I klątwa nie pomogła! UKRADLI...

  • 27.11.2019, 09:14
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
I klątwa nie pomogła! UKRADLI...

Gdy go poprzednio zniszczyli (w 2014 roku) Tomasz Niewodniczański na oficjalnej stronie sołectwa Janików rzucił na sprawców wandalizmu taką klątwę: - Oby się wam zagnieździły wszy we wszystkich waszych włosach i abyście mieli ręce tak krótkie, byście nie mogli się nawet podrapać!

Mało tego, zapewniał, że od tej chwili naprawiony rower jest taką klątwą chroniony. Sugerowaliśmy wtedy, aby zamiast często stosowanej tabliczki "obiekt monitorowany", postawić taką z napisem "obiekt chroniony klątwą". Pomysł się spodobał, ale... pozostał tylko pomysłem. Może właśnie dlatego kolejni wandale naruszyli nietykalność roweru. Tym razem nie dostało się wprost jednośladowi, tylko jego jeźdźcowi, którego w gazecie nazwaliśmy Pierrotem, i który miał piękną wenecką maskę. Ale już jej nie ma. * - Wychodzę w poniedziałek rano, patrzę, a maski już nie ma, ukradli - mówi Zofia Niewodniczańska, sołtys Janikowa. - I oko jakieś naderwane, nie takie, jak było. Chamstwo!

Przypominamy poniżej fragment rozmowy z Tomaszem Niewodniczańskim po pierwszym akcie rowerowego wandalizmu:

https://gazeta-olawa.pl/informacje/104701-rowerowy-wandalizm/    
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe