Właściciel zostawił kluczyki w aucie. Złodzieje odjechali, ale...

  • 09.08.2018, 09:13
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Właściciel zostawił kluczyki w aucie. Złodzieje odjechali, ale...
Policjanci pionu prewencji z komisariatu w Jelczu-Laskowicach zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy w wieku 22 i 28 lat, którzy ukradli fiata jednemu z mieszkańców gminy Jelcz-Laskowice. Auto zostało odzyskane, a sprawcy trafili do policyjnego aresztu.Za kradzież samochodu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. *** 5 sierpnia około godz. pierwszej policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z KP w Jelczu-Laskowicach usłyszeli komunikat od dyżurnego policji o kradzieży auta marki Fiat Cinquecento. Do kradzieży doszło na ul. Belgijskiej. Tam też funkcjonariusze spotkali się z właścicielem auta, który opisał im okoliczności kradzieży, między innymi przyznał się, że zostawił auto otwarte z kluczykami w środku. Policjanci mając na uwadze zebrane informacje obserwowali ulice. Tuż przed godziną trzecią funkcjonariusze idąc przez ul. Techników zauważyli, jak na osiedlowy parking wjeżdża pojazd odpowiadający temu skradzionemu. Policjanci podeszli do auta, w którym oprócz kierowcy znajdował się pasażer. Funkcjonariusze wylegitymowali obu mężczyzn. Od kierującego wyczuli alkohol, mężczyzna był nietrzeźwy. W trakcie rozmowy z policjantami obaj przyznali się do kradzieży auta. Fakt kradzieży tłumaczyli chęcią zarobienia dodatkowych pieniędzy, które mogliby uzyskać sprzedając samochód. Plany się nie powiodły. Zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Przedstawiono im zarzut kradzieży, za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Jednemu z podejrzanych dodatkowo przedstawiono zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wew
wew 09.08.2018, 20:13
W sprawie Ukraińców panuje zmowa milczenia. Ostatnie pobicia w ogóle nie przebiły się do głównych mediów, a mowa o ciężkich pobiciach. Teraz to. Czy władze Oławy, J-L, coś zamierzają w ogóle z tym zrobić? Chcecie mieć drugą Ukrainę u siebie? Jak to jest, że oni zamiast kultywować nasze obyczaje, narzucają swoje? Ustępowanie na każdym kroku skończy się źle.
10.08.2018, 09:04
Władzy BBS-PO (miasto Oława) i PiS (powiat) jest to jak najbardziej na rękę. Normalni mieszkańcy się wyniosą, a na nich i tak zagłosują wierni urzędnicy trzymający się stołków i ich rodziny.
Olaw
Olaw 09.08.2018, 18:40
Dorbkiewicze wynajmują im mieszkania za grosze to jest ich coraz więcej.
09.08.2018, 16:00
Nic innego jak ich wypieprzyć z Polski nawet do sklepu strachu się udać bo zaczepiają
RR
RR 09.08.2018, 18:27
Baliście się uchodźcow i boicie dalej. Wybraliście ukraińców to bójcie się dalej.
Joe
Joe 09.08.2018, 15:03
Pamiętam jak kiedyś co nieco wspomniałem o naszych wschodnich sąsiadach, to większość brała ich w obronę, a teraz czytamy w ciągu kilku dni o pobiciach i kradzieżach. Obstawiam, że wkrótce znów coś poczytamy.
obserwator
obserwator 09.08.2018, 14:50
A tyle się mówi, żeby nie zostawiać otwartego auto ani kluczyków w aucie. Będzie miał kierowca nauczkę. Nie ważne jakiej narodowości był złodziej, sama nieostrożność kierowcy doprowadziła do tej sytuacji, odzyskał samochód nauczka dla innych.
xyz
xyz 09.08.2018, 13:38
Przyjeżdża 22 letni szoszon do pracy w Polsce i kradnie auto bo chce się dorobic, to jest chore. To dopiero początki problemow z nimi, jeszcze będziemy płakać jak nasi dziadkowie przez nich.
indor.
indor. 09.08.2018, 18:35
a kto kradl samochody za odra i do dzisiaj to robi.co polacy sami swieci.w niemieckim radiu prawie co tydzien o polskich wlamywaczach lub zlodziejach aut , sprzetu budowlanego,o kombajnach juz niewspominajac
olaola
olaola 09.08.2018, 12:20
STOP !!! Czy naprawde nic z tym nie mozna zrobic? Pobicia, kradzieze... Czlowiek we wlasnym miescie boi sie wyjsc na spacer, o zwroceniu uwagi w ogole nie ma mowy. Czy tylko ja nie czuje sie juz jak kiedys bezpiecznie? Wszedzie ukrainskie pijackie wrzaski. Oni czuja sie bezkarni... rozpasali sie do granic wytrzymalosci. Policja powinna ich kontrolowac , legitymowac, pouczac. A kary za przestepstwa powinny byc srogie i nieuchronne. Na poczatek patrole policji w nocy w parku. Pija tam alkohol, niszcza lawki, kosze, zostawiaja smieci. Jak dlugo mozna to tolerowac? My jestesmy u siebie i ustepujemy im pola...
Oby nie bylo tak, jak z imigrantami w Szwecji...........
dźeki
dźeki 11.08.2018, 19:41
Zapytaj lepiej od czego jest Policja w Oławie? czemu nie reagują, za co my płacimy tym nierobom? odznaczenia i awanse a do roboty na ulicy to nie ma nikogo!
A
A 09.08.2018, 11:06
Jakoś mnie to nie dziwi... Ile jeszcze trzeba ? Żeby pozabijali? Czy to też będzie za mało by ich stąd wpieprzyc?
Polak
Polak 09.08.2018, 10:46
A mówiłem ze z ukraincami beda problemy i będą jeszcze większe
zxc
zxc 09.08.2018, 17:35
Z twoimi rodakami też, "polaku".
Jaro
Jaro 11.08.2018, 11:17
Zamknij dziób

Pozostałe