Wielomiesięczne zaniedbania czy problem, którego nie ma?

  • 12.11.2019, 10:52
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Wielomiesięczne zaniedbania czy problem, którego nie ma?

Jelcz-Laskowice. Sesja RM. Michał Pakosz chce odwołania kierowniczki Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Iwony Ekhard. - Pod wnioskiem podpisały się 224 osoby - mówi. - Dłużej tak to trwać nie może

Są tematy, które na sesjach RM w Jelczu-Laskowicach ciągną się w nieskończoność. Było tak z weekendowymi dyżurami lekarskimi Krystyny Dekret, z ograniczeniem zatrudnienia Ireneusza Stachni czy zarzutami o nieudolne zarządzanie halą przez Krzysztofa Konopkę. Wiele miesięcy temu na tapet trafiła Iwona Ekhard, a właściwie MGOPS i wypłaty świadczeń. Jeszcze w poprzedniej kadencji opozycyjni radni (w szczególności Michał Pakosz i Krzysztof Skrzydłowski) przekonywali, że jest wiele problemów, przede wszystkim z wypłatami 500+. Mówili, że przychodzą za późno, a czasami sugerowali, że opóźnienia trwają miesiącami. Dziś Krzysztof Skrzydłowski jest wiceprzewodniczącym Rady Powiatu, a Michał Pakosz razem z pozostałymi radnymi Prawa i Sprawiedliwości teoretycznie tworzy koalicję z ludźmi Bogdana Szczęśniaka. Teoretycznie, bo choć ceną spokoju w tej kadencji była funkcja wiceprzewodniczącego RM dla Ireneusza Stachni, to PiS nie sprawuje roli bezrefleksyjnego partnera, który zgodzi się na wszystko. Radni tego ugrupowania mają zwykle wiele pytań i często zgłaszają swoje zastrzeżenia. Jedno z nich powtarza się najczęściej i dotyczy właśnie funkcjonowania MGOPS. Artykuł w całości w e-wydaniu: POD TYM LINKIEM - koszt e-wydania 2.90 zł
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jolanta
Jolanta 12.11.2019, 13:44
W Oławie kto rządzi? koalicja PIS, PO , BBS, dogadali się ?
13.11.2019, 07:22
bbs i przystawki, raz jedna raz druga
12.11.2019, 11:23
szkoda, że w Oławie radni PiS są bezrefleksyjnym koalicjantem i za cenę przewodniczącego RM klepią podwyżki jak leci
anonim
anonim 12.11.2019, 13:33
tak bo radni platformy nie głosowali za podwyżkami wody, zresztą prezes jest z ich nadania
12.11.2019, 13:48
ale mieli być "dobrą zmianą" a nie kontynuacją tego co było "za PO"
anonim
anonim 12.11.2019, 16:29
radni Po potrafią jedynie uciekać z sesji rady. Trudne tematy ich nie interesują. A jeszcze mniej interesują ich ludzie.
atma@poczta.onet.eu
[email protected] 13.11.2019, 05:51
PiS sprzedał mieszkańców za przewodniczącego Rady Miasta tak to wygląda, kiedyś będąc w opozycji ulotki wysyłali nazywając podwyżki wody za skandal, a dziś już podwyżki im nie przeszkadzają.

Pozostałe