Bez zezwolenia

  • 15.05.2017, 09:37
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Bez zezwolenia
Policjanci znaleźli 0,34 grama marihuany przy 22-letnim mieszkańcu gminy Jelcz-Laskowice. 22 kwietnia weszli do domu, w którym mieszkał. Więcej środków odurzających nie było, ale znaleźli coś innego... - W trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanego, funkcjonariusze ujawnili schowane w szafie, 138 sztuk amunicji, na którą zatrzymany nie posiadał zezwolenia. Tłumaczył, że zachował amunicję po zmarłym krewnym, który był myśliwym - mówi podisnp. Alicja Jędo z KPP w Oławie. W sprawie zostało wszczęte śledztwo, mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania bez zezwolenia amunicji oraz zarzut posiadania środków odurzających. Teraz sąd zdecyduje o najbliższej przyszłości 22-latka. Grozi mu kara pozbawienia wolności  do lat 8. Policjanci z Jelcza-Laskowic zabezpieczyli 138 sztuk amunicji myśliwskiej u 22-letniego mieszkańca gminy Jelcz-Laskowice. Młodzieniec został zatrzymany, tłumaczył się, że amunicja należała do jego zmarłego krewnego, który był myśliwym... Policjanci pionu prewencji z KP w Jelczu-Laskowicach, w związku z uzyskaną informacją o możliwości posiadania środków odurzających przez 22-letniego mieszkańca gminy Jelcz-Laskowice, skontrolowali go. Ujawnili przy nim marihuanę. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu, gdzie podjęto z nim dalsze czynności procesowe. W trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanego, funkcjonariusze ujawnili w nim, schowane w szafie, 138 sztuk amunicji, na którą zatrzymany nie posiadał zezwolenia. Tłumaczył, że zachował amunicję po zmarłym krewnym, który był myśliwym.
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
lolo
lolo 19.05.2017, 09:16
https://www.youtube.com/watch?…
To ja
To ja 17.05.2017, 19:11
To jest chore aby zatrzymac kogos z tak znikoma iloscia trawy .MARYHA to ratunek ludzkosci i naturalny srodek na wiele chorob,juz dawno powinien byc legalny
Łaszek i spółka
Łaszek i spółka 16.05.2017, 23:39
13 posterunek i jakie miasto tacy gangsterzy.
Łukaszek i spółka
Łukaszek i spółka 16.05.2017, 17:11
13 posterunek i tyle....
Kamil
Kamil 15.05.2017, 23:32
Szczerze pisząc, nie widzę większej różnicy między trzymaniem w kuchni porządnego noża kuchennego od trzymania amunicji do której nie ma się broni...
Dr.
Dr. 15.05.2017, 16:52
Robienie z igły widły ,i co takiego się stało ,jak bardzo jesteśmy manipulowani ,amunicja zapewne tak jak mówił leżała szkoda było wyrzucić ,nie strzelał nie miał broni, a troszkę konopi ludzie do 8 lat więzienia, gdzie my żyjemy !!!WSTYD
polak_mały
polak_mały 15.05.2017, 12:04
Bidula, czekał aż otworzą strzelnicę ... ale nie doczekał ;)
15.05.2017, 11:27
A tam gadacie, 138 sztuk amunicji to dobry wynik.
Człek
Człek 15.05.2017, 10:49
"w związku z uzyskaną informacją o możliwości posiadania" - to jakieś działania wywiadowcze były podjęte żeby przechwycić taka ilość narkotyków tyle pieniedzy na nic, wiecej pozytku z tej policji bedzie jak beda stali przy przejściach dla pieszych i wystawili mandaty za nieprzepisowe przechodzenie... No i ilośc podana w g a nie w porcjach? Z 3 porcje były chyba. Czy trudno sie zdecydować na jedna jednostkę?
???
??? 15.05.2017, 10:07
0.34 grama, kolejny sukces organów ścigania
stefo
stefo 17.05.2017, 07:06
Niestety ale polska policja działa bezmyślnie. Nie istnieje margines pozwalający na jakiekolwiek ludzkie odruchy. I tak mamy mundurową armię bezmyślnych. Od dawna wiadomo, że narkotykowa wojna nie przynosi rezultatów. Zatrzymali użytkownika, nie sprzedawcę czy hodowcę. Co im to da? Jakie płyną z tego korzyści dla szeroko pojętego dobra społecznego?
Problem w tym, że policją kieruje się teraz jak firmą. Zwykłe trybiki przyodziane w niebieskie ciuszki.
17.05.2017, 09:53
Jest art. 62a ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, ale to działa na zasadzie, ty pomożesz nam my pomożemy tobie. Więc łapanie takich użytkowników się opłaca, bo co trzeci powie od kogo kupił.
Ponadto skoro coś jest nielegalne to jak ktoś się decyduje na coś co jest nielegalne to musi się spodziewać konsekwencji i tyle.
Stefo
Stefo 17.05.2017, 10:26
Niezbyt ogarniam jak ta "wspolpraca" mialaby wygladac? Lapiecie kogos z tak smieszna iloscia. Wciskacie kit, ze grozi duza kara ale jak sypnie to beda zawiasy? Co oznasza "my pomozemy tobie"?
Kapitan Planeta
Kapitan Planeta 17.05.2017, 22:49
ch... pomoga dla nich wazne sa statystki, przestepstowo winny skazany, kolejny punkt w statystyce nie wazne ze 1 taki punkt daja za 0.3g i za 10kg. Wiec kogo szybciej i łatwiej złapac, tych naj mniej winnych a statystyki skuteczności rosna no i przekłana propagandowa sztuka przeliczania z g na porcje - to jak butelke spirytusu przeliczyc na kieliszki w barze....

Pozostałe