Władza żyje sobie dobrze

  • 14.11.2016, 18:19
  • Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
Władza żyje sobie dobrze
Powiat Starosta, burmistrzowie i wójtowie pokazali stan majątku ma koniec roku 2015. Lokalni włodarzy złożyli oświadczenia majątkowe w kwietniu 2016 roku. Trafiły do Wydziału Nadzoru i Kontroli Urzędu Wojewódzkiego. Ile zarabiają, ile zaoszczędzili i w co inwestują gotówkę? Te informacje znajdziesz w aktualnym wydaniu "Powiatowej". Sprawdź tutaj: http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2016-11-10
Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Serwis internetowy tuolawa.pl z siedzibą w Oławie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mateusz
Mateusz 30.11.2016, 10:24
Kto wymyślił takie kosmiczne wynagrodzenie przecież to nie ludzkie.Polacy chyba trzeba będzie powtórzyć lata 80 i wymienić wszystkich głównie zarządzających finansami przecież naród ich wybiera i nie może być że są ludzie i podludzie tak było za komuny.
Robert
Robert 21.11.2016, 13:17
"ole"
Jeżeli takie procedery mają fakt w UM to trzeba to zgłosić do gazety oławskiej, polskiej, wyborczej (innej)...
No i do prokuratury ...
piękna Violetta
piękna Violetta 21.11.2016, 01:52
Nawet na waciki nie wystarczy !
piękna Violetta
piękna Violetta 19.11.2016, 13:56
Wyjazdy w ciepłe kraje nie są tanie. A jak tu żyć skoro zimno i deszcz pada. Nawet term w tym mieście nie ma.
ole
ole 19.11.2016, 12:52
olawianin. Tylko frajerzy kupuja w Oławie mieszkania za gotowke. Prawdziwe cwaniaki dostaja je za darmo od burmistrza... tfu, przepraszam - nie za darmo, tylko za robienie zdjec do kampanii wyborczej i filmowe materialy propagandowe pt. "jak to fajnie olawianie bawili sie na Pianie Bosmana" oraz inne kroniki filmowe. Tak wiec - jesli nie przeszkadza ci mieszkanie (wprawdzie w lokalu socjalnym, ale swiezo wyremontowanym i - co wazne - za free), kupuj chlopie drona i lec do brmistrza ukladac sie. Pomocne moze byc takze zapisanie sie do BBS.
oławianin
oławianin 18.11.2016, 15:54
Ja chcę kupić mieszkanie od burmistrza za 160 tys. zł - 66m/kw. Ciekawe czy mi sprzeda za tę cenę. A ciekawe ile ma jeszcze w skarpecie pochowane. A inni muszą zapierniczać po 10 godzin i dostają 2 tys.. A ten wie że żyje za nasze pieniądze. Precz z taką władzą.
kol
kol 18.11.2016, 14:03
W mieście burmistrz lampy stawia
i ryneczek nam odnawia.
Na papierze...
Tylko w planach...

To na zaufanie zamach!

I skateparki
i baseny
Burmistrz miasto to odmieni!

Zamiast wody
w kranach złoto
Głosowałem...
tylko...

Po co?
ole
ole 18.11.2016, 13:20
Niech nam żyje i friszmani
burmistrz nasz kochany
bo on chociaz trzeżwy chodzi
a prawnik na bani.

Niech brezdeni nam bez konca
Zdzislaw nad Zdzisławy
powiatowy odnowiciel
Jakubowic wyzwoliciel
gość
gość 18.11.2016, 13:05
Wczasy ładnej żony, jej hobby -SPA kosztują! A burmistrz musi na to charować!
rozżalony wyborca
rozżalony wyborca 18.11.2016, 10:12
Na nic harce, na nic krytyka nasza władza ma sie dobrze i na swój lud patrzy z pod byka. I tak za dwa lata wybiorą tych samych, bo jak zwykle najpierw naobiecują a potem nas w d...e mają!
Kol
Kol 17.11.2016, 14:25
Czy to burmistrz
czy starosta
przyszłość dla nich jest radosna

