Jesteś przedsiębiorcą? Dowiedz się, jak uzyskać kredyt dla firm

  • 29.09.2017, 09:03
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Jesteś przedsiębiorcą? Dowiedz się, jak uzyskać kredyt dla firm
Prowadzenie firmy wiąże się z koniecznością posiadania mnóstwa środków finansowych. Bieżące rachunki, ciągłe inwestycje – to wszystko sporo kosztuje. Jednak nie zawsze przedsiębiorca zamierza cały kapitał przeznaczać na inwestowanie lub też może mieć problemy z zachowaniem płynności finansowej z powodu nieterminowych płatności od kontrahentów. Stąd decyzja o tym, by zaciągnąć kredyt firmowy. Jak się o niego ubiegać i kto ma największe szanse na wsparcie finansowe w takiej formie? Z kredytów firmowych korzysta coraz więcej przedsiębiorstw. Powodów zwiększonego zainteresowania ofertą kredytową jest wiele: począwszy od chęci uzyskania dodatkowego wsparcia poprawiającego płynność finansową, a skończywszy na dążeniu do realizowania bardzo dużych inwestycji.

Kredyt dla firm dostosowany do potrzeb

Banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, proponując im wiele produktów finansowych wspierających prowadzenie działalności. Oferują już nie tylko obrotowy kredyt dla firm, ale również kredyt inwestycyjny, kredyt na realizację przetargu czy kredyt pod dotację. W efekcie różne są maksymalne kwoty kredytu, maksymalne okresy kredytowania czy oprocentowanie. Dzięki temu każdy przedsiębiorca ma szansę uzyskać wsparcie finansowe dostosowane do jego potrzeb i możliwości finansowych.

Kredyt firmowy – czy dla wszystkich?

Kredyt dla firm to produkt, który obwarowany jest wieloma wymaganiami. Chociaż każdy przedsiębiorca może się o niego ubiegać, nie wszyscy będą mogli z niego skorzystać. Z uwagi na bardzo wysokie kwoty kredytów, banki z dużą starannością oraz szczegółowością analizują wnioski i akceptują tylko te, które spełniają poszczególne kryteria. Aby móc ubiegać się o kredyt firmowy, należy:
  • prowadzić działalność przez minimalny czas wymagany przez bank, np. co najmniej 6 miesięcy (tutaj wymagania każdego banku są zmienne),
  • wykazać odpowiednio wysoką zdolność finansową,
  • nie widnieć w bazach KRD, BIG-ach,
  • mieć dobrą historię kredytową.
Oznacza to zatem, że kredyty nie są dostępne dla nowych firm oraz przedsiębiorców, którzy w przeszłości mieli problem ze spłatą zaciągniętych zobowiązań.

Ważne formalności

Formalności związane z ubieganiem się o kredyt dla firm zależą m.in. od rodzaju kredytu. Nieco inne wymagania dotyczą np. kredytów obrotowych czy linii w rachunku, a inne – kredytów inwestycyjnych, pod dotację czy kredytów dla wolnych zawodów. Najczęściej przedsiębiorca powinien dostarczyć takie dokumenty jak:
  • oświadczenie dotyczące wyników prowadzonej działalności,
  • zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami w ZUS oraz podatkami,
  • oświadczenie właściciela firmy (oraz wspólników),
  • wniosek kredytowy.
Często banki wymagają jeszcze założenia rachunku firmowego, który ułatwi obsługę zaciągniętego zobowiązania.
(tekst sponsorowany)
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe