Wójt zatrzymany i zawieszony w obowiązkach! AKTUALIZACJA

  • 25.04.2018, 13:04
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Wójt zatrzymany i zawieszony w obowiązkach! AKTUALIZACJA
Wójt gminy Oława został zatrzymany przez CBŚP wczoraj w domu w Gaci i przewieziony na przesłuchanie. Rzecznik prasowy CBŚP potwierdza, że wczoraj w okolicach Oławy przeprowadzono akcję zatrzymania, ale nie podaje szczegółów. *** Funkcjonariusze CBŚP weszli również do urzędu gminy Oława, przeglądali dokumenty. Interesowały ich te dotyczące inwestycji i przetargów. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy szef gminy był zaskoczony i nie wiedział, co jest powodem zatrzymania. Prawdopodobnie przewieziono go do Białegostoku. W tym samym czasie zatrzymano innego mieszkańca gminy Oława - lokalnego biznesmena. Pracownicy Urzędu Gminy Oława mówią, że wójt jest nieuchwytny, przebywa na urlopie i nie będzie go do końca tygodnia. Jutro miała się odbyć sesja rady gminy z udziałem wójta. Według naszych ustaleń wójt jest właśnie przesłuchiwany. AKTUALIZACJA godz. 16.30. Z naszych informacji wynika, że wójt został zwolniony za kaucją 30 tys. zł i zawieszony w obowiązkach. godz. 19.50 - jak udało nam się ustalić wójt zasłabł podczas wykonywania czynności sądowo-prokuratorskich.

AKTUALIZACJA 26 kwietnia godz. 10.15. NOWE informacje w sprawie wójta i zatrzymanego mieszkańca gminy Oława - https://gazeta-olawa.pl/na-sygnale/75705-wojtowi-zarzucaja-korupcje-a-mieszkancowi-wreczenie-lapowki/

  Przypomnijmy, że kilka lat temu wójt gminy Oława miał kłopoty z prawem, został skazany za kupowanie głosów wyborczych. W 2010 roku, po czteroletniej przerwie spowodowanej wyrokami sądowymi, znów wystartował w wyborach. Przypominamy archiwalną rozmowę: https://gazeta-olawa.pl/samorzad/samorzadlokalny/3668-nie-wchodze-po-raz-drugi-do-brudnej-rzeki/  
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (67)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ja#
Ja# 30.04.2018, 06:04
Pośmiewisko i kompromitacja radnych w Gminie Oława. Może jeszcze tam jacyś ludzie mieszkają nie skażeni korupcją? Stado osłów które udziela na sesji poparcia łapówkarzowi.
Mariusz
Mariusz 28.04.2018, 18:36
,, godz. 19.50 – jak udało nam się ustalić wójt zasłabł podczas wykonywania czynności sądowo-prokuratorskich."

A co to za dolegliwość , że prędzej , czy też później wszystkim przesłuchiwanym robi się słabo?
..... jak zawsze błazenada.

P.s.
Ciekawy jestem jaką diagnozę postawił lekarz przyjmującego chorego (?)
Obiektywny
Obiektywny 27.04.2018, 20:26
Nie może być tak jak słyszę . Człowiek który całe swoje życie kosztem rodziny angażował sie w zycie miejscowosci w ktorej mieszka nastepnie gminy jest oceniany przez Tych którzy nigdy nie "kiwneli" namnieszym palcem swojej nogi aby zrobic coś bezinteresownie dla swej miejscowosci (gminy) chodz wielokrotnie probowali sił w w wyborach . Widac jak oni liczyli na korzyści po wyborze . Wstyd . Aaa tacy nie maja wstydu. Uderz sie w pierś zanim zadasz uderzenie!
ciekawe
ciekawe 27.04.2018, 18:35
A kiedy się zajmą najdroższym basenem w Polsce?
gosc
gosc 27.04.2018, 18:16
Ale nowosc kupowal glosy,bo to on jeden ,kazdy rynkowy menel wie ile napił sie wodki jak bylo glosowaniePO na posla !! Do dzisiaj chodza i opowiadaja!!
Paweł
Paweł 27.04.2018, 13:47
Jest i Rolf....
Zarząd SMSM
Zarząd SMSM 27.04.2018, 08:51
Stanowicko-Marcinkowickie Stowarzyszenie Mieszkańców przesłało do Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu Prok. Kraj. do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Białymstoku obszerne materiały o działalności wójta Gminy Oława, radnych Rady Gminy Oława, niektórych urzędników Urzędu Gminy Oława, Starosty Oławskiego i niektórych oligarchów, z ostatnich kilku lat, a także wniosło o przejęcie toczących się aktualnie śledztw z lokalnych prokuratur i o wznowienie ponad dwudziestu śledztw bezprawnie i bezpodstawnie umorzonych już przez lokalne prokuratury.

Jeśli aktualnie prowadzone śledztwo zostanie rozszerzone, a nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, tym bardziej, że Prokuratura w Białymstoku odwołuje się do wyższej instancji sądowej od postanowienia Sądu Rejonowego w Białymstoku, który oddalił wniosek Prokuratury o tymczasowy areszt, a dodatkowe materiały obciążające wójta będą w tym bardzo pomocne, należy się spodziewać całej serii kolejnych zatrzymań.

Mieszkańcy z SMSM walczą z lokalną sitwą już od wielu lat, jednak do tej pory nie udało się nikogo pociągnąć do odpowiedzialności karnej, choć całej masy dowodów na niedopełnienie obowiązków służbowych i nadużycie uprawnień (czyli korupcję i niegospodarność) dostarczyło nie tylko SMSM, ale również NIK, CBA i WSA. Sitwa była chroniona przez lokalne prokuratury i komendy powiatowe Policji.