Bo najlepsze są posadki
co tak miło grzeją zadki

Złotem garnce napełnione
Obietnice niespełnione
politolog
politolog 17.11.2016, 11:20
......Też by zagłosowali na burmistrza, no bo przecież widać jak Oława kwitnie i się rozwija na naszych oczach, a to dzięki niemu, bo za poprzednika też się rozwijała, ale nie na taką skalę.- Januszku takie bajki opowiadaj działaczom BBS , bo tylko oni w to uwierzą . Może pokażesz jak się rozwija , bo ja tego nie widzę. Rynek jaki był taki jest -bez komentarza , basenu odkrytego nie ma, Skateparku nie ma a u ciebie miasto się rozwija,
W II turze wyborów brało udział dwóch kandydatów - twój idol zdobył 4738 głosów na ok.9000 głosujących.
W naszym mieście mamy 25 831 uprawnionych do glosowania , czyli frekwencja wyniosła 34,25%.- takie poważanie maja nasi mieszkańcy dla kandydatów w II turze. Ci którzy nie brali udział w głosowaniu i nigdy nie chodzą na wybory na pewno nie glosowaliby na twojego idola , bo z zasady są to osoby które nie wierzą w jakiekolwiek zmiany a więc nie akceptują stan obecny.
cyprian
cyprian 17.11.2016, 09:07
A jaki dla was był mijający rok?
Macie wysokie premie, nowe sowicie opłacane posadki?
A może chociaż kogoś z rodziny ustawiliście?
Przypomnę,że Oława też w mijającym roku dorobiła się swoich misiewiczów i pisiewiczów ( nazwiska sa na stronach tych pisiewiczów i misiewiczów)
Kazik
Kazik 15.11.2016, 22:11
Tego typu informacje prasowe nie odgrywają żadnej pozytywnej roli i w mojej ocenie są jedynie siewcą ziarna zawiści. Znam osobiście wielu majętnych ludzi którzy swoją wiedzą i umiejętnościami wzbogaciliby nie jeden samorząd lecz z tego właśnie względu odmawiają startu w wyborach. Przypominam, że oświadczenia majątkowe są dostępne na stronach internetowych, a zatem jaki jest powód ich powielania w gazecie?
Kurator smsm :)
Kurator smsm :) 16.11.2016, 20:28
Żeby pan ,redaktor' mogl kolejny raz naszczuc na ludzi ktorzy wygrali w wyborach szczekajacych niespelnionych frustratow. Juz pomijam ze pewnie najlepsze perelki w komentarzach pochodza z jednego źrodła/partii.
16.11.2016, 22:13
jakiego źródła?
XXX
XXX 15.11.2016, 21:51
By żyło się lepiej.....około 20 % podwyżki, kiedy wokół w tamtym czasie były rzędu od 3% do 5% Brawo dla Zdzisiów i Tomaszów. Dobra Zmiana pełną parą.
15.11.2016, 15:30
Szkoda, że tak oszczędnie nie gospodaruje budżetem miasta, tylko zaciąga kolejne kredyty.
Zainteresowany
Zainteresowany 15.11.2016, 13:52
Może gazeta napisze coś więcej? Może np. na temat naszego burmistrza? Dodać np można, iż burmistrz miasta Oława jest niezwykle oszczędną osobą. Środki pieniężne gromadzone w walucie polskiej (stan na wrzesień 2010): 70 000 zł. Środki pieniężne gromadzone w walucie polskiej na koniec kadencji 2010-2014: 200 000 zł. Natomiast stan na 31 grudzień 2015 to już 460 000 zł środków pieniężnych gromadzonych w walucie polskiej.

Ciekawe jest również to, iż w tym przedziale czasowym nie zmieniała się wartość mieszkań czy ziemi, jaką posiada razem z małżonką nasz burmistrz.

