W Jelczu jak w Sejmie

  • 28.11.2016, 20:24
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
W Jelczu jak w Sejmie
Jelcz-Laskowice Zmiany Na listopadowej sesji Rady Miejskiej pojawiła się mównica Radni stracili mikrofony, które wcześniej leżały przy stolikach. Teraz, by zabrać głos, muszą podejść do mównicy. Tę zmianę wprowadziła przewodnicząca Beata Bejda, która 25 listopada na sesji Rady Miejskiej tłumaczyła swoją decyzję: - Od dzisiaj będziecie państwo zabierać głos w tym miejscu. Dlaczego? To, co się dzieje na naszych posiedzeniach, sprawia, że potem bardzo trudno jest sporządzić protokół. Mam nadzieję, że mównica wprowadzi na sesjach ład i porządek. Że skończą się licytacje na temat tego, kto ile razy zabierał głos. Nie wszystkim spodobał się pomysł. Niektórzy byli bardzo zaskoczeni, inni twierdzili, że przepychanie się przez cała salę, by powiedzieć jedno zdanie, nie ma sensu, a Ireneusz Stachnio z Prawa i Sprawiedliwości komentował żartobliwie: - Mam taką prośbę, by zainstalować jeszcze lampkę, ponieważ odczytanie swoich zapisków w godzinach wieczornych może być trudne. Wydaje mi się też, że pewnym nietaktem jest fakt, że radni zostali pozbawieni mikrofonów, a burmistrzowie mają aż dwa. W  Sejmie członkowie rządu także podchodzą do mównicy. Dodatkowy mikrofon ma tylko marszałek, którym w naszym przypadku jest Beata Bejda. Apeluję więc do pani przewodniczącej, by usunęła mikrofony także burmistrzom. Żebyśmy w kolejnych sesjach mogli uczestniczyć na równych prawach proletariackich rewolucji francuskiej.

(kt)

Tak wygląda mównica w sali posiedzeń. Przy mikrofonie - radny Tadeusz Babski z Koalicji 2014-2018
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
JL
JL 29.11.2016, 08:09
Jelcz-Laskowice Zmiany Na listopadowej sesji Rady Miejskiej pojawiła się mównica

Czy to zdanie pisał analfabeta czy tuman?
qazik
qazik 28.11.2016, 23:02
a radny stachnio może by powiedział coś co lepsze niż milczenie
kloss janek
kloss janek 28.11.2016, 23:00
no tak jak to w pisie tylko w nocy by radzili bo w dzień się wstydzą, a jak ktoś ma problemy ze wzrokiem odwiedza takiego lekarza który zowie się okulistą, a jak jeszcze ktoś ma problemy z odczytaniem własnego pisma to już to brzmi co najmniej żałośnie ( no chyba że sam tego nie pisał bo mu najjaśniejszy przygotował to wtedy spoko rozumiem) a tak na marginesie burmistrz to jakoś brzmi

Pozostałe