Teraz na nich wszystkich padł blady strach, bo sprawa trafiła wreszcie do Prokuratury Krajowej na drugim końcu Polski, gdzie macki sitwy już nie sięgają. Wszyscy oni będą teraz „stawać murem” za wójtem, bo jak ten zacznie sypać, to wszyscy oni wylądują w więzieniu. A sypać będzie, bo nie będzie chciał spędzić następnych 10 lat w więzieniu, lecz uzyskać znacznie łagodniejszy wyrok i tego mu życzymy.
Nowy
Nowy 26.04.2018, 21:33
Proponuję zrobić porządek również z zastępcą wójta. Przykro patrzeć kogo tą lolusia kryła - przystojniacha. Tak poza tym to ona jest już na out .
Zarząd SMSM
Zarząd SMSM 26.04.2018, 21:25
Więcej informacji o radosnej działalności wójta Gminy Oława i nie tyko jego, znajdą Państwo na stronie internetowej Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców.

Szczególnie polecamy zakładki: „Kto rządzi Gminą Oława”, „Afera leśna”, List otwarty Mieszkańców do Wójta Gminy Oława”, „Hala sportowa po trupach - prawdziwych”, „Lista dokonań Kownackiego i radnych z LZS”, „Wójt oświetla ugory”, „Sitwa Kownackich naraża zdrowie mieszkańców Stanowic Marcinkowic”, „Kompromitacja Wójta i Rady Gminy Oława”, „Wiatraki, czyli energia odnawialna w Gminie Oława”, „Raport z kontroli NIK”, „Pałac dla Wójta Kownackiego”, „Sitwa wymusza cenzurę”, „Afera kanalizacyjna”, „Ile naprawdę kosztowała kanalizacja”, Nasze najnowsze zawiadomienia o przestępstwach” i cały szereg innych.

Czekamy na dalsze zatrzymania niektórych urzędników Urzędu Gminy Oława, niektórych radnych Rady Gminy Oława i niektórych oligarchów. Rządowy program „Cela +” najwyraźniej dotarł już na Ziemię Oławską.

Jeśli ktoś twierdzi, że zatrzymanie wójta, to tylko czysta akcja polityczna, to niech przyjmie do wiadomości, że jeśli polityk wysokiego szczebla dopuszcza się przestępstw, to sprawa kryminalna jest jednocześnie sprawą polityczną.
kibol
kibol 26.04.2018, 12:58
No to Blyskawica GAC lezy
Agnieszka Herba
Agnieszka Herba 26.04.2018, 09:25
Z ostatniej chwili! Nowe informacje w sprawie wójta i zatrzymanego mieszkańca gminy Oława: https://gazeta-olawa.pl/na-syg…
Paweł
Paweł 26.04.2018, 08:54
Panie Janku niech się Pan trzyma ! Jest Pan twardym zawodnikiem dlatego Pana atakują i próbują oczerniać !
Ol
Ol 26.04.2018, 10:54
Tja twardy zawodnik w polswiatku "byznesmenow"
Ju
Ju 26.04.2018, 06:27
Ludziska jescze się taki nie urodził co by każdemu dogodził , będzie nowy wójt on wam wszystkim nadaje wszyscy będziecie zadowoleni ha ha ha :-)
Ju
Ju 26.04.2018, 06:24
Bedziecie nie raz żałować tych oszczerstw do osoby wójta jest on najlepszym wojtem w tej gminie.
Antoni
Antoni 25.04.2018, 23:00
Nie chce oceniać tego czy zatrzymanie było słuszne czy nie. Ale wydaje mi się że tylko głupi będzie chciał w naszym kraju angażować się w służbie społeczeństwu lub inwestować w biznes swoje własne pieniądze.
Zarząd SMSM
Zarząd SMSM 25.04.2018, 21:49
Bardzo nam przykro, że wójt zasłabł i życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia. Nie życzymy mu źle, chcemy jedynie sprawiedliwości i żeby już sobie odpoczął od ciężkiej pracy wójta.
Człowiek z Gaci
Człowiek z Gaci 25.04.2018, 21:42
Janek. Jesteśmy z Tobą. Życzę Ci,żebyś całe to zamieszanie zamienił w sukces.
Mila
Mila 25.04.2018, 21:16
Ludzie opamietajcie się !!! Czy Wy nie wiecie że jest rok wyborczy i musieli jakąś bzdurę wywlec po to żeby przez kolejne miesiące mieć sensację. Wójt to mocny przeciwnik i jak widać trzeba było pokrzyzowac mu wszystko. Teraz konferencja PISU jaki to on zły, a jak ludziom pomaga i podaje pomocną dłoń to gdzie wy do cholery jesteście!!!
Karp
Karp 25.04.2018, 20:18
A LGD w Oławie też przeszło już w zapomnienie i prawie milion złotych przepadł...
A wszystkie kontrole odbyły się pod nadzorem powiatu.
Ja
Ja 25.04.2018, 20:10
Ludzie jestescie tacy perfidni I zaklamani ze mi was szkoda. Wojt o dobry czlowiek. Zawsze pomocny.A wy go tak objezdzacie. Brak slow.
X-man
X-man 26.04.2018, 07:35
Taaak, to dobry chłop był i dużo pił! Same zalety.

Pozostałe