Skandal! Czym oni tam palą!

  • 13.06.2018, 08:42
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Skandal! Czym oni tam palą!
Czytelnicy alarmują, że wczoraj wieczorem (12 czerwca) miejska ciepłownia dymiła ponad miarę. - To jakaś kpina... Ciekawe, co się tam dzieje, jak Oława śpi? Skandal - napisał do nas Sławomir i przesłał zdjęcia oraz filmik, pokazujący czarny dym z komina. - Czy to jest odpowiedź oławskiej ciepłowni za torami na walkę ze smogiem? Inny czytelnik również przysłał zdjęcia. - Mamy czarne okna dachowe, tarasy, samochody - napisał. Ciekawe, czym wczoraj palili? Po wieczornym wyjściu psa musieliśmy go wykąpać w szamponie, bo wodą nie schodziło. Mieszkańcy mówią, że nigdy wcześniej to się nie zdarzało, czarny dym unosił się 20 minut. W tym samym momencie spadł deszcz i pył opadł na pobliskie domy. Mieszkańcy pozbierali próbki i przekażą je do badania. Na redakcyjną skrzynkę otrzymujemy kolejne zdjęcia od mieszkańców Nowego Otoku. Pan Tomasz wysłał pytania i zdjęcia również do oławskiej ciepłowni. Oto treść maila: "Po ok. 5 minutach obserwacji, zauważyłem, że moja biała koszulka staje się coraz bardziej czarna. Na mój dom i okolicę spadł bowiem czarny "deszcz" sadzy. Zdjęcie dachu samochodu pokazuje, skalę tego zjawiska. Kolejne załączone zdjęcia obrazują już sytuację z dzisiejszego poranka. Okna, balkon, taras, dach, chodniki- wszystko jest czarne! Rośliny, drzewa i krzewy owocowe nie zachęcają, żeby zrywać z nich owoce. Trawa, sprzęty ogrodowe- wszystko jest pokryte czarną mazią o nieznanym mi składzie chemicznym. W związku z powyższym chciałbym zadać Państwu kilka pytań: 1. Jak groźne dla mojej rodziny jest to, co pokryło całą moją nieruchomość? 2. Ile czasu powinno minąć zanim będę mógł wypuścić dzieci na ogród, żeby mogły pobawić się na trawie? 3. Kto posprząta moją własność z czarnego pyłu, który jest dosłownie wszędzie? 4. Kto zapewni mnie, że owoce i warzywa, które rosną na mojej posesji ciągle nadają się do jedzenia? 5. Jakiem macie Państwo procedury na tego typu sytuacje, bo zakładam, że macie? My również wysłaliśmy pytania do Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej. Czekamy na odpowiedź Aktualizacja. Otrzymaliśmy oświadczenia od prezesa MZEC w Oławie - dostępne tutaj: https://gazeta-olawa.pl/na-sygnale/78282-dlaczego-dymilo-prezes-cieplowni-przeprasza-mieszkancow/
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Śmierdzisław Kominowaty
Śmierdzisław Kominowaty 14.06.2018, 17:49
Ide o zakład że to opony.
14.06.2018, 14:56
Oponami - najlepiej , szybko i sprawnie
Marek
Marek 14.06.2018, 07:15
Było się budować pod oknami ciepłowni?
Specjalnie w polu wybudowali ciepłownię żeby nie dymiła mieszkańców to barany kupili tanie działki to teraz macie.
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 15.06.2018, 15:32
Panie Kolego Marku! Barany, to ci, którzy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego umieścili tereny mieszkalne w bezpośrednim sąsiedztwie kotłowni i sprzedali te działki ludziom pod zabudowę mieszkaniową. Poszukaj tych baranów wśród radnych, którzy podnieśli ręce głosując za uchwaleniem takiego planu.
RR
RR 16.06.2018, 15:32
Michałowski ty naprawdę masz problem z postrzeganiem rzeczywistości. Jeżeli ktoś oferuje ci papier do d... za 1 zł mając świadomość tego że porysujesz sobie t.ek. kupisz? Kupisz. Bo jest tańszy. A później będziesz winił miasto, że sprzedało działki w takiej a nie innej lokalizacji. I będziesz szukał winnych wsrod radnych. Wchodząc do sklepu szukasz produktu, który tobie odpowiada. Twoj wybor.
Rolf Michałowski
Rolf Michałowski 16.06.2018, 23:16
Trzeba być kompletnym (...), żeby robić takie porównania, jak ten (...)RR. Przeciętni ludzie kupujący działki pod budowę domu ufają burmistrzowi, Radzie Miasta i miejskim urzędnikom, którzy za pieniądze tychże ludzi (podatki) mają dbać o to, żeby miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego były poprawne, uczciwe i profesjonalne. Jeśli miasto, czy gmina, wystawia na sprzedaż działki pod budowę domów mieszkalnych, to potencjalny kupiec ufa, że nie zostanie nabity w butelkę, bo polega na urzędowych ustaleniach, uchwalonych i podpisanych przez ludzi obdarzonych w wyborach zaufaniem.