Może gazeta dokładnie prześwietli oświadczenia majątkowe wymienionych włodarzy?
Janusz
Janusz 15.11.2016, 13:39
Nic dziwnego, że wynagrodzenie jest na takim poziomie, bo w jaki niby inny sposób przyciągnąć do pełnienia funkcji takich fachowców (np. wybitnych ekonomistów lub prawników) jak nasz burmistrz. Te osoby w prywatnym sektorze zarobiłyby dużo więcej niż na stołku burmistrza lub starosty. Moim zdaniem to i tak mało jak na pracę, którą wykonują. Stres, zarządzenie ludźmi, no i oczywiści cały czas nieustająca agresywna krytyka, podburzana przez nieudolnych przeciwników politycznych najczęściej. Dajcie im średnią krajową to będzie wami rządził ktoś na poziomie kierownika z Mc Donalda xD
Gość
Gość 17.11.2016, 12:59
Jaki to wybitny specjalista z burmistrza. ŻADEN. To najgorszy burmistrz od lat.!!!
ha!
ha! 16.11.2016, 17:17
wyobraź sobie, że kierownik Mc Donald's (o którym pobłażliwie wspomniałeś Januszku o naleciałościach typowego Andrzeja) lepiej by się nadawał na tą funkcję, gdyż ma ukończone dziennie studia na kierunku biotechnologia, a każdy wie, że studia bio-chemiczne są wyjątkowo ciężko. Dodatkowo jest tam matematyka i podstawy ekonomii. A nasza władza co ukończyła? Albo nic albo coś zaocznie, bo trzeba COKOLWIEK mieć w papierach.
Podoba mi się też zdanie: "Stres, zarządzenie ludźmi, no i oczywiści cały czas nieustająca agresywna krytyka, podburzana przez nieudolnych przeciwników politycznych najczęściej." Biedna ta nasza władza, a zwłaszcza burmistrz... dziwi się, że go ludzie krytykują? Imprezy masowe słabe jak np. Letnie Party gdzie pod sceną było 20 osób! Wstyd! basenu nie ma ale będzie za 2 lata, bo musi zdążyć burmistrz przed wyborami, żeby mieć na czym się promować. Miasto rozkopane we wszystkich możliwych miejscach wyjazdowych i to równocześnie! Miał być powiew świeżości, ale go nie ma! Odszedł staruszek a jest gorzej niż było... Krytykują ludzie i myślę, że za 2 lata już nie wybiorą...
To ja już wolę poczciwego Janka z gminy! Dobre imprezy robi i czasami ludziom pomoże. Co prawda wrzeszczy strasznie ale poczciwy facet i da się z nim dogadać. A nasz burmistrz to by tylko włosy żelował i do zdjęć pozował. Może w stronę modelingu powinien pójść?
Janusz
Janusz 17.11.2016, 10:34
Według Ciebie wyższe wykształcenie prawnicze (burmistrz) i wyższe wykształcenie techniczne (starosta) to nic? Przypominam, że jest to wykształcenie zdobyte w latach wcześniejszych, kiedy nie było ponad 50 % magistrów w społeczeństwie.
sprostowanie
sprostowanie 17.11.2016, 13:30
nie żadne prawnicze tylko chyba administracja! nie mylić mi tu pojęć!
Olo
Olo 15.11.2016, 21:54
I uważasz że podwyżka rzędu 20 % jest ok ? A co z nich za wybitni fachowcy aby aż taką podwyżkę sobie zafundować ...najgorszy wstyd to starosta..pięknie zaczął Dobrą Zmianę..
15.11.2016, 15:28
Wybitny prawnik i ekonomista? W czyim mniemaniu? Jest jakimś autorytetem uniwersyteckim? Bo z tego co mi wiadomo to zwykły magister, jak ich wielu.
A co do tego, że zarobiłby więcej, to z jego wcześniejszych oświadczeń majątkowych nie wynika, że jako prezes spółdzielni (jednej z wielu w okolicy) zarabiał więcej niż teraz jako burmistrz.
Andrzej
Andrzej 17.11.2016, 13:01
Racja. Zgadzam się pod każdym względem. Żaden autorytet i specjalista.
Janusz
Janusz 15.11.2016, 15:55
Który zwykły magister może pochwalić się podobnymi osiągnięciami, zarobkami oraz poparciem społecznym dla sprawowanej władzy?
15.11.2016, 17:47
Wielu, a niektórym nawet tytułu magistra do tego nie potrzeba. Janusz to penie BBSiak albo pracownik ratusza, który się udziela również na innych forach, nie warto zwracać uwagi na jego opinie.
16.11.2016, 09:05
Ale pozostali kandydaci i ich zwolennicy przynajmniej nie kompromitują się brakiem znajomości ortografii. Na następnej konferencji trzeba zadać burmistrzowi pytanie dlaczego w ratuszu i do bbsu przyjmują ludzi, którzy powinni wrócić do podstawówki? Jeśli nie są wyborami zainteresowani to na pewno jest to z jakiegoś powodu i głównie tym powodem jest to, że nie ma dla nich godnego kandydata na którego mogliby oddać głos. Kwitną to wam chyba grzyby halucynogenne w ratuszu jak takie bzdury wypisujesz. Za poprzednika to jeszcze kwitną procesy sądowe przeciwko miastu na miliony złotych i niespłacone kredyty, ale i obecny chętnie zadłuża miasto i spłaca poprzednie kredyty następnymi.
Janusz
Janusz 15.11.2016, 21:10
To może napisz ile uzyskali inni kandydaci (niekturzy mieli kilkaset głosów zaledwie) żeby uzyskać perspektywę dla skali zwycięstwa burmistrza, a nie stosujesz jakieś statystyczne wybiegi. Wszyscy myślą, że jakby niezainteresowani poszli na wybory to by od razu się rzucili głosować na jakieś nowowpowstałe nieopierzone ugrupowania. A guzik prawda. Też by zagłosowali na burmistrza, no bo przecież widać jak Oława kwitnie i się rozwija na naszych oczach, a to dzięki niemu, bo za poprzednika też się rozwijała, ale nie na taką skalę.

