, że po komunie Odra przestała żyć, brak pogłębiarek, czyszczenia wałów itp. Zresztą Holendrzy pokazali jak gospodarować takie tereny. Quatro: Stanisław Lem też ponoć pisał bajki, ale czas pokazał, że to były wizje człowieka myślącego o przyszłości. Pozdrawiam sceptyka. a zresztą najważniejsze, aby Moto Jelcz Oława był zawsze czarno-biało-zielony.
Anonim
Anonim 10.10.2018, 22:06
A kto na sesji był przeciwny przystankowi pkp?
RR
RR 10.10.2018, 18:01
To już nie ma "Moto Anna Oława"?
Andrzej
Andrzej 10.10.2018, 09:13
Właśnie przez takie myślenie, po co w Oławie druga stacja, po co w Oławie nowe biura, po co wieżowiec na 18 pięter, pozostaniemy tylko i wyłącznie sypialnią Wrocławia i Jelcza Laskowic. Proszę zauważyć, że prestiż i nowe inwestycje ściąga się tam gdzie dana gmina się rozwija. Moja skromna osoba już w wieku 14,15 lat zgłaszała projekty budowy sygnalizacji świetlnej w Oławie. Co do drugiej stacji na osiedlu Sobieskiego, trzeba o nią walczyć, gdyż obwodnicy nie będzie, a miasto się korkuje. Pójdę dalej, budowa szybkiego tramwaju z Wrocławia, tak wiem ktoś powie wariat, nie podobnie jest w Łodzi, nie tylko w Niemczech, czy Czechach- vide trasa Liberec-Jablonec. Popatrzcie na Wrocław, ludzie są wkurzeni, że na działce między Sky Tower, a hotelem( dawniej Wrocław), buduje się jakieś karzełki na 17 pięter, a nie na 30, 40. Popatrzmy na tereny za Odrą, przecież tam można wybudować nowy stadion, osiedle wielofunkcyjne, zakłady tereny rekreacyjne i inne lub 5 wieżowców na 15 pięter, wow powie ktoś jadąc z Namysłowa. I nie mówię, że za 10 lat, ale za 40, 50 bo inaczej zostaniemy wchłonięci przez Siechnice. Pozdrawiam serdecznie,
Widz
Widz 08.10.2018, 13:38
Brawo Panowie. Trzeba walczyć z demagogią wyborczą jaką jest pomysł budowy drugiego przystanku PKP
ZwolennikJazdyKolejami
ZwolennikJazdyKolejami 10.10.2018, 20:39
Gdzie ty mieszkasz? Chyba na spacerowej
Nie pochwalam ich ale drugi dworzec pkp to akurat wielki plus, wiekszosc ludzi/studentow nie musislaby zasuwac przez cale miasto a i park nie bylby tak zaladowany przez samochody.
I tyle w tym temacie.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 08.10.2018, 11:04
Nie rozumiem dlaczego sprzeciwowi wobec budowy przystanku kolejowego na Sobieskiego jak można się temu sprzeciwiać przecież to jest jedna z najbardziej potrzebnych rzeczy w Oławie, wreszcie mieszkańcy nie musieli by doginać z buta 40 min przez całe miasto na PKP! Co to wogóle komu przeszkadza!
Jacek
Jacek 08.10.2018, 07:43
@obserwator jesli ktos nie zna podstawowych zadań samorządu to jak moge na niego głosować. Kłania sie tutaj lekcja WOS-U
obserwator
obserwator 07.10.2018, 21:49
Głosujmy na ludzi a nie na partie, nie ważne czy wystawili jedna listę czy kilka list,czy w jednym okręgu czy we wszystkich, liczą się ludzie i ich działania a nie puste programy od wyboru do wyborów -obietnice bez pokrycia-nie dajmy się jako wyborcy na to nabrać kolejny raz. Każdy głos w wyborach ma znaczenie, to jest nasze najważniejsze prawo-głosować zgodnie z sumieniem na ludzi.