Kupujący działkę budowlaną w okolicach kotłowni (ciepłowni), ufa, że opłacane przez niego samorząd i Dozór Techniczny zadbają o to, żeby nigdy nie nastąpiło skażenie środowiska toksycznym opadem. Od tego są odpowiednie zabezpieczenia dwu-, a nawet trzypoziomowe, jeśli jest taka potrzeba. A tu co? Jeden czujnik się „zatkał” i od razu doprowadził w zupełnie niekontrolowany sposób do przekroczenia dopuszczalnej temperatury spalin i zamiast natychmiast wygasić palenisko, wyłączany jest najważniejszy filtr spalin, powodując skażenie przynajmniej kilkunastu kilometrów kwadratowych dzielnicy mieszkaniowej.

Na to wszystko jakiś (...) p.t. RR porównuje to do papieru toaletowego i do d…! Do tego zwraca się do osoby publicznej przez „ty”. (...)? Na jedno wychodzi.
RR
RR 17.06.2018, 09:22
Widać Michałowski, że znów się rozkręcasz. Cztery nawiasy w jednym poście. Gratuluję kwiecistego języka. Jak na ciebie przystało potrafisz posługiwać się tylko wyzwiskami. Po drugie co ma tania działka wsólnego z zaufaniem do burmistrza? Czy ludzie kupując tam działki mają wpisane w akcie notarialnym gwarancje bezpieczeństwa w kotłowni? Czy ludzie budujący się w pobliżu torów kolejowych mają gwarancjé ze strony PKP, że akurat w przejeżdzającym pociągu nie wybuchnie z różnych przyczyn cysterna z chemikaliami? Zatem oszczędź sobie tego kwiecistego jézyka jak to ładnie określasz "spod budki z piwem".
Stefcio
Stefcio 16.06.2018, 21:08
Oj dajcie spokój. Wiadomo przeciez, ze sitwa, spisek, zgloszenie do prokuratury, podjeta akcja.
15.06.2018, 16:32
Chyba mylisz pojęcia. Baranem nie jest ten, który tanio oferuje działki do sprzedaży tylko naiwnym ten, który za taką cenę godzi się na kupno w takiej lokalizacji. Ci ludzie dostali tam przydziału mieszkaniowego. Świadomie wybrali sobie tapetę z kotłownią za oknem. A określanie kogoś baranem to wuraz twojego poziomu kultury
Kkk
Kkk 13.06.2018, 21:55
Wybrali papieża
14.06.2018, 16:24
Tylko kolor dymu pomylili. Stanowicki zarząd ma większe kompetencje od abw, cia, fbi i koła gospodyń wiejskich to wytropi ubeckiego sprawcę i na dodatek podniesie jakość zabezpieczeń. Mają w szeregach znawcę każdej dziedziny nauki.
Zarząd SMSM
Zarząd SMSM 14.06.2018, 18:58
Jak śmiesz mafijny hejterze publicznie kpić anonimowo z kogoś, kto ma zachodnioeuropejski doktorat z automatyki przemysłowej i publikuje pod własnym imieniem i nazwiskiem? Jak śmiesz? Kim ty jesteś, że pozwalasz sobie na takie idiotyczne wpisy i to w obliczu tragedii zatrucia toksycznym osadem kilku dzielnic miasta?
olawianka
olawianka 15.06.2018, 17:41
Zarzad SMSM w naturze ma kazdego przypisywac do maffi!!!!
16.06.2018, 12:28
Kiedyś ZMS działał jak mafia. Jej przewodniczący szczególnie dbali o dobro młodzieżowki PZPR. Dzisiaj jak posłowie zasilają szeregi dobrej zmiany. Ot taka kwadratura koła.
16.06.2018, 11:41
Mafia też nie ujawnia członków swojej organizacji.
środkowo dolnośląski dr hab Janusz von Cebula
środkowo dolnośląski dr hab Janusz von Cebula 15.06.2018, 10:59
Zachodnioeuropejski doktorat hahahahahahahahaha , powinienes na scenie kabaretowej występować ! I o ktorym imieniu mówisz ? O blazenadzie na potrzeby germańskich pracodawców czy o tym z chrztu - bo ostatnio nasz wybitny bojownik (spec od wszystkiego, murarz-piekarz-akrobata)miał pianę na kogoś w sprawie kk, a sam posługuje się wymyślonym pseudo niemieckim imieniem zamiast polskiego - taki to nasz dzielny ,patryjota'.
Zarząd SMSM
Zarząd SMSM 15.06.2018, 14:00
Odezwali się mafijni siewcy nienawiści. Zadnej merytoryki tylko sam jadowity hejt. Oto obraz totalnej opozycji i lokalnej koterii.
14.06.2018, 22:00
Mafijny? Nie za bardzo Michałowski się zagalopowałeś? Ten twój doktorat nie jest tytułem naukowym tylko uznaniowym. Po drugie, słownictwo tego doktora jest identyczne jak to sam określił faceta spod budki z piwem. Zatem uszanuj najpierw innych, aby oni mogli ciebie szanować. Jak na razie nie dałeś im szans na okazanie szacunku.
Zarząd SMSM
Zarząd SMSM 13.06.2018, 21:18
To nie jedyna kotłownia w naszym powiecie zatruwająca ludziom życie. Zobaczcie w „Aktualnościach” na stronie internetowej Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców.
Mariusz
Mariusz 13.06.2018, 20:14
Nawet sprawy nie potraficie porządnie załatwić.
..... mowa o osobach rejestrujących zdarzenie.