A te 95 % to jak obliczyłeś? Robiłeś sondę wśrud głosująych na bbs?
Zainteresowany
Zainteresowany 15.11.2016, 20:44
W pierwszej turze, na 25 831 uprawnionych do głosowania, na Frischmanna oddało głos 4044 wyborców. To tak jak napisał anonim. 95% tych głosów, to zależni od BBS. Jakie tu więc poparcie społeczeństwa?
Zainteresowany
Zainteresowany 15.11.2016, 16:39
Poparciem społecznym? Może doprecyzuj. Poparciem społecznym niewielkiej grupy oławian.
Gość
Gość 17.11.2016, 13:02
Burmistrz nie ma poparcia społecznego. Następne wybory to pokażą.
15.11.2016, 17:50
Ile on dostał tych głosów? Pracownicy ratusza, straży miejskiej, spółek miejskich i ich rodziny, nauczyciele i ich rodziny, czyli wszyscy pośrednio lub bezpośrednio zależni lub powiązani z BBSem i tyle wystarczy, jak ludzie nie pójdą do następnych wyborów to dalej będzie się utrzymywał marazm i stagnacja,fundowane nam przez BBS od kilkunastu lat.
Janusz
Janusz 15.11.2016, 17:08
I dlatego wygrał wybory na burmistrza. To ma sens xD
DD
DD 15.11.2016, 12:04
Czemu ma służyć? Informacji. Wiedzy. Bo to pan im płaci, pani płaci, społeczeństwo płaci. Dobrze wiedzieć.
zniesmaczony
zniesmaczony 15.11.2016, 11:21
średnia krajowa 4251zł. i tyle powinni zarabiać nasi włodarze samorządowi, posłowie i senatorowie.
Taką mamy demokracje , że to posłowie ustalają sobie wynagrodzenie a przy okazji też decydują ile będą zarabiać ich koledzy partyjni w samorządach.Ile zarabiają posłowie;
9892,30 zł. +2473,08 dieta + ok.3000 miesięcznie ryczałt za paliwo,darmowe przejazdy=, przeloty, miesiąc wakacji w roku, w zasadzie pracują(?) średnio 3 dni w tygodniu czyli 12 dni w miesiącu x 11 miesięcy = 132 dni w roku, do tego jeszcze 3 miesięczna odprawa na koniec ciężkiej wytężonej pracy.
W 2016 roku przeciętny Polska przepracuje 252 dni!

Pozostałe