Partie nic nie mogą, przez wiele lat tylko obiecywały, PO jak było u władzy obiecywało obwodnicę, na obietnicach się skończyło, PiS też obiecywał,że jak dojdzie do władzy to na 100% mamy obwodnicę, są u władzy, obiecanki tylko zostały, a pieniądze poszły na inne obwodnice. Nie patrzmy na partie, bo grupa mieszkańców może dużo zdziałać i wywrzeć na samorządach presję to co jest dla niej najbardziej potrzebne a to: na naprawa nawierzchni chodników, ulic, oświetlenia, podwórka, parkingi, bezpieczeństwa na osiedlach, więcej kamer itp.
Grzegorz
Grzegorz 08.10.2018, 11:20
Obserwator ma klapki na oczach i g… widzi. PiS jest jedyną formacją polityczną, która spełnia swoje obietnice. Jeśli PiS przejmie władzę w Oławie i obieca obwodnicę, to ona będzie na 100%. Głosuje się na ludzi i na partie, bo pojedyncze osoby nie są w stanie nic zrobić, muszą mieć zaplecze w dużej partii. Takie są elementarne zasady demokracji parlamentarnej. Na Ziemi Oławskiej, czyli nie tylko w Oławie, ale też w Jelczu-Laskowicach, gminach i powiecie, najważniejsze jest dziś odsunięcie od władzy postkomunistycznej sitwy, efektywna walka z wszechobecną korupcją i uczciwe gospodarowanie mieniem publicznym. Tylko silna partia ściśle współpracująca z rządem jest w stanie tego dokonać. Co do ludzi kandydujących do samorządów, to trzeba najpierw sprawdzić, co robili do tej pory dla mieszkańców, a potem zweryfikować ich zaplecze polityczne.
08.10.2018, 13:19
Przecież PiS rządzi w powiecie, a starosta obiecał obwodnicę i przy wyborach samorządowych w 2014 roku i jak kandydował do Sejmu w 2015 roku, więc jak to jest z dotrzymywaniem tych obietnic? Bo wokół są budowane albo zabezpieczane pieniądze na dokumentację tylko w Oławie cisza.
do jagoda
do jagoda 07.10.2018, 18:16
może się machnęli i chodziło o wymiany balkonów w komunalkach? ha ha
08.10.2018, 09:14
Wskazywali bloki, które są w zasobach spółdzielni (Kasprowicza, Chrobrego, os. Sobieskiego), a tam co najwyżej może być tak, że gmina jest właścicielem części lokali, więc składkę na fundusz remontowy musi być opłacona.
Romek
Romek 07.10.2018, 17:48
Haha trzej muszkieterowie. Gdybyście Panowie mieli jeszcze jakieś pojęcie o samorządzie. Po co w ogóle wam ta polityka, nie lepiej zająć się karierą zawodową, zarabianiem pieniędzy a radę miasta zostawić emerytom, którzy mają rzeczywiście na to czas? Jeszcze w dodatku za tak nędzną dietę. Komu młodemu się chce w to bawić.
jagoda
jagoda 07.10.2018, 16:08
Czytałam ich program, to jakieś science fiction, oni nie mają zielonego pojęcia czym się samorząd zajmuje. Jako jeden z punktów mają np: wymianę balkonów w blokach. Dlaczego miasto ma to finansować, skoro mieszkańcy w czynszu płacą przecież fundusz remontowy i z tych środków to powinno być wykonywane. Ponadto dlaczego np: mieszkańcy domów jednorodzinnych mają się do tego dorzucać?
cvb
cvb 08.10.2018, 09:03
Sama jesteś science fiction, jagódko.
07.10.2018, 16:00
I tak nie mają szans na wejście, bo wystawili tylko kandydatów w jednym okręgu, więc nie ma sensu na nich głosować.
jojko
jojko 07.10.2018, 15:00
i co mają coś konkretego ?

Pozostałe