Trzeba było zebrać próbki i złożyć zawiadomienie w Wojewódzkim Inspektoracie Środowiska.
Powiatowa wysłala zapytanie do kotłowni ..... , kotłownia wyśle odpowieć ; ... ble , ble , ble .
I tyle z tego będzie ..... , rozejdzie się po kościach.
13.06.2018, 16:10
Pięknej parze oraz pani nieurodziwej i całej ich reszcie mówię do widzenia.W elektrociepłowni też trzeba zmian
olawianka
olawianka 13.06.2018, 15:35
I umieralnosc na nowotwory wzrasta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gosc
gosc 13.06.2018, 15:33
Olawa to najbardziej zanieczyszczone miasto na Dolnym slasku i to przes takie wlasnie zatruwanie powietrza przez elektrocieplownie jak i rowniez przez fatalne polozenie geograficzne,bo lezy w dole i wszystkie okoliczne swinstwa spadaja na Olawe!!!!!!
anna
anna 14.06.2018, 05:40
Olawa to najbardziej zanieczyszczone miasto Dolnego Slaska... Skad takie informacje? Jakies źródło poprosze...Bo cos mi sie wydaje, ze ta informacja zwykla.bzdura
Paweł
Paweł 13.06.2018, 14:31
Amatorzy ... To oni nie wiedzą że ,,utylizacja nocna" odbywa się w nocy ?! :) Zapraszam za wiadukt , tu mamy profesjonalną kadrę naukową i wieloletnie doświadczenie , w sezonie jesień-zima aż gęsto od habilitacji w powietrzu :)
Born
Born 13.06.2018, 10:50
Dlaczego dziennikarze oławskiej nie podpisują się pod swoimi tekstami z imienia i nazwiska? Od dziennikarza oczekuje się czegoś więcej niż przytoczenia rozmowy z czytelnikiem i wstawienia otrzymanych zdjęć. A gdzie telefon do ciepło z prośbą o komentarz do wczorajszej sytuacji?Też wczoraj zwróciłam uwagę na ten czarny dym i mnie to zdziwiło, bo nawet w pełni sezonu grzewczego takich sytuacji nie było.
Agnieszka Herba
Agnieszka Herba 13.06.2018, 11:27
Pytania do ciepłowni zostały wysłane. Czekamy na odpowiedź.
13.06.2018, 10:21
Chyba ostatnio w pewnym browarze była integracja ekipy z ciepłowni ? Ponoć piwo ciepłownicze na tą okazję uwarzono... Może imprezę przenieśli do kotłowni ?
taa
taa 13.06.2018, 09:23
Należy zwołać Oławski KOD,Obywateli RP,obrońców zwierząt i członków Nowośmiesznej niech zablokują pracę ciepłowni.
Agata
Agata 13.06.2018, 15:29
Dlaczego chcesz się wysługiwać : KOD-em,Obywatelami RP, obrońcami zwierząt i członków Nowoczesnej ???
Idź i protestuj !!! To jest wolny kraj!!!
Tak durnego komentarza to dawno nie czytałam. Idiotyczny.
Al Bundy
Al Bundy 13.06.2018, 13:56
Zadzwoń po swojego zbawcę Jarosława Kuśtynogę on pewnie obetnie pensje pracownikom ciepłowni.
Podejrzany
Podejrzany 13.06.2018, 17:25
Al Bundy, to prawda, Jaroslaw ma chora noge, ale ma zdrowy mozg. A ty masz w ogole cos zdrowego???
Al Bundy
Al Bundy 14.06.2018, 14:25
Zdrowy mózg ?!?!?!?! Buuhahahahaha ale pisowiec dowalił ???
13.06.2018, 18:35
Chyba jak mu przeszczepią.
Al Bundy
Al Bundy 14.06.2018, 14:23
Jesteś przeszczepem ? - bardzo mi przykro
stefan
stefan 13.06.2018, 12:32
czuć tu pi-.s..owca
Bronek
Bronek 13.06.2018, 13:29
Czego chcesz od PiS-u KODerasto? Czego?
Tomek
Tomek 13.06.2018, 11:52
Gratuluję poczucia humoru. Ciekawe jak byś śpiewał, gdyby to Twoje dziecko wróciło wczoraj z podwórka w stroju górnika...
P@weł
[email protected]ł 14.06.2018, 07:22
Lepiej w stroju górnika niż w sutannie jak ksiądz, choć oba zawody są równie dochodowe, no ale... ;)

Pozostałe